۶۰درصد عشایر استان اردبیل از امکانات رفاهی اولیه بهره‌مند هستند

معرفت آذری روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: با وجود خدمات ارزنده ارایه شده از سوی نظام اسلامی به جامعه عشایری استان اردبیل هنوز درصد بالایی از امکانت رفاهی بی‌بهره بوده و برخورداری عشایر استان از شاخص‌های اولیه زندگی به حد مطلوب نرسد.

وی بیان کرد: در سال جاری ۸۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان اردبیل در حوزه راه‌های روستایی  اختصاص یافته که بیشتر آن برای تسطح و مرمت راه‌های عشایری مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

آذری اضافه کرد: در حال حاضر از مجموع یک هزارو ۸۰۰ کیلومتر راه عشایری موجود این استان ۲۳۵ کیلومتر در شهرستان خلخال واقع بوده و  همه این راه‌ها در مسیرهای کوهستانی و با شیب‌های بسیار تند واقع شده و برای مرمت و بازسازی نیازمند اعتبارات کلان است.

وی افزود: درحالی که در  سال گذشته از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار استانی منظور شده برای امور عشایری خلخال تنها ۲۹۰ میلیون ریال تخصیص یافته  ولی اداره کل امور عشایری استان اقدام به تسطیح و مرمت ۱۹۰ کیلومتر از راه‌های عشایری خلخال کرده و امسال نیز مرمت ۱۵۰ کیلومتر راه عشاری را در دستور کار خود قرار داده است.

مدیر کل امور عشایری استان اردبیل از توزیع بیش از ۳۰۰ تن جو، ۲۵۰ تن سبوس و ۲۵۰ تن آرد در سال جاری در بین عشایر خلخال خبر داد و بیان کرد: بیش از ۱۵۰ پنل خورشیدی و همچنین ۲۵۰ تانکر آب هم در مناطث عشایری در این شهرستان توزیع شده است.

آذری اظهار کرد: از مجموع ۱۱۵ میلیارد ریال اعتبارات تسهیلاتی امسال اداره کل امور عشایری استان اردبیل بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال تسهیلات برای توزیع در بین  عشایر شهرستان  خلخال اختصاص یافته است.Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو