۵۰۰ میلیارد تومان به پروژه راه‌آهن همدان – سنندج تخصیص یافت

به گزارش ایرنا، بهمن مرادنیا عصر دوشنبه در بازدید وزیر راه و شهرسازی از جاده سنندج – مریوان(محور تیژتیژ-گاران) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروژه مهم راه‌آهن همدان – سنندج تا پایان سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و تحول بزرگی در شبکه حمل و نقل استان به وجود می‌آید.

وی به جاده در دست احداث سنندج – مریوان(تیژتیز -گاران) هم اشاره و اضافه کرد: این پروژه مشکل اعتباری نداشته و در ردیف بودجه ملی، استانی و دفتر رهبری اعتبار بسیار خوبی دارد.

استاندار کردستان یادآور شد: پروژه جاده جدید سنندج – مریوان، تنها پروژه در استان است که در حال حاضر ۱۱۰ میلیارد تومان نقدینگی دارد و طی دو ماه آینده قرار است به بهره‌برداری برسد.

مرادنیا به اهمیت و نقش فرودگاه سقز در بحث توسعه حمل و نقل هوایی استان اشاره کرد و اظهار داشت: تاکید بر این شده تا پایان سال جاری این پروژه هم نهایی شود که به طور قطع شبکه حمل و نقل هوایی استان شکوفا خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان هم به طرح راه‌آهن همدان – سنندج اشاره کرد و اظهار داشت: در فاز اول این طرح قطار به سنندج می‌رسد اما مطالعات برای ادامه این پروژه تا مرز باشماق در حال انجام است.

محمدصدیق ثابتی اجرای این طرح تا مرز باشماق را هزینه‌بردار و زمان‌بر اعلام کرد و افزود: امیدواریم با مشارکت بخش خصوصی بتوانیم این پروژه را عملیاتی کنیم که به طور قطع این طرح مهم قابل تحقق است.

وی با بیان اینکه جاده تیژتیژ- گاران هم تا پایان فصل کاری به پایان می‌رسد، یادآور شد: در حال حاضر از لحاظ منابع اعتباری مشکلی وجود ندارد اما در بحث مصالح و ماشین‌آلات مشکلاتی هست که تلاش می‌کنیم آن را رفع کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان با بیان اینکه غیر از تقاطع غیرهمسطح انتهای مسیر گاران، زمینه برای اتمام این پروژه در سال جاری فراهم است، اضافه کرد: تاکنون ۲۴۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است و در حال حاضر ۱۰۴ میلیارد تومان اعتبار نقدی ابلاغ شده دارد که قرار شده ۳۰ میلیارد تومان اعتبار استانی دیگر هم به آن تخصیص یابد.

محمد اسلامی صبح دوشنبه بعد از شروع عملیات ریل‌گذاری مکانیکی راه‌آهن همدان – سنندج(قطعه یک) در محدوده شهر همدان و بازدید هوایی از منطقه پنج کریدور(پنج قصاب خان) مستقیم با بالگرد عازم شهر سقز در استان کردستان ‌شد.

وزیر راه و شهرسازی در بدو ورود به سقز از فرودگاه در دست ساخت این شهر بازدید و سپس با بالگرد به مرز سیرانبند بانه سفر کرده و با حضور در محل احداث راه چهار خطه این مرز، از این پروژه عمرانی بازدید خواهد کرد.

اسلامی در آخرین برنامه خود در سفر به کردستان، از طریق بالگرد از بانه به مریوان رفت و به بازدید از جاده در حال ساخت سنندج – مریوان محدوده تونل باغان(کارگاه پاوان) می‌رود،  او بعد از مصاحبه با خبرنگاران، به صورت هوایی عازم ایستگاه راه‌آهن همدان می‌شود و از آنجا با قطار به تهران سفر می‌کند.Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو