کمنیتس پایتخت فرهنگی اروپا 2025 در آلمان خواهد بود | اخبار | DW


سیلویا آمان ، رئیس هیئت داوران ، روز چهارشنبه اعلام کرد که به شهر کمنیتس در شرق آلمان برای برنده شدن در پایتخت فرهنگی اروپا 2025 توصیه شده است.

بنیاد فرهنگ برای 16 ایالت فدرال آلمان در توئیتر به نقل از شهردار کمنیتس ، باربارا ، نوشت: “این عنوان فرصتی عالی برای کمنیتس است که چیزهای زیادی بدهد و بگیرد و بسیاری از کارهای غیب را نشان دهد. این باعث رونق بیشتر شهر خواهد شد.” لودویگ

پایتخت فرهنگی اروپا به شهری در اتحادیه اروپا اعطا می شود و این عنوان را به مدت یک سال در اختیار دارد. در طول سال ، این شهر یک سری رویدادهای فرهنگی برگزار می کند که همچنین مضامین پان اروپایی را ترویج می کند.

در کنار آلمان ، اسلوونی همچنین شهری را برای برگزاری عنوان پایتخت فرهنگی اروپا در سال 2025 معرفی خواهد کرد.

چگونه کمنیتس عنوان قهرمانی را بدست آورد؟

شهرهای آلمان ، هانوفر ، هیلدسهایم ، ماگدبورگ و نورنبرگ نیز برای کسب عنوان قهرمانی بودند. آنها از مجموع هشت شهر آلمان در لیست کوتاه قرار گرفتند.

شهرهای احتمالی مجبور بودند هیئت داوران را با یک برنامه 100 صفحه ای و همچنین نمایش بازدیدهای دیجیتالی از شهر و ارائه نهایی تحت تأثیر قرار دهند.

اگر پایتخت فرهنگی تعیین شده به برنامه های پیشنهادی خود پایبند باشد ، در پایان مرحله نظارت در بهار 2025 جایزه ملینا مرکوری به ارزش 1.5 میلیون یورو (1.7 میلیون دلار) را دریافت می کند.

قبل از کسب عنوان ، کمنیتز باید مدتی صبر کند. کمیسار فرهنگ ، مونیکا گروترز ، در پایان کنفرانس وزرای فرهنگ آلمان ، رسماً شهر برنده را تعیین خواهد کرد.

کیلومتر در ساعت (dpa ، AFP ، KNA)

Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو