کارگران دارای حقوق معوق در استان مرکزی ۷۰ درصد کاهش یافت

«محمدتقی آبایی هزاوه» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: شمار کارگران دارای حقوق معوق امسال این استان یک‌هزار و ۵۰۴ نفراست درحالیکه این شاخص در مدت مشابه قبل چهار هزار و ۹۲۳ نفر بود.

وی بیان کرد: تعداد واحدهای تولیدی دارای حقوق معوق در استان مرکزی از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه قبل، ۳۲ درصد کاهش داشته و از ۳۸ واحد در پارسال به ۲۶ واحد رسیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مرکزی ادامه داد:  ماه‌های حقوق معوق کارگران این استان نیز در این مدت با کاهش ۴۰ درصدی همراه بوده و از ۱۳۵ ماه در هفت ماه پارسال به ۸۱ ماه در سال جاری رسیده است.

آبایی هزاوه تصریح کرد: کارگران واحدهای تولیدی شهرستان‌های آشتیان، خنداب، دلیجان، کمیجان و محلات حقوق معوق ندارند و امید می‌رود که تا پایان سال جاری وضعیت واحدهای دارای مشکل این استان روز به روز بهبود یافته و موانع و مشکلات آن‌ها حل شود.

وی عنوان کرد: بیشترین واحدهای مشکل‌دار تولیدی استان مرکزی با ۱۳ فقره مربوط به شهرستان اراک است و زرندیه و ساوه نیز به ترتیب با پنج واحد و سه واحد در رده بعد قرار دارند.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است و در این منطقه حدود سه هزار واحد تولیدی بزرگ، متوسط و کوچک وجود دارد.Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو