کارزار شدید هواداران ترامپ و بایدن برای تصاحب کاخ سفید در شبکه های مجازی

به گزارش ایرنا امروز ۱۳ آبان برابر با سوم نوامبر است و از حدود ساعت ۱۵ بعدازظهر به وقت ایران رای گیری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۲۰۲۰ آمریکا شروع می شود.

در روزهای اخیر وحتی امروز شخصیت های مختلف سیاسی و اجتماعی آمریکا دست به کار شده و در تلاش هستند تا هرچه بیشتر طرفداران خود را برعلیه طرف مقابله به کارزار سیاسی این کشور و صندوق های رای بکشانند.

طبق گزارش رسانه های مختلف خارجی، این افراد به همراه طرفدارن خود در تلاش هستند تا در ایالت‌های حساس و کلیدی مانند پنسیلوانیا، فلوریدا، کارولینای شمالی، ویسکانسن، میشیگان و اوهایو اکثریت آرا را به کاندیدا و حزب مورد علاقه خود اختصاص دهند .

بررسی های گروه پژوهش ایرنا حاکی از آن است که این کارزار در روز جاری و درساعات پایانی رقابت های سیاسی این دوره از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به اوج خود رسیده و آن دسته از هواداران ترامپ و بایدن که تاکنون وارد این عرصه نشده بودند از این زمان استفاده کرده و به شدت فضای مجازی را در آمریکا به سیاسی کرده و انتخابات این کشور اختصاص داده اند.

آنها در تلاش هستند تا بتوانند آن دسته از رای‌دهندگانی را که هنوز مردد یا بی‌میل به رای دادن هستند ، به اردوگاه خود جذب کنند. شبکه های اجتماعی آمریکایی مالامال از پیام های سلبریتی ها و چهره های شناخته شده این کشور شده که تمام هم خود را به کار گرفته اند تا مردم را متقاعد کنند به کاندیدای مورد نظرآنها رای بدهند.

این روزها عمدتا ترامپ میان چهره‌های سرشناس به ویژه سلبریتی ها محبوبیتی ندارد  و حتی برخی از آن‌ها مثل رابرت دنیرو و استیون کینگ از دشمنان قسم‌خورده‌اش هستند. هر چند او پیش از این که رییس‌جمهور آمریکا شود، در دسته سلبریتی‌ها بود. میلیاردری در دنیای املاک که کتاب‌هایی برای آموختن «هنر معامله» نوشته بود . او برنامه تلویزیونی هم داشت و در میان هالیوودی‌ها چهره‌ شناخته‌شده‌ای بود اما این شهرت باعث نشد چهره‌های مشهور او را حمایت کنند. وی در نهایت در انتخابات ۲۰۱۶ به پیروزی رسید تا شاید خط بطلانی بکشد بر تصوری که درباره نقش تعیین‌کننده سلبریتی‌ها در انتخابات وجود داشت اما  انتخابات ۲۰۲۰ ظاهرا با موج حمایت چهره های سرشناس اجتماعی از بایدن همراه شده است هر چند گروهی هم از ترامپ حمایت کرده اند با این حال تعداد زیادی از چهره های شناخته شده برای مردم این کشور در شبکه های اجتماعی اعلام کرده اند برای نخستین بار رای می دهند تا آمریکارا از دست سیاست های ترامپ نجات دهد .

  سلنا گومز خواننده نسل جوان هرچند به صورت علنی از کاندیدایی حمایت نکرده اما اعلام کرده برای نخستین بار رای میدهد چرا که هیچ وقت فکر نمیکرده رای او تاثیر گذار باشد اما امسال دیدگاه او تغییر کرده است .

رایان رینولدز بازیگر در ونکوور کانادا متولد و بزرگ شده است ، اما در شبکه های اجتماعی فاش کرد که برای اولین بار به عنوان یک شهروند آمریکایی از حق رای خود استفاده کرده و در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رای داده است.

یکی از خوانندگان رپ آمریکا هم  اعتراف کرد که در انتخابات گذشته رأی نداده است زیرا فکر می کرده که به دلیل داشتن سابقه کیفری مجاز نیست.اسنوپ ، که از منتقدان ترامپ بوده ، توضیح داد که تصمیم وی ناشی از تمایل به ایجاد تغییر است.

یکی دیگر از سلبریتی های این کشور درعرصه موسیقی هم گفت : خجالت میکشم بگویم اما برای اولین بار است رای میدهم.

جان ویت بازیگر سرشناس سینمای آمریکا و پدر آنجلینا جولی که  یک بار برنده اسکار و چهار بار نامزد دریافت این جایزه شده است امروز با انتشار ویدئویی رسما از ترامپ در انتخابات حمایت کرد.

فهرست حامیان مشهور جو بایدن اما طولانی تر است. از جرج‌ آرآر مارتین نویسنده سرشناس «بازی تاج و تخت»، تام هنکس بازیگر برنده اسکار و همسرش ریتا ویلسون تا باربارا استرایسند خواننده و بازیگر پرآوازه و میشل اوباما همسر رییس‌جمهور سابق و البته نویسنده کتاب پرفروش «شدن» در این فهرست جای می‌گیرند. رابرت ردفورد، رابرت دنیرو و جرج کلونی  داستین هافمن، لئوناردو دی‌کاپریو، نیل یانگ، راب راینر و جولیا لوییس درایفوس هم به صورت علنی از بایدن حمایت کرده اند . بعضی سلبریتی ها از جملاتی تقریبا توهین آمیز علیه ترامپ استفاده کرده اند مثلا مدونا خواننده معروف در صفحه شخصی خود نوشته است : در انتخاب «جو خواب‌آلود» برابر ترامپ نژادپرست، فاشیست و جامعه‌ستیز لحظه‌ای درنگ نخواهم کرد.

یک خواننده مشهور آمریکایی که پیج او بیش از میلیون ها نفر فالور دارد یا بازیگر و خواننده دیگری با داشتن بیش از ۵۰ میلیون فالور در شبکه توئیتر امروز اعلام کردند که به طرفداران بایدن پیوستند تا در آخرین ساعات رای گیری تاثیری بر آنهایی داشته باشند که هنوز رای نداده اند.

 این تلاشهای سیاسی  در حالی به اوج خود رسیده که نهادهای نظارتی در آمریکا اعلام کردند بیش از ۹۷ میلیون آمریکایی برای روز آخر صبر نکرده‌اند و آرای خود را تا عصر دوشنبه یا به صندوق رای یا به صندوق پست تحویل داده اند با این حال گفته میشود احتمال دارد به سبب آرای پستی شمارش آرا بیشتر از یک هفته هم طول بکشد . این ناظران می گویند این نخستین بار نیست که نتیجه نهایی با تاخیر اعلام می شود پیشتر در سال ۲۰۰۰ میلادی هم شمارش آرا تا یکماه طول کشیده بود .Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو