ژاپن ممنوعیت سفر اتباع ۹ کشور را لغو می کند

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از تلویزیون ژاپن ، از نخستین روز ماه آینده میلادی (نوامبر) سفر اتباع کشورهای استرالیا ، برونئی ، نیوزیلند ، سنگاپور ، تایلند و ویتنام به ژاپن آزاد می شود زیرا این کشورها در مهار ویروس کرونا پیشرفت های چشمگیری حاصل کرده اند.

با این وجود ژاپن همچنان موافقت نامه های معافیت روادید با سایر کشورها را متوقف نگه می دارد و صدور روادید جدید هم بسیار محدود خواهد بود و بیشتر گردشگران همچنان مجاز به ورود به این کشور نخواهند بود. 

این بخشی از تصمیمات نشست کار گروه دولت ژاپن به ریاست «یوشیهیده سوگا» نخست وزیر این کشور است. سوگا تاکید کرده است که اتباع ژاپن و مسافران خارجی که به کشور سفر می کنند با محدودیت های کمتری در زمینه قرنطینه روبرو خواهند شد اما باید اطلاعات مربوط به جابجایی ها و تردد در سطح کشور را ارایه کنند.

این نخستین بار پس از شیوع کرونا در شهر ووهان در مرکز چین در اوایل سال جاری میلادی است که ژاپن ممنوعیت سفر اتباع کشورهای دیگر را لغو می کند. 

با این وصف نام میانمار و اردن به فهرست کشورهای ممنوعه سفر به ژاپن افزوده شده و شمار کل کشورها و مناطق این فهرست به ۱۵۲ رسیده است. 

«توشیمیتسو موته گی» وزیر امور خارجه ژاپن روز جمعه در مصاحبه مطبوعاتی از شهروندان خواست که از سفرهای غیر ضروری به کشورها و مناطق مندرج در این فهرست خودداری کنند. به مسافران ژاپنی برای ورود به این کشورها هشدار داده نمی شود اما همچنان هشدارها برای سفر به سوریه و عراق پابرجاست. 

[ad_2]

Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو