چگونه مدارس آلمان تاریخ استعمار کشور را از دست می دهند | آلمان | اخبار و گزارش های دقیق از برلین و فراتر از آن | DW


برگه اطلاعات هندریک ویتبوی را روی اسکناس 200 دلاری کشورش ، نامیبیا نشان می دهد. دانش آموزان دبیرستان می آموزند که ویتبوی در پایان قرن نوزدهم و آغاز قرن 20 علیه اشغال آلمان در منطقه نامیبیا اکنون جنگیده است.

آلمانی ها در این کشور نسل کشی مردم هیررو و ناما را انجام دادند ، که قدرت های اروپایی در آن زمان آلمان آفریقای جنوبی غربی نامیدند. در ناميبيا ، از ويتبوي همچنان به خاطر قهرماني كه براي آزادي از استعمارگران آلماني انجام داده است ، به عنوان يك قهرمان تجليل مي شود.

اما بعید است دانش آموزان در آلمان چیزی در مورد Witbooi بدانند. اطلاعات مربوط به Witbooi توسط انجمن آلمان تهیه شده است با هم برای آفریقا (با هم برای آفریقا) به این امید که معلمان علاقه مند از آن در کلاسهای خود استفاده کنند ، اما این بخشی از مطالب رسمی آموزش در مدارس آلمان نیست.

این بدان دلیل است که در حال حاضر ، کتب رسمی درسی و برنامه های درسی مدارس آلمان تقریباً به طور کامل از تاریخ 30 ساله استعمار آلمان در آفریقا و غرب اقیانوس آرام غافل می شوند. این موضوع در بعضی از ایالت های آلمان به هیچ وجه تدریس نمی شود و فقط در برخی دیگر از کشورها به این موضوع پرداخته می شود.

اسکناس های 200 دلاری نابیا با تصویر هندریک ویتبوی (تصاویر شاتشاپ / عکس های تصویری)

هندریک ویتبوی به دلیل جنگ با اشغالگران آلمانی همچنان در نامیبیا قهرمان است

فراخوان اصلاحات

ابیگل فوگه ، از كلن ، كه با این هدف دادخواست را آغاز كرده است ، گفت: “به همین دلیل كتابها و برنامه های درسی باید بازنگری شود.” تقریباً 95،000 نفر قبلاً امضا کرده اند.

فوگه به ​​DW گفت: “آنچه در حال حاضر در مدارس آموزش داده می شود كافی نیست.” وی گفت که هنگامی که او در مدرسه بود ، معلمان به سختی موضوعات تاریخ استعمار آلمان و نژادپرستی را پوشش می دادند ، گرچه او خود اغلب تحت این اوقات رنج دیده بود. وی گفت: “اوقات راحتی در مدرسه نداشتم. هر دو پدر و مادر من از غنا آمده اند.”

از 1884 تا 1916 ، مقامات استعمار آلمان نیز در غرب آفریقا ، در مناطقی که امروز جمهوری توگو و مناطقی از غنا هستند ، مسئولیت داشتند. امپراتوری آلمان آنچه را به “توگوولند” معروف بودند “مستعمره نمونه” می دانستند. اما در اینجا نیز آلمانی ها از منابع طبیعی بهره برداری کردند ، توگوها را از حقوق خود محروم کردند و آنها را با ضرب و شتم مجازات کردند.

ابیگل فوگه (پریوات)

ابیگیل فوگا مصمم است که نحوه آموزش تاریخ در مدارس آلمان را تغییر دهد

فوگه معتقد است که نژادپرستی امروزی در آلمان تنها زمانی قابل درک است که مردم از این تاریخ استعمار اطلاع داشته باشند. وی گفت: “اگر كودكان سیاه پوست به اندازه كافی بزرگ هستند كه نژادپرستی را تجربه كنند ، كودكان سفیدپوست به اندازه كافی بزرگ هستند كه بتوانند در مورد آن چیزهایی یاد بگیرند.”

انتقاد و حمایت معلمان

فوگه گفت که دادخواست وی با واکنش های مختلفی روبرو شده است. وی گفت: “بیشتر کسانی که از آن انتقاد می کنند معلم هستند. آنها ما را به نادیده گرفتن این واقعیت متهم می کنند که تاریخ استعمار از قبل بخشی از برنامه درسی است. اما مشکل این است که موضوع اجباری نیست.” قتل 6 میلیون یهودی در هولوکاست ، جنگ جهانی دوم ، جنگ سرد و تقسیم آلمان همه موضوعات مهم در کلاسهای تاریخ آلمان هستند ، اما زمان کمی برای سایر موضوعات باقی مانده است.

مگر اینکه معلمان آن وقت را بکشند ، همانطور که ایمکه استهلمن این کار را می کند. او معلم دبیرستان فارمسن در هامبورگ است. وی به DW گفت: “ما حدود 15 سال است که در سالهای پایانی با دانشجویان تاریخ استعمار آلمان به طور فشرده با موضوع تاریخ استعمار آلمان سرو کار داریم.” به هر حال ، او گفت ، تاریخ استعمار موضوعی است “که برای درک بسیاری از موضوعات بین المللی بین المللی فوق العاده مهم است.”

به گفته وی ، به همین دلیل او مهم است که به روابط بین تاریخ استعمار و نژادپرستی روزمره نگاه کند – امسال بیش از هر زمان دیگری ، پس از اعتراضات جهانی زندگی سیاهها. وی گفت كه دانش آموزانش حتی در خارج از دروس نیز بسیار علاقه مندند كه با این موضوع درگیر شوند.

دانش آموزان دبیرستان های آلمان فیلمی درباره گذشته استعمار آلمان می سازند (ایمکه استالمان)

دانش آموزان دبیرستان های آلمان فیلمی درباره گذشته استعمار آلمان می سازند

به عنوان بخشی از این ، دانش آموزان استالمان از یادمان جنگ آلمان و آفریقای شرقی در منطقه Jenfeld هامبورگ بازدید کردند ، جایی که در واقع تاریخ استعمار آلمان در یادمان های ایجاد شده در دوران نازی ها برگزار می شود. به عنوان مثال امداد عسکری افسران استعمار را قهرمانان و رهبرانی می داند که با فرمانبرداری توسط سربازان محلی دنبال می شوند. استهلمن گفت: “ما به نحوه برخورد با این یادمان فکر کردیم.” “و دانش آموزان در واقع شروع به ارائه پیشنهادات جایگزین کردند.”

از سال 2018 ، مدرسه فارمسن با مدرسه متوسطه Chang’ombe در دارالسلام در تانزانیا همکاری می کند. استهلمن گفت: “ما فهمیدیم كه در هر دو مدرسه از جمله امپریالیسم و ​​تاریخ استعمار با مباحث بسیار مشابهی در درس تاریخ سروكار داریم.” “بنابراین ما به این ایده رسیدیم که به دانش آموزان خود فرصت دهیم تا روی این موضوع با هم کار کنند.”

بنابراین دانش آموزان قدرت استعمار سابق ، آلمان و مستعمره سابق ، آفریقای شرقی آلمان ، ایده های مشترکی در مورد تاریخ مشترک خود داشتند. این در دیدارهای متقابل به اوج خود رسید. در هامبورگ ، دانش آموزان با هم در یادبود استعمار فیلم ساختند.

ابیگل فوگه و سایر فعالان می دانند كه هر مدرسه ای نمی تواند مانند این مبادله ای ترتیب دهد. اما او امیدوار است که همه دانش آموزان در آلمان این فرصت را داشته باشند که با گذشته استعمار آلمان و میراث آن و نژادپرستی خود درگیر شوند. فوگه خودش می خواهد نقشی را ایفا کند: در حال حاضر ، او تحت آموزش مربیگری ضد نژادپرستی در مدارس است.

Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو