چپ می گوید دیپلمات های بخشی از نخبگان فدرال آلمان غربی اخبار | DW


وزارت امور خارجه آلمان گفت تنها 22 نفر از شرق آلمان در میان 228 مدیر سفارتخانه ها و کنسولگری های این کشور در سراسر جهان هستند.

این ارقام در پاسخ به پرسش دیتمار بارتش ، رهبر مشترک حزب مخالف حزب چپ در پارلمان بوندستاگ ، مجلس عوام آلمان بود.

در حالی که جمعیت ایالت های آلمان شرقی سابق (GDR) 19.4 درصد از جمعیت فعلی آلمان را تشکیل می دهد ، تنها 9.7 درصد از مأموریت های دیپلماتیک و فرهنگی توسط افرادی از آنجا هدایت می شوند.

وزارت خارجه در سندی که توسط آژانس خبری DPA آلمان دیده شده است ، در میان 157 مدیر موسسه گوته در خارج از کشور ، مسئول انتقال زبان و فرهنگ آلمانی به غیر آلمانی ها ، فقط 10 نفر از نژاد شرقی آلمان هستند ، یا 6.4٪.

فدرال “غیر قابل قبول”

بارستچ ، كه به طور مكرر تأكید كرده است كه آلمانها از غرب سابق پس از اتحاد مجدد در سال 1990 از تعداد افرادی كه در آلمان شرقی بودند بیش از آلمان شرقی است ، عدم تعادل را غیر قابل قبول توصیف كرد و نیاز به “انصاف فدرال” داشت.

بارشت گفت: “این واقعیت که آلمان های شرقی به سختی در پست های رهبری ، چه در دانشگاه ها ، دادگاه های فدرال یا مقامات فدرال حضور دارند ، مردم را ناامید می کند.”

بیشتر بخوانید: ایالت های آلمان شرقی 60 میلیارد یورو برای از بین بردن زغال سنگ طلب می کنند

بارتچ ، اقتصاددان آموزش دیده توسط GDR ، اصالتاً اهل شهر بندر استرالسوند در دریای بالتیک ، گفت: “این مسئله درباره سو ab استفاده اضافی برای آلمان شرقی نیست ، بلکه در مورد سهم منصفانه ای از موقعیت های رهبری در جامعه است.”

‘Elite’ هنوز از آلمان غربی است

اظهارات وی در پی یک مطالعه گسترده منتشر شد که هفته گذشته توسط مرکز تحقیقات ادغام و مهاجرت (DeZIM) در مورد چگونگی بازنمایی آلمان شرقی و ساکنانی که ریشه مهاجر در خارج از آلمان دارند ، در میان آنچه که نویسندگان آن “نخبگان فدرال آلمان” نامیده اند ، نیست.

کمبودهای قابل توجه ، گفت DeZIM ، شامل چند آلمان شرقی با موقعیت های عالی در دانشکده های علمی آلمان (1.5٪) ، در سراسر دادگستری (2٪) ، در ارتش (هیچ) و نظامی (4.7٪) است.

به طور کلی ، با آلمان 10.1٪ ، آلمان شرقی “کمتر از سهم 19.4٪ از جمعیت خود در موقعیت های نخبه حضور داشتند ، نتیجه گیری DeZIM.

افراد با “پیشینه مهاجرت” – تعریفی که اداره آمار آلمان از آن استفاده کرده است – به تناسب در سیاست (7٪) ، دادگستری (1.3٪) و ارتش (2٪) کمتر حضور داشتند ، DeZIM را بیشتر ذکر کرد.

بیشتر بخوانید: رویای آمریکایی آنگلا مرکل – اگر دیوار برلین سقوط نمی کرد

به طور کلی ، DEZIM اظهار داشت ، در مقایسه با “26 درصد سهم آنها از جمعیت” یا 1-ind-4 ، به طور کلی کسانی که سابقه مهاجرت دارند تنها 9.2٪ از موقعیت های نخبه را در اختیار دارند.

در کابینه نیز منعکس شده است

“در اینجا نه تنها از جانب کمیسر فدرال برای مناطق شرقی ، تعهد بیشتری لازم است [Ostbeauftragte] بارتش روز یکشنبه با اشاره به نمایندگی شرق گفت ، بلکه همچنین کل دولت فدرال ، و هنگام تصمیم گیری برای انتقال مقامات فدرال و نهادهای فدرال.

بارتش در 3 اکتبر در حالی که آلمان 30 سال اتحاد را جشن گرفت ، در مجله اروپا نوشت ، جدا از آنگلا مرکل ، صدراعظم – مانند او از پمرانیا غربی – نمایندگی شرق “زیاد” نیست.

بیشتر بخوانید: شرکت های بزرگ آلمان با یک مشکل زن روبرو هستند و همه گیری ها آن را بدتر می کند

وزیر خانواده فرانسیسکا گیفی از فرانکفورت-اودر ، در مرز آلمان با لهستان منشأ گرفته است ، در غیر این صورت 15 عضو کابینه عمدتاً ریشه غربی دارند.

وزنه برداری غرب در بوندسوهر

سال گذشته ، پخش عمومی MDR مستقر در لایپزیگ خاطرنشان کرد که آلمان غربی در موقعیت های بالایی در نیروهای مسلح بوندسوهر آلمان غالب هستند.

MDR به نقل از وزارت دفاع در آن زمان گفت ، ژنرال های متولد ایالت های غربی 213 نفر هستند که فقط دو نفر از ایالت های شرقی هستند.

وزارت امور خارجه آلمان می گوید که در حال حاضر 3111 کارمند اعزام شده برای کار در مأموریت های خود در خارج از کشور ، به علاوه حدود 5600 شهروند آلمانی یا غیر آلمان در این کشور “در محل” استخدام شده اند.

به همین ترتیب برای زنان در موقعیت های بالا

از منظری دیگر ، دفتر آمار Destatis ماه گذشته خاطرنشان کرد که زنان در مقایسه با مدیران مرد فقط 30٪ از کل سمت های اجرایی (Führungsstellen) را در آلمان دارند.

آلمان خاطر نشان كرد كه در سراسر اروپا ، زنان لتونی با 46٪ پیشتاز ، لهستان و سوئد پیشتاز هستند. قبرس با 21٪ مدیر زن کمترین جایگاه را دارد.

Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو