پوتین با اعضای شورای امنیت روسیه درباره مناقشه قره‌باغ گفت وگو کرد

به گزارش ایرنا، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: در نشست امروز شورای امنیت روسیه، تبادل نظر درباره وضعیت پیرامون قره باغ و تلاش های برای حل و فصل این مساله ادامه یافت.

در ادامه بیانیه گفته شد: در این نشست همچنین وضعیت شیوع ویروس همه گیر کرونا در مناطق مختلف روسیه با توجه به تدابیر وضع شده برای کمک مالی به مناطق برای مبارزه با این ویروس بررسی شد.

براساس آخرین گزارش ستاد مقابله با گسترش کرونا در روسیه طی ۲۴ ساعت گذشته شمار مبتلایان به کرونا با شناسایی 20 هزار و 582 مورد جدید به حدود یک میلیون و 730 هزار  نفر و آمار جانباختگان ناشی از این بیماری با افزایش 378 نفر دیگر به بیش از 30 هزار تن رسیده است که همچنان روند صعودی را نشان می‌دهد.  

پوتین و اعضای شورای امنیت درباره برخی مسائل اجتماعی و اقتصادی روسیه نیز گفت و گو کردند.

دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه نیز امروز جمعه گفت که در نشست شورای امنیت روسیه آخرین وضعیت منطقه قره باغ و اقدامات برای حل این مناقشه بررسی و مورد تبادل نظر قرار گرفت.

ولادیمیر پوتین در اول و دوم نوامبر ( ۱۱ و ۱۲ آبان) به ترتیب با «نیکول پاشینیان» نخست وزیر جمهوری ارمنستان و “الهام  علی اف” رئیس‌ جمهوری آذربایجان مکالمه تلفنی داشت و مسائل مربوط به حل و فصل مناقشه قره باغ به طور کامل مورد بحث قرار گرفت.

این پنجمین گفت وگوی پوتین با سران باکو و ایروان از زمان بروز مناقشه جدید در قره باغ بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان بوده است.

درگیری‌های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان از ۶ مهرماه گذشته آغاز شده است و برغم این که با دخالت میانجیگران بین‌المللی سه بار توافق آتش بس میان طرفین حاصل شده، این درگیری‌ها بیش از یک ماه است همچنان با شدت ادامه دارد.

جمهوری آذربایجان در این مناقشه با تکیه بر اصل حفظ تمامیت ارضی خواستار پایان اشغالگری ارمنستان شده و از سوی دیگر طرف ارمنی با استناد به اصل «حق تعیین سرنوشت» خواستار به رسمیت شناخته شدن حقوق ارامنه در منطقه قره باغ شده است.Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو