ویروس کرونا ویروس دموکرات های مسیحی را مجبور به به تعویق انداختن کنفرانس مهم می کند | اخبار | DW


حزب دموکرات مسیحی آلمان (CDU) روز دوشنبه کنفرانس حزب خود را که به تأخیر افتاده بود به تعویق انداخت که می خواست پس از دو دهه با آنگلا مرکل سکاندار رهبر جدید حزب و احتمالاً رئیس دولت جدید آلمان شود.

رویداد 4 دسامبر در اشتوتگارت پس از یک هفته که آلمان موارد جدید بیشتری را ثبت کرده است ، در انتظار بهبود وضعیت COVID-19 در آلمان به تأخیر می افتد. مقامات CDU امیدوارند تا اواسط دسامبر یا احتمالاً یک ماه بعد در موقعیت بهتری برای تصمیم گیری در مورد زمان برگزاری یک کنفرانس – و اینکه آیا می تواند یک رویداد حضوری باشد یا باید از طریق کنفرانس ویدیویی برگزار شود – باشند.

بیشتر بخوانید: 20 سال از زمان هدایت مرکل به حزب دموکرات های مسیحی آلمان

دبیرکل CDU پل زیمیاک گفت که مقامات حزب در حال بررسی این موضوع هستند که آیا برگزاری کنفرانس مجازی و رای گیری پستی از نظر قانونی مجاز است یا خیر ، در عین حال تحولات مربوط به همه گیری را رصد می کنند تا ببینند آیا در نهایت کنفرانس فیزیکی امکان پذیر است یا خیر.

مرز با تأخیر گریه ناپاک می کند

فردریش مرز ، یکی از سه نامزد جایگزینی مرکل ، به تأخیر خود اعتراض کرده بود. مرز ادعا كرد كه بخشي از “تشكيلات حزب” مخالفت او با رياست CDU بود و گفت كه تاخير كنفرانس “هيچ كدام با كلي ارتباط مطلق” نبود و نگراني از نمايندگان براي گسترش ويروس كرونا نبود.

Merz محافظه کارترین فرد از بین سه امید محسوب می شود ، وی همچنین پس از چندین سال کار پرسود در بخش خصوصی در تلاش است تا به سیاست برگردد.

نامزد ریاست حزب ، آنگرت کرامپ-کارنباوئر هنگام رأی دادن در کنگره حزب اتحادیه دموکرات مسیحی (CDU) در هامبورگ ، آلمان ، 7 دسامبر 2018 ، رای خود را به صندوق انداخت. (رویترز / ف. بنش)

اعضای CDU قبلاً یک بار رأی داده اند ، یعنی در سال 2018 ، اما پیروز Annegret Kramp-Karrenbauer در اوایل سال جاری از این نقش کناره گیری کرد

نامزدهای دیگر تأیید می کنند

دو نامزد دیگر برای جانشینی مرکل ، نوربرت راتگن ، کارشناس امور خارجه و آرمین لاسکت ، نخست وزیر ایالت نوردراین-وسفالیا ، هر دو گفتند که این تاخیر را حمایت می کنند.

روتگن گفت كه با توجه به “غیرقابل پیش بینی بودن” تلخ بیماری همه گیر ، آلمان ها انتظار داشتند CDU “یك عامل ثبات در شرایط سخت” باشد.

وی گفت ، كنوانسیون جانشینی حزب باید در بهار اروپا برگزار شود ، “ترجیحاً در یك كنگره حزب و در صورت لزوم با رأی پستی.

وزیر اقتصاد پیتر آلتمایر ، رئیس سابق دفتر كاندرالی ، و نخست وزیر ایالت باواریا ، ماركوس سودر از CSU متحد نیز هر دو خواستار تعویق شدند.

2021 یک سال مهم انتخاباتی در آلمان است ، و با نظرسنجی های ملی در یکشنبه بین اوت و اکتبر که هنوز به طور رسمی تعیین نشده است ، به اوج خود می رسد. قبل از آن رای گیری ، انتخابات منطقه ای در راینلاند فالت ، بادن-وورتمبرگ ، تورینگن و زاکسن-آنهالت برگزار می شود.

درامی طولانی درباره جانشینی مرکل

احتمال زیاد نیست ، اگرچه تضمین نشده است ، جانشین مرکل به عنوان رئیس CDU همچنین نامزد CDU / CSU برای ریاست در انتخابات سال آینده فدرال باشد. برخی با سودر از CSU باواریا به عنوان یک رقیب معتبر برای این نقش از طرف خواهر CDU رفتار می کنند.

پیروی از ردپای مرکل قبلاً چیزی از یک پیاله مسموم را ثابت کرده است. تلاش زودهنگام CDU برای نامگذاری جانشین خود ، وزیر دفاع آنگرت کرامپ-کارنباوئر ، و تعیین وی به عنوان کاندیدای صدارت در نهایت نتیجه ای نداشت. کرامپ-کارنباوئر در فوریه امسال از موقعیت کناره گیری کرد و دوباره مسابقه را باز کرد.

علیرغم ادامه گمانه زنی ها ، مرکل بارها شایعات مبنی بر اینکه ممکن است به دنبال یک دوره پنجم باشد را رد کرده است.

ipj / msh (رویترز ، dpa ، خبرگزاری فرانسه)

Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو