ویروس کرونا ویروس: ارتش آلمان چگونه به مبارزه با بیماری همه گیر کمک می کند | آلمان | اخبار و گزارش های دقیق از برلین و فراتر از آن | DW


اگر شهر شما در تلاش است تا افراد کافی را برای انجام آزمایش COVID-19 یا ردیابی زنجیره های عفونت یا تأمین تجهیزات پزشکی فوری پیدا کند ، همیشه می توانید با ارتش تماس بگیرید. در واقع ، یک فرم درخواست در وب سایت ارتش آلمان برای بارگیری وجود دارد.

این سند با توجه به پیامدهای لجستیکی و شهرت آلمان به دیوان سالاری پیچیده و کاغذی ، به طرز شگفت آوری کوتاه است. این PDF شامل دو صفحه و شش سوال است که پارامترها را به طور خلاصه بیان می کند: به چه چیزی نیاز دارید؟ برای چی؟ کار در کجا انجام خواهد شد؟ و چه مدت برای؟

این پیشنهادی است که صدها شورای آلمان و ادارات دولتی تاکنون از آن استفاده کرده اند: همانطور که سخنگوی وزارت دفاع به DW گفت ، از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تاکنون حدود 1300 درخواست ثبت شده است که 900 مورد تأیید شده است. از این تعداد ، 300 عملیات در حال حاضر در حال انجام است که در مجموع 3000 عضو بوندسوهر مستقر می شوند. سخنگوی گفت: این کاملا در حد ظرفیت بوندسوهر است: حدود 15000 نفر پرسنل نظامی برای فراخواندن در دسترس هستند.

مرکز آزمایش در یک آشیانه (تصویر-اتحاد / dpa / G. کرچنر)

سربازان بوندسوهر در انجام عملیات آزمایشی گسترده کمک می کنند

محدودیت های قانونی

اکثریت قریب به اتفاق وظایفی که آنها به عهده می گیرند ، اداری است و یا فقط به آموزش یا آموزش محدودی که سربازان قبلاً داشته اند ، نیاز دارد: پزشکان نظامی در حال ارائه مشاوره و انجام آزمایش COVID در فرودگاه ها هستند. به ویژه ردیابی تماس بسیار زمانبر است اما به آموزش کمی نیاز دارد.

این همکاری بدون اصطکاک نیست. برای یک چیز ، محدودیتهای اساسی قانون اساسی برای آنچه بوندسوهر می تواند در داخل کشور انجام دهد و نمی تواند انجام دهد ، وجود دارد. در سناریوی یک بلایای طبیعی مانند بیماری همه گیر ، ارتش نمی تواند وظایف امنیتی را بر عهده بگیرد (یا حتی به سادگی به پلیس کمک کند.) برخی از درخواست های مقامات محلی در چند ماه گذشته به همین دلیل رد شده است.

بیشتر بخوانید: چگونه ارتش آلمان در صفوف خود با ویروس کرونا می جنگد

این محدودیت ها از تاریخ آلمان ناشی می شود و به بخشی از فرهنگ سیاسی این کشور تبدیل شده است. با وجود یک بحران بهداشت جهانی ، بسیاری از آلمانی ها نسبت به به عهده گرفتن وظایف غیرنظامی توسط ارتش حساس هستند: به عنوان مثال ، در منطقه میته در برلین ، شورای حزب چپ سوسیالیست با حضور سربازانی که برای کار با لباس فرم مخالفت کردند ، مخالفت کردند: “ظاهر لباس فرم در دولت – این منظره ای است که ما آن را تأیید نمی کنیم. او ادعا كرد كه نگراني عموم مردم از اين اپتيك است. ارتش این درخواست را اجابت کرد و سربازان اکنون وقتی در دفتر کار کمک می کنند لباس غیرنظامی می پوشند.

بدون ارتش

مسئله دیگر برای مقامات این است که اعزام نظامی رایگان نیست – اتهامات بوندسوهر برای کار سربازان و مقامات محلی مجبورند بودجه ها را کنار بگذارند ، همانطور که برای هر خدمتی هزینه می کنند. دولت ایالت برلین به تنهایی 2.5 میلیون یورو (2.9 میلیون دلار) از بودجه ویروس کرونا برای پرداخت کمک های نظامی پرداخت کرده است.

این واقعیت به محور اصلی یک درگیری سیاسی تبدیل شده است که در یک شورای چپگرای دیگر در برلین ایجاد شده است: مشاوران محافظه کار در فردریش شاین-کروزبرگ خواستار درخواست کمک نظامی شده اند که بارها توسط اکثریت حزب سبز و چپ رأی داده شده اند. این امر باعث خشم در مطبوعات راست گرایانه و جلب نظرات آزاردهنده از کابینه آلمان شده است.

وزیر بهداشت ، جنس اسپان ، مناطق برلین را به اتخاذ تصمیمی “ایدئولوژیک” به هزینه بهداشت عمومی متهم کرد ، در حالی که وزیر دفاع آنگرت کرامپ-کارنباوئر در اوایل ماه اکتبر به روزنامه Tagesspiegel گفت: خطر افزایش سریع عفونت ها را دارد ، زیرا زنجیره های عفونت شکسته نشده یا نمی توان آنها را محدود کرد ، به جای اینکه توسط Bundeswehr کمک شود. “

بیشتر بخوانید: کجا افراد به ویروس کرونا آلوده می شوند؟

شورای فریدریش شاین-کروزبرگ که مواظب ناسپاسی به نظر می رسید ، با انتقاد از اینكه مقام بهداشت خود تصمیم گرفته است پول خود را در استخدام بیشتر ردیاب های ارتباطی غیرنظامی سرمایه گذاری كند ، در برابر انتقادات مقابله كرد. شورا ادعا می کند که این کار اگر بهتر هم نباشد ، به همان خوبی کار می کند و این مزیت را دارد که برخی از افرادی را که به دلیل همه گیر شدن کار از دست داده اند ، به کار گیرد.

جولیان شوارتز ، مشاور حزب سبز گفت: “ما هرگز نگفتیم كه می خواهیم بوندسوهر را به طور كلی منتفی كنیم.” “ما گفتیم که بوندسوهر می تواند آخرین گزینه باشد ، اما تا آن زمان باید تلاش کنیم تا مقامات بهداشتی و همچنین کارمندان کافی را تنظیم کنیم.”

او به DW گفت: “این یک طرح بهتر بود ، به چند دلیل دیگر:” سربازان بوندسور گاهی فقط چند روز می مانند و سپس منتقل می شوند. این بدان معنی است که آنها باید مرتباً آموزش ببینند ، منابع “

یک منطقه دیگر در برلین ، تمپلهوف-شونبرگ ، شکایتی مشابه ارائه داد و بنابراین برلین در قراردادهای یک ساله از ردیاب های تماس استفاده کرده است.

اما چنین اصطکاک به عنوان یک استثنا باقی مانده است و با افزایش موارد ویروس کرونا در آلمان ، بوندسوهر در چند ماه آینده تماس های بیشتری برای کمک خواهد گرفت.

Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو