ویروس کرونا ویروس: آیا آلمان دوباره وارد قفل می شود؟ | آلمان | اخبار و گزارش های دقیق از برلین و فراتر از آن | DW


آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان نگرانی عمیق خود را در مورد افزایش سریع نرخ آلودگی به ویروس کرونا در آلمان پنهان نکرده است. روز چهارشنبه وزیر در یک ویدئو کنفرانس با نخست وزیران 16 ایالت آلمان ملاقات می کند تا درباره اوضاع گفتگو کند.

پیش از این نشست ، سخنگوی مرکل ، استفن سایبرت گفت که آنها بررسی خواهند کرد که دولت فدرال و ایالت ها چه همکاریهایی را می توانند انجام دهند تا روند نگران کننده را بشکنند. همه آگاه بودند که “هر روز مهم است”.

بیشتر بخوانید: سردرگمی در مورد سطح EU COVID-19

تقریباً با لحن های التماسآمیز ، مرکل آخر هفته از پادکست ویدیویی خود استفاده کرد تا از آلمانی ها بخواهد فاصله خود را از یکدیگر حفظ کنند ، از همه تماس ها بکاهند و سفر را متوقف کنند. وی روز دوشنبه در جلسه حزب خود ، حزب دموکرات مسیحی ، از جناح راست ، اوضاع را “بسیار پویا” و “چشمگیر” توصیف کرد. وی افزود ، آلمان به زودی می تواند از نظر تعداد تخت های مراقبت ویژه در “موقعیت دشواری” قرار بگیرد.

روز سه شنبه آژانس کنترل بیماری کشور ، موسسه رابرت کوچ ، 11400 مورد جدید را گزارش کرد – یکی از بالاترین شمارش های روزانه از زمان ابتلا به همه گیری همه گیر.

مرکل قصد دارد “چراغ قفل”

طبق روزنامه روزانه روزنامه آلمانی تصویر، مرکل نوعی “چراغ قفل” را در جلسه روز چهارشنبه پیشنهاد خواهد کرد. کافه ها و رستوران ها باید مانند بهار تعطیل شوند و رویدادهای بزرگ ممنوع شوند. مدارس و مهد کودک ها فقط در مناطقی که میزان آلودگی بسیار بالایی دارند بسته می شوند.

این موضوع با آنچه اولاف شولز معاون وزیر و وزیر دارایی روز سه شنبه گفت: اکنون اقدامات دیگری برای مهار موج عفونت ها لازم است.

شولز گفت: “و آنها باید به طور یکنواخت در سرتاسر آلمان قرار بگیرند و برای همه قابل درک باشند.”

بیشتر بخوانید: ویروس کرونا را سریعتر از آزمایش خود بزنید

اخیراً مجموعه قوانین متغیر در هر ایالت باعث ایجاد احساس عدم اطمینان در سراسر کشور شده است.

“آتش سوزی تبدیل به یک اجاق گاز شده است”

دیرک بروکمن ، فیزیکدان مستقر در برلین ، که از مدل های ریاضی برای بررسی نحوه انتشار عفونت ها استفاده می کند ، بر جدی بودن وضعیت تأکید کرد. وی به دبلیو دبلیو گفت: “جگرهای درخشان تابستان دوباره تبدیل شده اند و تبدیل به یک اجاق گاز در آتش می شوند که ما باید آنها را دوباره تحت کنترل درآوریم.”

وی همچنین معتقد است که به احتمال زیاد مردم در آلمان مجبور به استفاده از محدودیت های شدیدتر می شوند. “بسته به تصمیمات سیاسی ، ما باید یک قفل دیگر ایجاد کنیم. منحنی عفونت در هر کشور همسایه نشان می دهد که این تنها راه کنترل منحنی عفونت و کنترل موارد جدید است.” محدودیت های اعمال شده تاکنون ، به عنوان مثال ، منع رفت و آمد جزئی در برلین ، نرخ عفونت را مهار نکرده است.

بروكمن افزود: “ما می توانیم مقایسه را با اسرائیل انجام دهیم ، جایی كه موج دوم عفونت ها آغاز شد و سپس مقامات قفل سبكی را امتحان كردند – اما نتیجه نداد.” “فقط با یک قفل بسیار سختگیرانه ، بسیار کوتاه اما در سطح کشور می توان اعداد را کاهش داد.”

ادامه مطلب: COVID طولانی – وقتی به نظر نمی رسد بیماران بهبود پیدا کنند

مردم برای قفل شدن آماده می شوند

ویروس شناسان برجسته ، اپیدمیولوژیست ها و دانشمندان دیگری که از طریق شیوع همه جانبه به دولت آلمان مشاوره داده اند ، صریحاً از ایده قفل دوم و متوسط ​​حمایت می کنند. کارشناسان اتفاق نظر دارند: بدون قفل شدن ، افزایش نمایی عفونت های ویروس کرونا از قبل متوقف خواهد شد.

دانشمندان بر این باورند که به احتمال زیاد در هفته آینده میزان عفونت روزانه به 20 هزار نفر می رسد. به سختی دو هفته پیش ، هنگامی که میزان عفونت چیزی بیش از 2،000 بود ، مرکل وزیر هشدار داده بود که آلمان می تواند تا کریسمس 19000 پرونده روزانه را ببیند – و منتقدان او را به ایجاد ترس متهم کردند.

به نظر می رسد مردم در آلمان محدودیت های بیشتری را انتظار دارند. طبق یک نظرسنجی توسط آژانس مطبوعاتی آلمان ، حدود دو سوم از شرکت کنندگان در نظرسنجی انتظار دارند یک بار دیگر مشاغل ، رستوران ها و مدارس به دلیل تعداد بالای موارد تعطیل شوند.

این مقاله از زبان آلمانی ترجمه شده است.

Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو