هوندا EU1000i ژنراتور – یک صاحبان نقد و بررسی

[ad_1]

بله من خود را یک هوندا eu1000i ژنراتور. در واقع دوم این است که من به عنوان من برای اولین بار به سرقت رفته بود. هشدار داده می شود, یک دیگران بزرگ امنیتی کابل و قفل حتی نمی خواهد کم کردن سرعت یک کلاهبردار با ابزار مناسب. ما هوندا به سرقت رفته بود در شب در حالی که ما نشسته در RV.

من می خواهم گفت این است که ما دوم eu1000i. برای اولین بار تا به حال بیش از 2000 ساعت در آن است. در حالی که بسیاری از ساعت های آنها مراقبت رایگان ساعت. من توضیح این مسائل بعد از آن. دوم نزدیک به 500 ساعت در این و آن شده اند و بدون مشکل با تشکر از درس های آموخته شده با ژنراتور.

در این مقاله من شما را پوشش تجربه من و برخی از جوانب مثبت و منفی از این توانا کمی ژنراتور است که می تواند. به طور کلی ارتباط من با آن مثبت بوده.

هوندا معرفی این عنوان اولین اینورتر ژنراتور. آن را جایگزین EX1000. در این روند آنها طلیعه در یک دوره کاملا جدید از ژنراتور. بچه های دیگر شده اند تعقیب پس از هوندا بوده است. هوندا یک عادت ساخت محصولات است که تا زمانی که تبدیل شدن آنها به خود و رقابت برای فروش جدید.

اینورتر فن آوری اجازه می دهد تا یک به کار پاک کردن قدرت محصولات حساس. برخی از این محصولات هستند; کامپیوتر, پزشکی, تجهیزات, تلویزیون, پرینتر و فقط در مورد هر چیزی با و مغز الکترونیکی. من اجرای 2 تا 3 لپ تاپ پرینتر و دستگاه فکس با معدن و تا به حال هیچ قدرت مسائل مربوط.

بنابراین در اینجا چیزی است که من واقعا در مورد eu1000i. من در زمان یک شروع می شود و با اولین جلو و تقریبا در هر زمان. من یک ساله با بیش از 2000 ساعت آغاز شده و 2 یا 3 بکشد. آنها به قول هوندا “فوق العاده آرام است.” من سمت چپ ما RV چندین بار فقط به یاد داشته باشید که من سمت چپ ژنراتور در حال اجرا است. شاید شما شنیده گفت: “از گوش شات از ذهن است.” و هنگامی که من از بازدید کنندگان اگر ژنراتور آزار آنها معمولا پاسخ می دهند که آنها نمی دانستند که آن را در حال اجرا بود. هوندا شامل چندین ویژگی کلیدی است که در نتیجه بسیار بسیار ماشین. این یک بافل هوا مصرف سیستم به طور کامل محصور و واحد اندازه اگزوز صدا خفه کن. اما بزرگترین عامل در حال اجرا کاملا انحصاری سازگار با محیط زیست-دریچه گاز. آن را کنترل موتور دور در دقیقه برای مطابقت با قدرت زیادی است. یکی از مزایای جانبی است مسخره مصرف سوخت کم.

در سمت تلنگر, در اینجا این است که این خبر بد. سیستم سوخت فوق العاده حساس به خاک آن است که آیا در سوخت یا هوا از عرضه است. اگر خود را eu1000 است صعودی یا شکار, سپس آن را ممکن است خاک در کاربراتور. تنها راه حل این است که به حذف کاربراتور و آن را تمیز کنید. من استفاده از هوندا در مناطق بسیار ریز گرد و غبار و دریافته اند که در طول زمان به اندازه کافی گرد و غبار می شود توسط فیلتر هوا به برق وصل کردن کاربراتور. از آنجا که این, من فیلتر همه از من سوخت از طریق آقای فیلتر به عنوان آن می رود به مخزن سوخت. برای حفظ هوای پاک من سعی می کنم برای بالا بردن ژنراتور کردن زمین در هر زمان ممکن است. این ترفندهای کوچک را نگه داشته من یکی از جدید در حال اجرا فقط خوب است.

بنابراین سوال این است که; توصیه میکنم این ژنراتور به یک دوست ؟ پاسخ کاملا. در حالی که کامل نیست معایب خاص خود هستند و بدتر از هر گونه ساخت. و اگر شما تعجب در مورد قیمت اجازه دهید من می گویند آن را کمی بالا است. اما پس از آن من را دیده اند این همان 4400 ساعت بر روی آنها. در هزینه در هر ساعت از عملیات هوندا است که سخت به ضرب و شتم!

[ad_2]