هدف در پس شورش های ضد درخت در نقف: فروپاشی دولت

[ad_1]

رهبری ضعیف یهودیان در اسرائیل، بادیه نشینان عرب کوچ نشین غیرقانونی را به شورش سوق داده است. اسرائیل باید برنامه درختکاری خود را دقیقاً همانطور که برنامه ریزی کرده است ادامه دهد، زیرا در غیر این صورت اسرائیل در نقب یا جاهای دیگر حاکم نخواهد بود.

پست فیسبوک توسط دکتر مردخای سدار 14.01.2022 | معاون نیوزرائیل توسط نوریت گرینگر برای چاپ آورده شده است

بادیه نشینان در انتفاضه اسرائیل

انتفاضه نوپای بادیه نشینان که در نقب در حال وقوع است، بار دیگر ثابت می کند که خشونت و تروریسم نتیجه حاشیه نشینی، جهل و فقر نیست، بلکه ناشی از امید جدیدی است که ظهور می کند و رشد می کند و خشونت تنها وسیله ای برای آوردن است. این امید برای تحقق

این اعتراض خشونت آمیز نتیجه کاشت درخت از صندوق ملی یهودیان نیست. JNF سالهاست که در نقب درخت می کارد و این هرگز چنین مخالفتی را از سوی بادیه نشینان برانگیخته است. دلیل ساده است: بادیه نشینانی که در این سکونتگاه های بدون برنامه زندگی می کنند به خوبی می دانند که زمینی که در آن زندگی می کنند ملک آنها نیست، بلکه مالکیت دولت است.

سال‌ها است که بادیه‌نشینان در نقب تلاش می‌کنند مالکیت زمین را به رسمیت بشناسند، اما بارها در تمام دعاوی خود شکست خورده‌اند، زیرا اراضی دولتی در نقب، به استثنای شهرهای قانونی تاسیس شده، رسماً تقسیم نشده است. و ثبت شده است و بنابراین هیچ کس نمی تواند به طور قانونی خرید، ثبت یا اثبات مالکیت کند.

پس چه چیزی بادیه نشینان را به انتفاضه کنونی سوق می دهد؟ پاسخ امید است.

در دو سال گذشته، نظام سیاسی اسرائیل در بحران عمیق و ضعف پیش بینی شده بوده است، زیرا اکثریت یهودی در اسرائیل نمی توانند با یکدیگر بنشینند و ائتلافی تشکیل دهند که حاکمیت اکثریت یهودی در سرزمین اسرائیل را حفظ کند.

انشعاب راست سیاسی برای اعراب به طور کلی و برای بادیه نشینان به طور خاص ضعف بازیگران اصلی در عرصه سیاسی اسرائیل را نشان می دهد. بنیامین نتانیاهو و نفتالی بنت هر کدام به نوبه خود سعی کردند از جنبش اسلامی محلی کمک بگیرند، جنبشی که از نظر ایدئولوژیک معتقد است که اسرائیل به عنوان یک کشور یهودی حق وجود ندارد.

در دو سال گذشته، بسیاری از بخش‌های عرب در اسرائیل به این امید زندگی کرده‌اند که درگیری‌ها بین یهودیان ادامه خواهد یافت و دولت یهود به وخامت ادامه خواهد داد و راه، قدرت و بقای خود را از دست خواهد داد. به این ترتیب، تضعیف آن می تواند – انشالا (خدایا) – “تجاوز 1948” را که آنها تأسیس دولت اسرائیل را توصیف می کنند، باطل کند.

اعتراض بادیه نشینان برای کاشت درخت در نقب. اسکرین شات TRT یوتیوب

همین اعراب این امید را در گفتار بیان نمی کنند، بلکه در عمل، به چند مورد اشاره می کنند، اما موارد بیشتری وجود دارد:

 1. جهاد خونین، شورش و آتش‌سوزی که در مه 2021 در لود، رمله، عکا، یافا و اورشلیم بدون دخالت پلیس و بدون آزار و شکنجه اکثریت قریب به اتفاق شورشیان رخ داد.
 2. تحقق درخواست اعراب از پلیس برای مصادره سلاح از یهودیان در شهرهای آسیب دیده.
 3. انباشت مقادیر زیادی سلاح در سراسر بخش عربی.
 4. ده ها میلیارد بودجه دریافتی توسط حزب RAAM که اکنون بخشی از ائتلاف حاکم بنت-لاپید-گانز است، دریافت شده است.
 5. موفقیت در مسدود کردن قانون شهروندی کنست، که واردات زنان از تشکیلات خودگردان فلسطین (PA) را محدود می کند.

“قانون برق” که دو هفته پیش توسط پارلمان اسرائیل، کنست تصویب شد، در بخش بادیه نشینان نه تنها به عنوان قانونی به تصویب رسید که شرکت برق اسرائیل را ملزم می کند تا برق خانه های خود را که بدون مجوز ساخته شده اند، تامین کند، بلکه به عنوان یک قانون ضمنی نیز به تصویب رسید. به رسمیت شناختن دو چیز مهم توسط دولت: یکی، حق بادیه‌نشینان برای ساختن خانه در سرزمین‌هایی که به‌طور غیرقانونی تصرف کرده‌اند، و دوم، به رسمیت شناختن مالکیت آنها بر زمین‌های دولتی در نقب توسط دولت.

بادیه نشینان بر این باورند که با اتصال خانه های غیرقانونی خود به برق، مالکیت مناطق وسیعی را که از دولت ربوده اند به دست می آورند و اکنون تنها کاری که باید انجام دهند این است که ساخت و ساز غیرقانونی زمین های دولتی را افزایش دهند تا هر کودک بادیه نشین ده ها در غیر این صورت داشته باشد. صدها هکتار آنها امیدوارند که این امر به ادعای آنها نسبت به این سرزمین مشروعیت بخشد.

و اکنون که امید بادیه نشینان به مالکیت هر منطقه ای در نقب که در گذشته فتح کرده اند و در آینده نیز فتح خواهند کرد تحقق یافته است، دولت جرأت می کند در “زمین های خود” درخت بکارد (!) از این رو خشونت بادیه نشینان است. ما در روزهای اخیر تماشا کرده ایم.

توانایی حزب آنها، RAAM، برای تأثیرگذاری بر تصمیمات دولت و ترویج قوانین مغایر با منافع اکثریت یهودی، مانند قانون برق با تمام شاخه های آن، امید بادیه نشینان را به وجود می آورد که دولت به زودی مجبور شود غیرقانونی آنها را به رسمیت بشناسد. وضعیت قانونی است، که به آنها مالکیت تمام مناطق Negev را می دهد که آنها تصرف کرده اند و قصد دارند به تصرف خود ادامه دهند.

اعتراض بادیه نشینان نقب. اسکرین شات RT یوتیوب
اعتراض بادیه نشینان نقب. اسکرین شات RT یوتیوب

«امید» بادیه نشینان در طفولیت

کاری که دولت باید سریع انجام دهد این است که این امید را در ابتدای راه بشکند و تنها راه از بین بردن آن اقدام سریع و قاطع دولت است که برای بادیه نشینان روشن می کند که رئیس اینجا کیست. عملیات باید شامل تعدادی مؤلفه باشد:

 1. کاشت درخت را بلافاصله در تمام مناطقی که برای کاشت امروز و در آینده برنامه ریزی شده است، از سر بگیرید.
 2. تمام خانه های ساخته شده در زمین های دولتی بدون مجوز را در فاصله یک مایلی در اطراف هر گروه از درختانی که کاشته می شوند، تخریب کنید.
 3. بازداشت اداری برای همه آشوبگران بادیه نشین و اطرافیان آنها از جناح شمالی جنبش اسلامی، جنبش بنی کفار و هر سازمان دیگری که در آن چه در بخش جنوبی کشور اسرائیل در حال وقوع است.

در عین حال، دولت باید صراحتاً به بادیه نشینان ساکن در نزدیکی جاده شهر بئرشبه-آراد بفهماند که هر تیر برقی که در این جاده برداشته شود منجر به تخریب ده خانه غیرقانونی خواهد شد و در همان نزدیکی وجود دارد. حتی یک خانه حلال در کنار پست سقوط کرده است.

به این ترتیب، دولت تضمین خواهد کرد که کسانی که از تیرهای برق محافظت می کنند کسانی باشند که به طور غیرقانونی در آنجا زندگی می کنند.

دولت باید برای از بین بردن امیدی که به قیام دامن زده است خویشتن داری خود را به دست آورد و اگر در نتیجه حزب رعام از ائتلاف فعلی خارج شود، احزاب لیکود، افراطی ارتدوکس و مذهبی صهیونیستی باید فورا وارد دولت شوند تا از مبارزات انتخاباتی غیرضروری نجات پیدا کنند. . سپس اگر احزاب مرتز، کارگر و رام از ائتلاف خارج شوند، مهم نیست.

تنها یک ائتلاف راست‌گرای سیاسی گسترده و باثبات که – در نهایت – مسائل شخصی نتانیاهو، بنت، لیبرمن و سار را نادیده می‌گیرد، می‌تواند مالکیت دولت و سرزمین آن را به اکثریت یهودی اسرائیل بازگرداند و به حکومت مشروع بازگردد. نقف

پیامی روشن برای بادیه نشینانی که رو به جلو حرکت می کنند

در عین حال، دولت باید برای بادیه نشینان کاملاً روشن کند که:

 1. شما نمی توانید با دو مجموعه قانون به زندگی خود ادامه دهید، قوانین بادیه نشین و قوانین دولتی.
 2. شما نمی توانید بر خلاف قانون برنامه ریزی و توسعه ایالتی به ساخت و ساز در زمینی که متعلق به شما نیست، ادامه دهید.
 3. شما نمی توانید با دو، سه و چهار زن ازدواج کنید در حالی که قانون منع چندهمسری ایالت را نقض می کنید.
 4. شما نمی توانید با قاچاق، دزدی خودرو و سایر جرایم و همچنین طرح های پول حمایتی به زندگی خود ادامه دهید و در عین حال به عنوان شهروندان قانونمند از امنیت اجتماعی برخوردار شوید.

اگر می خواهید از مزایای کشور – آموزش، سلامت، امنیت اجتماعی – بهره مند شوید، باید سبک زندگی بادیه نشین را با تمام ویژگی های جنایتکارانه اش کنار بگذارید و سبک زندگی مدرن را در پیش بگیرید که در آن فقط در زمینی زندگی کنید که به طور قانونی خریداری کرده اید. ، تنها با یک زن ازدواج کند و شغلی شایسته و آبرومند داشته باشد.

دولت دیگر وضعیتی را که شما در نقف ایجاد کردید تحمل نخواهد کرد، جایی که شما در سیستمی از هنجارها در بیابان زندگی می کنید، در حالی که دولت مدرن شیوه زندگی ابتدایی شما را تامین مالی می کند.

چنین چیزی وجود ندارد. شما باید تصمیم بگیرید. اگر تصمیم به زندگی در بیابان و زندگی غیر متمدن دارید، می توانید در حین ادامه زندگی در چادر، دریافت کمک های اجتماعی را فراموش کنید، زیرا اجازه نخواهید داشت چیزی بادوام تر از چادر بسازید.

چنین سخنی مغایر با قواعد صحت سیاسی است. اما در شرایط بحرانی، دولت چاره ای جز قاطعیت، شفافیت و قاطعیت ندارد.

زمان آن فرا رسیده است که یک بار برای همیشه مشکلی به نام «فرهنگ صحرا» که تمامیت و شخصیت کشور اسرائیل را تهدید می کند، حل کنیم. قیام بادیه نشینان می تواند آغازگران مبارزه را به شورش در شمال کشور و مثلث عربی وادار کند.

اگر اسرائیل تسلیم خواسته های بادیه نشینان شود، این امر همچنان امید به نابودی این کشور را افزایش خواهد داد.

اسرائیل باید به درختکاری در نقب ادامه دهد، زیرا در غیر این صورت اسرائیل در نقب یا هیچ جای دیگر به حیات خود ادامه نخواهد داد.

یادداشتی از نوریت گرینگر: آنچه اسرائیل با آن مواجه است

صندوق ملی یهودیان (JNF)، کاشت درختان در خاک بیابان بایر نقب، و بادیه نشینان عشایری غیرقانونی که احتمالاً 250000 نفر هستند، اعصاب خود را از دست داده اند. آنها ادعا می کنند که اینجا سرزمین آنهاست و اعتراضات خشونت آمیزی به راه انداخته اند. بادیه نشین پیروز شد. JNF کاشت درختان را برای سبز کردن نقب متوقف کرده است، و اسرائیل به تازگی 1/3 زمین مستقل خود را به دست افرادی که حق ندارند و نباید در آنجا باشند، از دست داده است.

در ماه مه 2021، در حالی که اسرائیل در حال نبرد با 4000 حمله موشکی دیگر از غزه بود، شهرهای اصلی اسرائیل که عرب‌ها در آنها زندگی می‌کنند، مانند اورشلیم، رامل، لود، حیفا، عکا، یافا، یهودیان ساکن آنجا را به آتش کشیدند. ، دوشادوش اعراب غافلگیر شد. آنها نمی دانستند چه بر سر شهرهایشان می آید یا چرا برای پاسخ به حملات مجهز نیستند.

اموال غارت شد و به آتش کشیده شد، اتومبیل ها به آتش کشیده شد و تعدادی از یهودیان کشته شدند. 5شما افراط گرایان عرب از ستون قدرت خود را نشان داده اند و ما می توانیم انتظار بیشتری از آن داشته باشیم.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort mobil ödeme nakitGorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesAlbibetSpaceman Oynavozol 2200Vizyon ITbuy stripe accountMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmapoultry processingLevitraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma beylikdüzü evden eve nakliyathipercasino