نحوه یادگیری فیزیک

همکاری مشترک دکتر مریدیت یونکر ، دکترا
بروزرسانی شده: 29 مارس 2019

این مقاله را کاوش کنید
مطالعه مطالب
انجام مشکلات مربوط به تمرین
آموزش مطالب
سوال ها و جواب ها
نکات و هشدارها
مقالات مرتبط
منابع
خلاصه مقاله
فیزیک علمی است که به همه جوانب فیزیکی جهان می پردازد ، گرچه مطالعات اساسی بیشتر به ماده و حرکت و رفتار آن از طریق فضا و زمان معطوف می شود. [1] با توجه به تأکید زیاد بر حل مسئله ، یادگیری می تواند یک موضوع چالش برانگیز باشد. با تمرین مداوم و مطالعه متمرکز ، می توانید بر آن تسلط داشته باشید. مهمترین جنبه یادگیری هر موضوعی ، نگرش درست است. از تحصیل خود مشتاق باشید!

قسمت
1
امیر مسعودی کنکور
تصویر با عنوان Learn Physics مرحله 1
1
یک مکان آرام برای مطالعه پیدا کنید. فیزیک می تواند موضوعی دشوار برای استاد باشد و حواس پرتی بیرون آن را دشوارتر می کند. از بین بردن حواس پرتی و داشتن مکانی آرام برای یادگیری باعث می شود تمرکز راحت تر شود.
کتابخانه ها مکانی عالی برای یادگیری با مناطق آرام و دسترسی به منابع هستند.
تصویری با عنوان Learn Physics مرحله 2
2
چندین کتاب و کتاب درسی بخوانید. اگرچه ممکن است شما یک کتاب درسی رسمی داشته باشید ، اما صدها کتاب در مورد فیزیک وجود دارد. ممکن است یک کتاب انتخاب متفاوتی را در مورد همین موضوع ارائه دهد که باعث جذابیت بیشتر شما خواهد شد. [2]
به کتابخانه بروید و درمورد موضوعی که با آن دست و پنجه نرم می کنید ، در چندین کتاب اطلاعات کسب کنید.
توضیحات مختلف را بخوانید تا موردی را پیدا کنید که بیشترین حس را برای شما به وجود آورد.
تصویری با عنوان Learn Physics مرحله 3
3
سوال بپرس. اگر چیزی را درک نکردید ، از کسی بخواهید که به شما کمک کند. [3] با دانشجویان یا اساتید دیگر از طریق مفاهیم و مشکلات صحبت کنید . اگر چیزی برای شما معنی ندارد شرم آور نیستید.
سؤالات را زود و غالباً بپرسید. این ماده بر پایه خود ساخته می شود ، بنابراین اگر درک درستی از اصول اولیه نداشته باشید ، بعداً به راحتی از بین خواهید رفت.
اگر واقعاً در تلاش برای فهم مطالب هستید ، یک معلم بگیرید.
تصویری با عنوان Learn Physics مرحله 4
4
یک دوره آنلاین را امتحان کنید. بسیاری از گزینه های دوره های باز آزاد به صورت آنلاین وجود دارد که می تواند در مطالعات شما کمک کند. ماژول های تعاملی و مشکلات یک روش عالی برای تشکیل پایه محکم مبانی فیزیک است.
به دنبال مطالب ارائه شده توسط دانشگاه ها باشید.
همچنین می توانید برای فیلم های آموزشی که توضیح می دهند چگونه مشکلات خاص فیزیک را توضیح می دهید ، به منابع آنلاین مانند YouTube مراجعه کنید. در صورت یادگیری بصری ، این موارد به ویژه می تواند مفید باشد ، زیرا آنها غالباً تصاویر زمینه ای ارائه می دهند.
تصویری با عنوان Learn Physics مرحله 5
5
یک روال مطالعه روزانه تنظیم کنید. مسدود کردن وقت برای مطالعه به شما کمک می کند تا هر روز در کار خود باشید و پیشرفت کنید. هنگامی که شما در روال معمول قرار گرفتید ، تحصیل در آن زمان اتوماتیک می شود.
برای مطالعه هر روز حداقل یک ساعت در برنامه خود پیدا کنید. اگر بیش از یک ساعت به طور همزمان مطالعه کردید ، بین هر ساعت یک ساعت استراحت کنید تا از فرسودگی جلوگیری کنید.
به دوستان و خانواده خود اطلاع دهید که در این مدت شما را آزار ندهند.

قسمت
2
انجام مشکلات مربوط به تمرین
تصویری با عنوان Learn Physics مرحله 6
1
فرمول ها را حفظ کنید. فرمول های زیادی وجود دارد و اگرچه ممکن است بتوانید آنها را جستجو کنید ، وقتی می توانید فرمول ها را بدون جستجو بنویسید ، حل مشکلات آسان تر است. شما باید نه تنها فرمول های خاص را به خاطر بسپارید بلکه باید بدانید که هر متغیر در فرمول هایی که از آنها به خاطر می آورید چه می ایستد.
به عنوان مثال ، در F = mxa ، “F” نمایانگر نیرو است ، “m” نمایانگر جرم است ، و “a” نشان دهنده شتاب است.
از کارتهای مرتبا استفاده کنید تا به شما در یادآوری همه چیز کمک کند.
تصویر با عنوان Learn Physics مرحله 7
2
اطلاعات شناخته شده را بنویسید. اولین قدم برای حل یک مشکل ، نوشتن تمام شناختهای موجود در سوال است. بعضی اوقات اطلاعاتی در مورد این مشکل وجود خواهد داشت که در واقع برای حل آن ضروری نیست.
مشکل را طی کرده و متغیرهای مربوط به حل مسئله را شناسایی کنید.
مشخص کنید که سؤال چیست. بسیاری از اوقات ، مشکل به طور مستقیم سؤال نمی کند ، اما شما باید با توجه به اطلاعات ارائه شده متوجه شوید که چه مشکلی را می پرسید.
تصویری با عنوان Learn Physics مرحله 8
3
نمودارهایی ترسیم کنید تا به شما در تجسم مشکل کمک کند. فیزیک موضوعی بسیار بصری است و ترسیم نمودارها در تعیین چگونگی حل مسئله بسیار کمک کننده است.
نمودارهای نیرو در فیزیک بسیار متداول هستند و به شما در تعیین میزان و جهت یک نیرو کمک می کنند. [4]
نمودارها همچنین برای مشکلات مربوط به برق و مغناطیس ضروری هستند.
تصویری با عنوان Learn Physics مرحله 9
4
معادلات صحیح را برای حل مسئله تعیین کنید. بسیاری از مشکلات برای تکمیل کامل به معادلات متعدد نیاز دارند. پس از نوشتن اطلاعات شناخته شده و تعیین مشکل از شما می توانید بفهمید که کدام معادلات لازم است.
اگر هنوز معادلات را به طور کامل حفظ نکرده اید ، یک برگه مرجع سریع از فرمول های مربوطه تهیه کنید.
تصویری با عنوان Learn Physics مرحله 10
5
بسیاری از مشکلات تمرین را انجام دهید. بهترین راه برای تسلط بر یک موضوع جدید ، تمرین آن است. با مشکلات ساده شروع کنید و به همان اندازه انجام دهید تا زمانی که واقعاً آن مفهوم را درک کنید. با تسلط بر هر موضوع ، راه خود را به سمت مشکلات پیچیده تر برسانید.
کتاب درسی شما باید بسیاری از مشکلات مربوط به تمرین را با پاسخ در پشت داشته باشد.
همیشه کار خود را با کلید جواب بررسی کنید تا مطمئن شوید که به درستی مشکلات را حل می کنید.
با دوستان مشکل دارید. اگر گیر کرده باشید ، می توانید با هم کار کنید.
قسمت
3
آموزش مطالب
تصویری با عنوان Learn Physics مرحله 11
1
یک مفهوم را به شخص دیگری آموزش دهید. اگر واقعاً موضوعی را درک می کنید ، باید بتوانید به راحتی آن را برای کسی توضیح دهید به شکلی که به آنها امکان دهد نیز درک کنند. علاوه بر این ، مطالب آموزشی باعث تقویت یادگیری و یادآوری شما خواهد شد. [5]
فیزیک را به دوستان یا والدین خود آموزش دهید.
اگر توضیح مشکل دارید ، آن مبحث را با جزئیات بیشتری مرور کنید.
تصویری با عنوان Learn Physics مرحله 12
2
یک گروه مطالعه را رهبری کنید. تشکیل گروه های مطالعاتی به دلایل زیادی می تواند مفید باشد. اغلب اوقات ، شما ممکن است چیزی بهتر از همکار خود درک کنید و بتوانید آن را برای آنها توضیح دهید ، یا برعکس. تشکیل گروه های مطالعه یک روش عالی برای یادگیری ، تدریس و تفریح ​​با مطالب است.
زمانی را تنظیم کنید که برای همه مناسب باشد و به آن بچسبید.
تصویری با عنوان Learn Physics مرحله 13
3
ثبت نام کنید تا یک معلم یا دستیار تدریس در کلاس باشید. با ثبت نام به عنوان معلم فرصت های مکرر برای آموزش فیزیک به دیگران خواهید داشت. همانطور که به دانش آموزان دیگر کمک می کنید تا یاد بگیرند ، خودتان درک بیشتری از موضوعات دریافت خواهید کرد.
مرکز یادگیری دانشگاه خود را برای فرصت های باز بررسی کنید.
همچنین می توانید به صورت آنلاین مدرس شوید.