نحوه خرید یک هود آشپزخانه

این که آیا شما آشپزخانه خود را نوسازی می کنید یا فقط یک واحد قدیمی را تعویض می کنید ، در بازار یک هود محدوده جدید هستید. تهویه آشپزخانه یک مسئله مهم در مهندسی طراحی منزل است و قبل از اینکه خود را وارد دنیای فیلترهای حفره ای ، مجاری و CFM ها کنید ، باید زمان بیاموزید تا بدانید که چگونه تهویه آشپزخانه کار می کند. یک خریدار آگاه یک خریدار هوشمند است و خریداران هوشمند انتخاب های خوبی را انجام می دهند. بنابراین اتصالات لوازم خانگی در اینجا با یک راهنمای خریدار مفید است تا مطمئن شوید که دقیقاً از هود محدوده متناسب با نیازهای شما استفاده می کنید.
چرا به هود برد نیاز دارم؟
یک هود محدوده یک عنصر اساسی در هر آشپزخانه است. آنها می توانند به راحتی نادیده گرفته شوند ، اما اگر آشپزی زیادی انجام دهید ، یک سیستم تهویه در تمیز و کاربردی آشپزخانه شما کار می کند.

ممکن است متوجه آن نشوید ، اما هنگام پخت و پز ، بخار ، ذرات گریس و به طور بالقوه طیف وسیعی از گازهای دیگر یا آلودگیهای موجود در هوا را که ممکن است آشپزی شما تولید کند ، آزاد می کنید. آنها سپس این آلاینده ها را که گاه خطرناک هستند ، در خارج ، جایی که در هوا پراکنده می شود ، بی خطر می کنند. این امر از آسیب دیدن چربی و بخار به آشپزخانه منزل شما جلوگیری می کند. هودهای محدوده همچنین یک سد فلزی بین شعله باز و کابینت چوبی ایجاد می کنند.
پیش نویس یا downdraft؟
تهویه به روزرسانی یا تهویه مطبوع احتمالاً ابتدایی ترین انتخابی است که شما در خرید هود انتخابی خود باید انتخاب کنید و کدام یک را انتخاب کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله دستگاه پخت و پز مورد استفاده شما و محل نصب آن.
سیستم های به روزرسانی همان چیزی است که شما معمولاً هنگام تهویه آشپزخانه به آن فکر می کنید و شامل سیستم های هود برد و فن های سبک دودکش می باشد. اینها به طور طبیعی با جلب گازهای در حال افزایش و آلاینده ها در هنگام حرکت به سمت بالا ، مکش آنها را بی ضرر از آشپزخانه شما می کنند. آنها از فیزیک طبیعی گرما استفاده می کنند ، بنابراین تمایل به کارایی بیشتری دارند. با این حال ، آنها همچنین آشکارتر و مبهم تر هستند. سبک های نصب به روزرسانی شامل سیستم های کمربندی و داخل دیواری است.

یک سیستم نزولی می تواند در یک دیوار یا میز نصب شود که در آن می تواند ظاهر شود ، کار خود را انجام دهد ، و به راحتی دور شود. این نامرئی یکی از اصلی ترین دلایلی است که استفاده از وسایل تهویه مطبوع در استفاده گسترده ای از آن انجام می شود. آنها ظاهری تمیز و باز دارند. با این حال ، آنها محدودیت های خود را دارند ، تهویه مناسب کمتر برای گلدان های بلند ، و یک منطقه موثرتر کوچکتر را ارائه می دهند. هنگام انتخاب سیستم تهویه خود ، اهداف و نیازهای خود را در نظر بگیرید. آیا به یک دستگاه تهویه کارآمد نیاز دارید ، یا یکی از آنها که زیبایی شناسی آشپزخانه شما را حفظ می کند ، نیاز دارید؟
هود برد من باید چقدر گسترده باشد؟
اگر قصد استفاده از سیستم ارتقاء یافته را دارید ، باید عرض هود دامنه شما حداقل برابر با سطح پخت و پز باشد. به هر حال جایی که اتاق دارید ، عرض را افزایش می دهید ، زیرا منطقه ای موثرتر برای گرفتن آلودگی ها هنگام افزایش و پراکندگی خواهید داشت. هودهای جزیره باید حداقل 3 برابر از عرض سطح پخت و پز باشند ، زیرا به منطقه ضبط بیشتری نیاز دارند. دریچه های Downdraft باید با سطح پخت و پز در عرض مطابقت داشته باشند.
چقدر باید هود برد خود را سوار کنم؟
هنگام نصب پرفروش ترین هود آشپزخانه ، حتماً آن را در ارتفاع مناسب نصب کنید. برای یک ، شما نمی خواهید سر خود را در حین پخت و پز فشار دهید ، اما با جدیت تر ، هود نصب شده در ارتفاع کافی دسترسی شما به سطح پخت و پز را محدود می کند ، در حالی که یکی بیش از حد نصب شده باعث کاهش عملکرد می شود.
بنابراین ، برای اطمینان از عملکرد در اوج خود ، هودهای محدوده را نباید پایین تر از 24 “بالاتر از پخت و پز و بالاتر از 30” قرار داد ، همانطور که از آشپزخانه تا انتهای هود اندازه گیری می شود. مانند همیشه ، مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد ، بنابراین حتماً الزامات مخصوص نصب کاپوت را که قصد خرید آن را دارید بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که می تواند به درستی در خانه شما نصب شود.
به چه ظرفیتی نیاز دارم؟
“ظرفیت” این است که سرعت هود شما چقدر سریع می تواند هوای آلوده را از آشپزخانه شما خارج کند ، اندازه گیری در CFM. برای منازلی که رطوبت زیادی ایجاد می کنند و از طریق گلدان های آب جوش ، کباب کردن ، سرخ کردن و یا در بعضی مواقع به طور اتفاقی غذای شما را می سوزانند ، هودهایی با ظرفیت بالا لازم است. پخت و پز با حرارت بالا همچنین نیاز به CFM اضافی دارد ، و سطح پخت و پز جزیره یا شبه جزیره بیشتر ، یا نصب بالاتر است.
شما به CFM اشاره کردید. CFM چیست؟
CFM مخفف “پاهای مکعبی در هر دقیقه” است ، یک اندازه گیری مستقیم از میزان هوایی که هود برد شما می تواند در مدت شصت ثانیه به فراموشی بیاندازد ، و اینگونه است که ما ظرفیت یک هود برد را اندازه می گیریم. به عبارت دیگر ، هرچه CFM بیشتر باشد ، هوای بیشتری از طریق سیستم تهویه شما منفجر می شود. شما می خواهید CFM خود را ، و به همین دلیل اثر هود دامنه خود را به سطح پخت و پز خود وصل کنید. به طور کلی ، شما می خواهید CFM برای هر صد BTU قدرت پخت و پز.

BTU ها یا واحدهای حرارتی بریتانیا اندازه گیری استاندارد قدرت در پخت و پز ، تولید بخار و گرمایش و تهویه هوا هستند. 1 BTU مقدار انرژی لازم برای گرم کردن یک پوند آب توسط یک درجه فارنهایت است.
دمنده چیست و به چه نوع نیاز دارم؟
دمنده ترین بخش مهمی از سیستم تهویه است، دلیل آن دستگاه است که در واقع نشانی از تخلیه است. این ماده در درجه اول از یک فن بزرگ تشکیل شده است که نیرویی برای استخراج بخار ، گاز و سایر آلاینده ها به داخل منافذ و خارج از جهان ایجاد می کند.

بنابراین سه نوع اصلی دمنده وجود دارد: داخلی ، درون خطی و از راه دور. اما با ژارگون فریب نخورید. آنها تعاریف ساده و تفاوت های واضحی دارند که درک آن آسان است. بنابراین آویزان شوید ، زیرا ما در حال خراب کردن این هستیم.

دمنده های داخلیبه طور مستقیم بر روی آشپزخانه نصب شده اند ، که از فن های پرقدرت برای دمیدن هوا به بیرون استفاده می کند. این ها پر سروصدا هستند ، زیرا فن در معرض دید است ، اما نصب آن بسیار ساده تر است و نگهداری آن نیز آسان است ، زیرا این فن به راحتی و بدون نیاز به حفر دیوارهای شما در دسترس است.

دمنده های درون خطی معمولاً در فاصله کمی از خود دریچه در مجرای منزل شما نصب می شوند. این بدان معنی است که آنها نسبت به هواکش های داخلی بسیار ساکت هستند ، اما نیاز به نصب و نگهداری بیشتری دارند.

دمنده های از راه دوردر بیرون ، چه روی پشت بام و چه بر روی دیوار خارجی نصب شده اند ، به این معنی که همه سر و صدا و تمام سر و صدا فن و موتور با خیال راحت در خارج از خانه شما قرار دارند. اینها می توانند برای نصب مشکل داشته باشند و به مجاری طولانی نیاز دارند ، اما این یک راه عالی برای بیرون آوردن کل مشکل سر و صدای خارج از خانه شما هستند.
بسته به مکان ، CFM و طول کارخانه‌ها ، تمام دمنده ها از نظر اندازه متفاوت خواهند بود.
آیا می توانم با اطمینان از هود برد خود استفاده کنم؟
اکثر کاپوتهای برد نیاز به یک منبع برق جداگانه و زمینی دارند ، بنابراین نه ، فقط نمی توانید آن را به یک پریز برق بچسبانید ، و به اتصالات 115 یا 120 ولت نیاز دارید. مثل همیشه ، بررسی کنید تا مطمئن شوید که یک هود محدوده سازگار با دانشکده های برقی منازل خود را سازگار هستید. ایمنی باید دغدغه اصلی شما باشد.
چه در مورد مجاری؟ من به آن احتیاج دارم ، درست است؟
مجرای تهویه لازم است تا مسیری فراهم شود تا هوای تهویه با خیال راحت از آن خارج شود ، اما شما به یک سیستم مجرای تهویه از پیش نصب شده گسترده احتیاج ندارید. هنگام نصب هود برد خود ، مجرای اختصاصی لازم را نصب می کنید. برای اطمینان از رعایت کلیه کدهای محلی ، حتما با یک متخصص HVAC واجد شرایط مشورت کنید. آنها برای امنیت خود شما آنجا هستند. شما می خواهید برای رسیدن به حداکثر کارآیی ، طول مجاری را به حداقل برسانید ، زیرا مجاری می توانند تأثیر قابل توجهی در عملکرد داشته باشند. خطوط مستقیم بهتر از آرنج و چرخش است و مطمئن شوید که از کانال های فلزی انعطاف پذیر استفاده نمی کنید ، این باعث افزایش مقاومت هوا و عملکرد سیستم تهویه شما کمتر خواهد شد.

آیا باید از فیلترهای مش و حباب استفاده کنم؟
فیلترهای مش و بافل هر دو وسیله مؤثر برای فیلتر هود دامنه شما هستند ، اما کاربردهای متفاوتی دارند. فیلترهای مش تمایل دارند که از طرفداران کم سرعت و ضعیف مناسب تر باشند ، در حالی که حباب ها تمایل دارند با فن های CFM با ظرفیت بالا و با سرعت متوسط ​​تا زیاد بهتر کار کنند. برای تمیز کردن آسان هر دو ماشین ظرفشویی ایمن هستند.
فیلترهای مش از توری فلزی یا “مش” ساخته شده اند ، با وجود شکافهای کوچک باعث می شود هوا در حین گریس و سایر آلودگی ها اسیر شود. فیلترهای Baffle از یک دیوار دو جداره از جنس استیل ساخته شده اند که اجازه می دهد جریان هوای بیشتری با ظرفیت فیلتر مشابه وجود داشته باشد.

بافل ها معمولاً به طور قابل توجهی گران تر هستند اما با هودهای برد بالا دارای انرژی بیشتری هستند.
در اتصالات لوازم خانگی ، ما می خواهیم شما خرید مناسبی را برای خانه خود انجام دهید. ما همیشه خوشحال می شویم که هر کمکی را برای اطمینان از دستیابی به بهترین لوازم خانگی برای شما فراهم می کنیم.

اتصالات لوازم خانگی ، خانه شما برای برترین برندهای لوازم برقی و مبلمان.