موسسه فرهنگی، هنری تاریخ کُرد و کردستان فعالیت خود را آغاز کرد

به گزارش ایرنا، مدیر این موسسه عصر چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت: احساس کردم خلائی در زمینه بررسی و تحقیق تاریخ کرد و کردستان به شیوه‌ای علمی و تخصصی وجود دارد، بنابراین تلاش ما این است که با کمک اهل قلم و رسانه و علاقمندان در این راستا کار کنیم.

محمد باقر پیری از جمله اهداف ایجاد این موسسه را تشکیل آرشیو، اسناد، مدارک و عکس مرتبط با تاریخ کرد و کردستان برای استفاده محققان اعلام کرد و افزود: قصد داریم کتابخانه تخصصی در زمینه تاریخ کرد و کردستان برای استفاده پژوهشی در این موسسه و برای سایر پژوهشگران ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه ارتباط با مراکز علمی و پژوهشی داخل و خارج کشور با هدف تبادل تولید محتوا و انجام پروژه‌های مشترک از دیگر اهداف تاسیس این موسسه است، یادآور شد: تلاش می‌کنیم با برگزاری همایش و کنگره منطقه‌ای، ملی و بین المللی در حوزه تاریخ کرد و کردستان، تاریخ کرد را به دیگران معرفی کنیم.

مدیر موسسه فرهنگی، هنری مرکز پژوهشی تاریخ کرد و کردستان با بیان اینکه می‌خواهیم اقوام دیگر را با قوم کُرد آشنا کنیم، اضافه کرد: این موسسه غیرانتفاعی و مستقل بوده و از مردم و رسانه‌ها درخواست می‌شود برای عملی شدن اهداف یاد شده ما را یاری دهند، ضمن اینکه هنرمندان و نمایش نامه نویسان هم می‌توانند به شیوه‌ای مستند در راستای معرفی تاریخ منطقه نقش ایفا کنند.Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو