مهدهای کودک خراسان رضوی با مجوز ستاد ملی کرونا بازگشایی شد

مهدهای کودک خراسان رضوی با مجوز ستاد ملی کرونا بازگشایی شد

[ad_1]

حمیدرضا پوریوسف روز شنبه با بیان این مطلب افزود:در این راستا  تعداد هزار و ۳۰۰ مهد کودک در این استان بازگشایی می شود و میزبان ۸۰ هزار کودکی هستند که تا قبل از شیوع بیماری کرونا زیر پوشش آموزش و نگهداری این مراکز قرار داشتند.

وی ادامه داد: این تعداد کودک در مهدهای کودک استان خراسان رضوی معادل حدود ۱۳ درصد از کل کودکان مهدهای کودک کشور است و از مجموع هزار و ۳۰۰ مهد کودک استان خراسان رضوی تعداد ۳۰۰ مهد کودک با ۱۳ هزار کودک در مناطق حاشیه‌ای کلانشهر مشهد فعالیت دارد.

مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی گفت: بازگشایی مهدهای کودک استان که  حدود چهار ماه به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل بودند خسارت فراوانی به این بخش و بیش از هشت هزار زن شاغل در این مهدها وارد کرد اما خوشبختانه بازگشایی دوباره می‌تواند موجب جلوگیری از تعطیلی این مراکز مهم تربیتی شود.

پوریوسف افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی، استفاده کارکنان از ماسک، عدم ورود کارکنان و کودکان مشکوک به ابتلا به کرونا به مهدها و ضدعفونی روزانه مهد از جمله محورهای اصلی بهداشتی است که باید رعایت شود.

تا ظهر روز ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ تعداد ۱۸۲ هزار و ۵۴۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۷۵ تن در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هشت هزار و ۶۵۹ تن رسید.

[ad_2]
Source link