محدودیت تردد از ظهر دوشنبه در بجنورد آغاز می‌شود

به گزارش ایرنا، احمد برادران، شامگاه یکشنبه در نشست هم اندیشی اعمال محدودیت های تردد در خراسان شمالی اظهار داشت: با توجه به مصوبه کمیته امنیتی ستاد ملی مدیریت کرونا این محدودیت ها برای مراکز ۲۵ استان کشور، از جمله بجنورد منظور شده است.

وی افزود: از فردا ساعت ۱۲ ظهر ممنوعیت تردد وسایل نقلیه شخصی از مرکز استان آغاز می شود که تا ساعت ۲۴ روز جمعه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه ورود خودروهای پلاک شخصی غیربومی نیز به مرکز استان ممنوع است، اظهار داشت: متخلفان از این دستورالعمل پنج میلیون ریال (۵۰۰ هزار تومان) جریمه می شوند و محوریت کار توسط فرمانداری بجنورد خواهد بود.

برادران خاطرنشان کرد: تعداد فوتی های بیماری کووید ۱۹ در استان رو به افزایش است و اعمال این مصوبه در راستای اولویت سلامت مردم است.

بستری های کرونا از ۳۲۰ نفر گذشت

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی نیز در این جلسه از افزایش تعداد فوتی های کرونایی در استان خبر داد و افزود: هم اکنون تعداد موارد بستری به بیش از ۳۲۰ نفر رسیده است و هنوز هیچ کاهشی در موارد بستری ها دیده نمی شود.

دکتر سیداحمد هاشمی گفت: ۲ روز است که موارد مرگ و میر به شدت افزایش یافته است و تنها شب گذشته ۱۱ نفر در استان بر اثر کرونا جان باخته اند.

وی اظهار داشت: هم اکنون ۶۵ درصد موارد سرپایی که به بیمارستانها و مراکز درمانی مراجعه می کنند تست کرونای مثبت دارند و مراکز نمونه گیری به شدت شلوغ شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه آزمایشگاه های استان در ۳ نوبت کار می کنند اظهار داشت: ظرفیت آزمایشگاههای ما پاسخگوی تعداد بیشتری از مراجعان برای تست کرونا نیست.

دکتر هاشمی تاکید کرد: متاسفانه شمار تجمعات، عروسی ها و دورهمی ها به شدت افزایش یافته است و تعداد عروسی های امشب و فرداشب که مصادف با میلاد پیامبر مکرم اسلام (ص) برپا می شود، از شمار بیرون است.  

خراسان شمالی از ابتدای مردادماه تاکنون به صورت پیوسته گرفتار وضعیت قرمز کرونایی بوده است.

این استان دارای ۸۶۳ هرار نفر جمعیت است.Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو