فصل امتحانات و لزوم فاصله‌گذاری دانش آموزان فارس در شرایط داغ کرونا

فصل امتحانات و لزوم فاصله‌گذاری دانش آموزان فارس در شرایط داغ کرونا

[ad_1]

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز روز شنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه، بر رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در زمان برگزاری آزمون های دانش آموزان تاکید کرد و اظهار داشت : همه باید آگاه باشند که این بیماری مهار نمی شود، مگر با همت همگانی و همدلی و همکاری مردم در رعایت اصول بهداشتی و خودمراقبتی که مهمترین آن بهداشت دست، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک به ویژه در مکان های عمومی و محیط های بسته است.

مهرزاد لطفی با تاکید بر اینکه برگزاری هرگونه آزمون در استان برای دانشجویان، باید بر اساس رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شود، گفت: با توجه به افزایش موارد مثبت در فارس و استان های همجوار، لازم است کارشناسان بهداشت نیز به صورت روزانه از محل برگزاری آزمون ها بازدید و تدابیر موردنیاز انجام شود.

دکتر لطفی تاکید کرد: دانش آموزان نیز در هنگام شرکت در آزمون های تحصیلی لازم است خطر ابتلا به کرونا را جدی گرفته و از هرگونه رفتار پُرخطر بپرهیزند، هنگام خارج شدن از خانه و در زمان برگزاری آزمون از ماسک استفاده کرده و مرتب دستان خود را ضدعفونی و یا بشویند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز  از پدر و مادرها نیز خواست تا ضمن تداوم آموزش شیوه جدید زندگی خود و فرزندانشان در این بحران، به رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری فیزیکی به ویژه در مراکز شلوغ، پایبند بمانند.

 لطفی ضمن اعلام انجام دو هزار و ۳۷۲ مورد نمونه آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

طی ۲۴ ساعت منتهی به  ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۶۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و  مجموع بیماران  در کشور به ۱۸۲ هزار و ۵۴۵ نفر رسید. متاسفانه در این مدت  ۷۵ بیمار کرونا  جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۶۵۹ نفر رسید.

[ad_2]
Source link