فرانسه: پیروزی بایدن روابط پاریس- واشنگتن را شکوفا می‌کند

به گزارش بامداد شنبه ایرنا به نقل از رویترز، فرانک ریستر گفته است: اگر بایدن رئیس جمهوری آمریکا شود، پاریس و واشنگتن بیش از گذشته در مسیر توسعه روابط پایدار و همکاری های چندجانبه قرار خواهند گرفت.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا که شاید مجبور شود به زودی کلید کاخ سفید را به جو بایدن دموکرات واگذار کند، در دوره چهار ساله ریاست جمهوری خود تعرفه های سنگینی روی برخی کالاهای فرانسوی بر سر مشاجره با این کشور درباره شرکت ایرباس وضع کرد و موجب شد روابط تجاری کشورش با فرانسه تحت تاثیر این تعرفه ها قرار گیرد.

حرف های وزیر تجارت فرانسه و نیز حرف های روز گذشته هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان در مورد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که با انتقاد تلویحی دونالد ترامپ گفته “آمریکا چیزی فراتر از یک نمایش یک نفره است” و “افرادی که در شرایط کنونی آتش اختلاف را شعله‌و می‌سازند، غیرمسئولانه عمل می‌کنند”،  حاکی از آن است که اروپایی ها و به ویژه فرانسه و آلمان به عنوان دو قطب مهم اتحادیه اروپا، از نتیجه ای که درحال رقم خورد در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هست، استقبال می کنند.

جو بایدن با کسب ۲۶۴ رای الکترال از ترامپ فاصله زیادی گرفته و تنها درصورت کسب ۶ رای الکترال دیگر، رئیس جمهوری بعدی آمریکا خواهد شد.

در همین حال، برونو لومر وزیر اقتصاد فرانسه، سه روز پیش و زمانی که هنوز مشخص نبود چه کسی ممکن است پیروز انتخابات آمریکا شود، گفته بود که نتایج انتخابات آمریکا بر منافع تجاری و اقتصادی اروپا تاثیری ندارد چرا که به زعم وی، ایالات متحده سال هاست که دیگر شریک و دوست تجاری اروپا محسوب نمی شود.

روزنامه فرانسوی لوفیگارو به نقل از «برونو لومر»  نوشت:  هنگامی که ما از تحریم های آمریکا تحت تاثیر قرار می گیریم؛ آن ها در رقابت و حتی در تقابل ما قرار می گیرند.

وزیر اقتصاد فرانسه تصریح کرد: زمان آن رسیده که اروپایی ها این واقعیت را در نظر بگیرند، چه ترامپ و چه بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا انتخاب شود ، تاثیری در این واقعیت استراتژیک ندارد، چرا که قاره آمریکا از قاره اروپا جداست.Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو