طرح قرنطینه سراسری انگلیس از سد پارلمان گذشت

به گزارش ایرنا، در این رای گیری ۵۱۶ نماینده در مقابل ۳۸ تن دیگر از محدودیت‌های جدید دولت به منظور مقابله با شیوع کرونا حمایت کردند. این محدودیت‌ها که تعطیلی تمام فروشگاه‌های غیر ضروری، مهمان‌خانه‌ها، رستوران‌ها و مراکز تفریحی را شامل می‌شود، از امشب اجرا و تا ۲ دسامبر (۲آذر) ادامه خواهد داشت.

در این طرح از مردم خواسته شده تا در صورت امکان به دور کاری اهتمام ورزیده و در خانه بمانند. با این حال و بر خلاف دور قبل مراکز آموزشی، مدارس و دانشگاه‌ها فعال خواهند بود.

نخست وزیر انگلیس پیش از آغاز رای گیری ابراز امیدواری کرد که با اجرای محدودیت‌های جدید، آمار ابتلا به کرونا در کشور کاهش یافته و مراکز تجاری پس از پایان دوره قرنطینه دوباره به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

وی در عین حال هشدار داد که بدون اجرای قرنطینه سراسری، مرگ و میرها افزایش و فشار قابل توجهی به نظام درمانی کشور وارد می‌شد.

انگلیس به شدت از شیوع ویروس کرونا متاثر شده است. تاکنون یک میلیون و ۹۹ هزار و ۵۹ نفر در انگلیس به کووید – ۱۹ مبتلا شده و ۴۷ هزار و ۷۴۲ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در این کشور جان باخته‌اند.

دقایقی پیش از رای‌گیری اعلام شد که ۲۵ هزار و ۱۷۷ در این کشور به کووید-۱۹ مبتلا شده و ۴۹۲ نفر زندگی خود را بر اثر ابتلا به بیماری از دست داده‌اند.

دولت انگلیس در هفته‌های گذشته با اجرای محدودیت‌های کرونایی در مناطق مختلف تلاش کرد تا از اجرای قرنطینه سراسری اجتناب کند. با این حال  کارشناسان بهداشتی پیش بینی می‌کنند که اگر ویروس کرونا با این سرعت گسترش یابد آمار مبتلایان روزانه به تقریبا ۵۰ هزار مورد در روز افزایش پیدا خواهد کرد.Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو