صنایع کوچک پیمانکار پروژه‌های صنعتی می‌شوند

به گزارش ایرنا ، اصغر مصاحب روز شنبه در حاشیه بازدید از وضعیت ذخیره کالای اساسی در بندر امام (ره) خوزستان در جمع خبرنگاران بیان کرد: به عنوان مثال برای حمایت از صنایع کوچک در بخش پتروشیمی دفتر تخصصی در دبیرخانه نفت، گاز و پتروشیمی ایجاد شده که می‌تواند فعالیت پیمانکاری را برای صنایع بزرگ داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه رسالت این سازمان حمایتی است افزود: برای رونق تولید صنایع کوچک نظام مبادلات پیمانکاری فرعی ایران در نظر گرفته شده که با عنوان آی اس پی ایکس شناخته می‌شود.

مصاحب گفت: این موضوع از ۲ سال پیش در سازمان صنایع کوچک این موضوع پیگیری می‌شود و با تحقق آن می‌توان پیوند صنایع کوچک و بزرگ را داشته باشیم و با این کار پیمانکاری صنایع بزرگ را صنایع کوچک و متوسط انجام خواهند داد.

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ادامه داد: این نمونه بارزی از مبحث تقویت تولید داخل است و با تحقق این مساله تحولی در صنایع کوچک خواهد شد.

وی با اشاره به پیگیری وزارت صمت با بورس کالا گفت: قرار شد که صنایع کوچک با توجه به محدودیت‌هایی که وجود دارد بتوانند خرید سه ماه را به صورت یکجا و ماهیانه انجام دهند.خرید صنایع کوچک با صنایع بزرگ متفاوت است و این مشکل در سطح بنگاه‌های کوچک و متوسط وجود داشت.

مصاحب با بیان اینکه در هفته گذشته در بورس کالاهای مورد نیاز پتروشیمی با کاهش قیمت همراه بود ادامه داد: در ۲ هفته گذشته تلاش شد که نظام توزیع و عرضه متوازن انجام و رقابت‌پذیری صحیحی صورت پذیرد.

وی افزود: هم اکنون ۴۰۰ واحد صنایع کوچک در خوشه نفت و گاز وجود دارد تا بتوانند کار تولید تجهزات را برای نفت و گاز انجام دهند.

سرپرست سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران روز شنبه به همراه وزیر صمت از وضعت کالای اساسی در بندر امام خمینی(ره) خوزستان دیدن کرد.Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو