شوتینگ زباله چیست؟ انواع شوتینگ های زباله

تیراندازی یکی از بهترین روشهای دفع زباله در ساختمانهای بلند شوتینگ زباله است. تفنگ ساچمه ای نیز روشی مقرون به صرفه برای جابجایی و حمل و نقل شوتینگ زباله بقایای ساختمانی در حین ساخت و تعمیرات است. برای آشنایی بیشتر با انواع زباله و شلیک زباله ما را دنبال کنید:

عکسبرداری از زباله چیست و چه کاربردهایی دارد؟
طبقه بندی کلی سیستم های شلیک زباله
تیراندازی خارجی
تیراندازی داخلی
طبقه بندی انواع تیراندازی زباله بر اساس کاربرد
تیراندازی آوار ساختمانی
تیراندازی به زباله های آپارتمان
هتل های تیراندازی
تیراندازی در بیمارستان
عکسبرداری از زباله چیست و چه کاربردهایی شوتینگ زباله دانی دارد؟
کانال ارتباطی که در بالای ساختمان برای دریافت زباله دریچه ای دارد و برای حذف زباله ها دریچه دیگری در پایین ساختمان است ، سیستم تیراندازی نامیده می شود. شلیک زباله در ساختمانهای مسکونی مرتفع برای دفع زباله های روزانه استفاده می شود. هتل ها ، بیمارستان ها شوتینگ زباله ، ادارات ، مجتمع های تجاری و سایر مکان ها از جمله مکان هایی هستند که از سیستم تیراندازی برای دفع زباله و سایر اقلام استفاده می کنند.

شلیک زباله چیست؟

با استفاده از سیستم شلیک به زباله ، می توان زباله ها شوتینگ زباله را به راحتی در تمام ساعات شبانه روز به خارج منتقل کرد تا از انتشار بوی بد و آلودگی در فضای داخلی جلوگیری شود. انتقال زباله از این طریق دیگر مشکلی مانند کثیف شدن پله ها و آسانسور ایجاد نمی کند. شوتینگ زباله شلیک کننده های مواد زائد بسته به نوع کاربردی که دارند دارای قابلیت های مختلفی مانند سیستم شستشو یا تهویه هستند.

طبقه بندی کلی سیستم های شوتینگ زباله
انواع تیراندازی با زباله را می توان به طور کلی به دو دسته تقسیم کرد: تیراندازی خارجی و تیراندازی داخلی. هر یک از این سیستم های عکسبرداری مزایای خاص خود را دارند و همچنین کاربردهای مختلفی دارند. در ادامه ، شرح مختصری از هر یک از این نوع سیستم های شوتینگ زباله شلیک زباله و ویژگی های آنها را ارائه خواهیم داد:

تیراندازی خارجی
این نوع تیراندازی معمولاً در مواقعی که پس از ساخت ساختمان ، شوتینگ زباله آنها تصمیم به ساخت سیستم شلیک زباله می گیرند ، استفاده می شود. در این حالت ، چون مکان خاصی برای عکسبرداری وجود ندارد ، کانال تیراندازی در خارج از ساختمان نصب می شود. شوتینگ زباله در برخی موارد ، به دلایل مختلف ، وجود یک کانال زباله در خارج از ساختمان ضروری است.
تیراندازی داخلی
استفاده از عکسبرداری داخلی بسیار بیشتر از عکسبرداری خارجی شوتینگ زباله است. همانطور که از نام آن مشخص است ، کانال اصلی تیراندازی داخلی کاملاً در داخل ساختمان قرار دارد. برای نصب این نوع تیراندازی لازم است در هنگام ساخت ساختمان محلی شوتینگ زباله برای قطعات اصلی و تجهیزات تیراندازی در نظر گرفته شود.

طبقه بندی انواع تیراندازی زباله بر اساس کاربرد
تیراندازی آوار ساختمانی
از این نوع تیراندازی در هنگام ساخت و ساز ساختمان ها شوتینگ زباله یا تعمیرات ساختمانی استفاده می شود. تیراندازی زباله های ساختمانی ، مواد و سایر زباله های ساختمانی را از طبقات مختلف به پایین ساختمان می برد. با استفاده از شلیک مواد می توان بقایای ساختمانی را از چند طبقه به طور همزمان با سرعت بالا و هزینه کم به خارج از ساختمان منتقل کرد. شوتینگ زباله در بیشتر موارد ، عکس های بقایای ساختمانی به گونه ای ساخته می شوند که می توانند از آنها در سایر پروژه های ساختمانی استفاده شود.

تیراندازی به زباله های آپارتمان
این نوع تیراندازی را می توان پرکاربردترین سیستم شلیک زباله دانست. همانطور که گفته شد ، این مدل شلیک زباله در آپارتمان ها و سایر ساختمان های بلند مرتبه شوتینگ زباله استفاده می شود تا انتقال سریع و آسان زباله ها به ساکنان ساختمان امکان پذیر شود. عکسبرداری از زباله های آپارتمان علاوه بر ایجاد راحتی برای ساکنان ، محیط ساختمان را تمیز و بهداشتی نگه می دارد. عکاسی از زباله های ساختمانی می تواند از قابلیت های مختلفی مانند سیستم کمپکتور ، شوتینگ زباله شستشو ، تهویه ، جدا کننده زباله و … برخوردار باشد.

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو