شناسایی ۲۵۶ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در شاهرود و میامی

به گزارش ایرنا، رضا چمن شامگاه پنجشنبه با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون ۵۵۰ تن از مبتلایان در سطح استان سمنان جان باختند، گفت: از این تعداد ۱۶۳ تن در زیر مجموعه این دانشگاه از شهرستان های شاهرود و میامی بودند.

وی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد از فوت شدگان دارای بیماری مزمن زمینه ای بودند، تصریح کرد: میانگین سن فوت شدگان ۷۲.۵ سال است.

چمن بیماریابی فعال و گسترده را یکی از راهکارهای مهم کشف آتش زیر خاکستر این همه گیری خواند و اظهارداشت: برای جلوگیری از شعله ور شدن این آتش ویرانگر و دستیابی به اهداف در نظر گرفته شده ، نقش آفرینی همه مردم، مسوولان، رسانه ها و همکاران سخت کوش مورد نیاز است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به استفاده ۷۲ درصدی مردم از ماسک در چند هفته گذشته اشاره کرد و ابراز داشت: در ارزیابی های اخیر ۹۰ درصد از مردم استفاده از ماسک را در دستور کار خود قرار داده و از این بابت وضعیت مطلوبی را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه در مجموع مردم و کسبه در شرق استان ۸۷ درصد اصول و شیوه نامه های بهداشتی و محدودیت ها را رعایت می کنند، افزود: امیدواریم از هفته آینده به مرور زمان شاهد بهبود تدریجی شرایط همه گیری، بستری و موارد فوت باشیم.   

بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است.

شهرستان های شاهرود و میامی در شرق استان سمنان با جمعیتی حدود ۲۶۰ هزار تن و ۵۴ هزار کیلومتر مربع مساحت، گستره زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود هستند.

اکنون شهرستان شاهرود جزو مناطق پرخطر از نظر آلودگی به ویروس کرونا در کشور محسوب و در بین فهرست ۴۳ شهرستان بحرانی کشور قرار دارد.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز با فوت۴۵۷ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۰ هزار و ۱۲۱ تن رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو