شاخص بورس منفی ماند – ایرنا

به گزارش ایرنا، براساس معاملات امروز بیش از هفت میلیارد و ۹۳۲ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۱ هزار و ۵۷۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با سه هزار و ۱۵۵ واحد کاهش به ۳۷۶ هزار و ۹۹۶ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با دو هزار و ۶۶ واحد افت به ۲۴۶ هزار و ۹۲۴ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۱۰ هزار و ۹۸ واحد و شاخص بازار دوم ۲۷ هزار و ۳۲۰ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد ایران خودرو (خودرو) با ۸۷۳ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۸۱۷ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۶۹۶ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۴۷۶ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۴۶۸ واحد، گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۳۸۸ واحد، خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۲۹۶ واحد، پتروشیمی فناوران (شفن) با ۲۴۵ واحد، فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش (افق) با ۲۴۳ واحد، فولاد کاوه جنوب کیش (کاوه) با ۲۱۳ واحد و سرمایه گذاری سیمان تامین (سیتا) با ۱۸۸ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

 نماد پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۴۷۹ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با یک هزار و ۲۲۳ واحد، شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با یک هزار و ۲۰۰ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۹۷ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با یک هزار و ۹۴ واحد، مخابرات ایران (اخابر) با ۹۳۱ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۷۲۴ واحد، پتروشیمی جم (جم) با ۶۸۲ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۶۴۱ واحد،  شرکت سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با ۶۲۵ واحد و گروه مپنا (رمپنا) با ۵۷۸ واحد هم تاثیر منفی بر شاخص گذاشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد تولید نیروی برق آبادان، فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو، بهساز کاشانه تهران، پالایش نفت بندرعباس، سرمایه گذاری سیمان تامین و ملی صنایع مس ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه فلزات اساسی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۴۷۵ میلیون و ۱۶۴ هزار برگه سهم به ارزش هشت هزار و ۶۲ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۵۵ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۱۶ هزار و ۱۲۴ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۷۵۴ هزار برگه سهم به ارزش ۱۳۳ هزار و ۲۹ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان)، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با تاثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

همچنین نماد سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، بانک دی (دی)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، فرابورس ایران (فرابورس)، پالایش نفت لاوان (شاوان)، پالایش نفت شیراز (شراز)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، پتروشیمی مارون (مارون) و تولید نیروی برق دماوند (دماوند) و بیمه تجارت نو (بنو) تاثیر منفی بر شاخص این بازار را داشتند.

به گزارش ایرنا، وزیر امور اقتصادی و دارایی در مهرماه امسال با اشاره به نوسان بازار بورس گفته بود: از همه کسانی که می‌خواهند وارد بورس شده یا از آن خارج شوند، خواهش می‌کنم سه عبارت مشاوره، مطالعه و معامله را مبنای کار خود قرار دهند الان که بحث خروج از بورس مطرح است، به مردم می‌گویم که این دارایی شماست پس این دارایی را در معرض اصطلاحا بیا و بخر قرار ندهید، زیرا این امر باعث بیان نشدن ارزش واقعی سهام می‌شود.Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو