سه دانش آموز البرزی موفق به کسب جایزه نوبل ایرانی شدند

[ad_1]

مهریار کرمی روز شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: این دانش آموزان درپنجاه و هشتمین دوره بنیاد فرهنگی البرز معروف به نوبل ایرانی حائز رتبه برتر شدند.

وی بیان داشت: در این دوره دانش آموزان ۲۰ استان حضورداشتند که درآن ۵۱ نفربرگزیده کشوری شدند.

وی تصریح کرد: فاطمه صیقلی، آیلین خدایاری و مریم اکبری سریزدی از استان البرز به این موفقیت دست یافتند.

کرمی با اشاره به اینکه بنیاد البرز از سال ۱۳۴۲ با هدف کمک به اشاعه فرهنگ کشور و تجلیل از مقام علمی دانشمندان و پژوهندگان برتر ایرانی، تشویق دانشجویان و دانش‌آموزان برگزیده و نوجوانان با استعداد ایرانی فعال شده است ،

خاطرنشان کرد: این بنیاد از سوی مرحوم حسینعلی البرز تاسیس و وقف شده‌ است.

وی ادامه داد: این بنیاد در نیم قرن گذشته تاکنون چندین هزار نفر از نخبگان برتر علمی کشور را مورد حمایت و تشویق قرار داده‌ است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش البرز ادامه داد: این بنیاد طی نیم قرن گذشته تاکنون چند هزار نفر از نخبگان برتر علمی کشور را مورد حمایت و تشویق قرار داده و این مهم در سال‌های اخیر در قالب همایش‌های ملی و استانی باحضورمقامات علمی و مسئولان کشوری محقق شده است.

وی عنوان کرد: به علت شیوع ویروس کرونا و شرایط خاص کشور، برای اولین‌بار به ‌صورت ارتباط ویدئو کنفرانس و هم‌زمان در تهران و ۱۷ مرکز استان در ادارات ‌کل استانی اوقاف و امور خیریه سراسر کشور تشکیل شد و از دانش‌آموزان برترکشور بااهدا لوح، تندیس و جوایز نقدی قدردانی کرد.

کرمی یادآورشد: شرکت‌کنندگان دراین همایش ، دانش آموزان فارغ التحصیل پایه نهم مقطع متوسطه اول و پایه دوازدهم مقطع متوسطه دوم در رشته‌های ریاضی فیزیک، تجربی ، علوم انسانی، فنی و حرفه‌ای و کاردانش بودند.

وی با بیان اینکه این همایش برای یک یا ۱۰ یا حتی ۱۰۰ سال برنامه ریزی نشده ، اضافه کرد: هدف مؤسس این بوده تا زمانی که ایران باقی است و دین و اخلاق در کشور ما مقام خود را دارد، این بنیاد در خدمت نسل جوان باشد.

استان البرز ۵۰۰ هزار نفر دانش آموز دارد.

[ad_2]

Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو