ستاد بایدن برای مقابله با ترامپ در جنگی حقوقی آماده می‌شود

به گزارش روز جمعه ایرنا، در حالی که نامزد دموکرات ها ایالت های کلیدی را با اختلاف اندک از رقیب جمهوری خواه خود برده و تنها منتظر اعلام نتایج یک ایالت برای اعلام پیروزی خود است، ستاد انتخاباتی ترامپ طرح دعاوی حقوقی در دادگاه های ایالتی را کلید زده است.

در همین رابطه تارنمای نشریه هاندلز بلات نوشت: دموکرات ها برای یک نبرد حقوقی آماده شده اند. این حزب یک «اتاق نبرد حقوقی» را ایجاد کرده که کاملاً بر اختلافات حقوقی متمرکز است. اکنون این ستاد در حال جمع آوری کمک های مالی برای نبردی قانونی است که می تواند سرنوشت انتخابات را در یک هفته آینده مشخص کند.

با این حال کارشناسان حقوقی اعتقاد ندارند که تصمیم گیری در دادگاه عالی ، مانند انتخابات سال ۲۰۰۰ ، انجام گیرد. «کنت گرینفیلد» استاد حقوق کالج بوستون تشریح می کند که رئیس جمهور نمی تواند مستقیماً به دیوان عالی مراجعه کند. در واقع دیوان عالی دادگاه تجدیدنظر است. ترامپ ابتدا باید در دادگاه های ایالت های پنسیلوانیا یا میشیگان شکایت کند. سپس قبل از رسیدن به دیوان عالی کشور باید چندین مرحله فرجام خواهی را پشت سر بگذارد.

پرونده های قضایی در سطح ایالتی، مانند پرونده های مطرح شده توسط ترامپ، غیر معمول نیست. گرینفیلد یادآور می شود که اینگونه شکایات به ندرت بر نتیجه کلی انتخابات تأثیر می گذارند، اما هفته ها طول می کشد تا تصمیمات نهای در خصوص آنها گرفته شود. در این رابطه دادستان «کارولین پولیسی» که در دانشکده حقوق کلمبیا تدریس می کند ، به شبکه سی ان بی سی گفت که بیشتر شکایات تیم ترامپ مبنی بر وقوع تقلب در انتخابات بی اساس بوده است.

ترامپ از ابتدای کارزار انتخاباتی خود مقدمات را برای یک نبرد طولانی حقوقی آماده است. وی بارها گفته است که آرا پستی مخصوصاً خطر تقلب در انتخابات را افزایش می دهد، اما برای اثبات این ادعا دلیلی ارائه نکرده است.

اعضای ستاد ترامپ استراتژی های مختلفی در ایالت ها دارند. گفته می شود که در میشیگان و پنسیلوانیا به ناظران انتخابات جمهوریخواهان دسترسی کافی برای پیگیری شمارش ها داده نشده است. وضعیت در پنسیلوانیا به خصوص مشکل است. هفته ها در آنجا اختلافات حقوقی بر سر برخی از آرا پستی که تا روز انتخابات توسط مقامات انتخابات ایالتی دریافت نشده بودند، وجود داشت.

بیشتر ایالت ها به دلیل همه گیری کرونا گزینه های رای گیری پستی را به طور قابل توجهی گسترش داده و در بیشتر ایالات اعلام کرده اند که برای این انتخابات کافی است آرای پستی در روز انتخابات در صندوق قرار گیرد ، یعنی آرا باید حداکثر تا ۳ نوامبر در صندوق پستی ریخته شود.

به عنوان مثال ، در پنسیلوانیا ، همه آرایی که تا روز جمعه به مرکز رای گیری می رسند ، شمرده می شوند. جمهوری خواهان در پنسیلوانیا می خواهند این دستورالعمل با حکم دادگاه و استناد به اصل عطف ماسبق ممنوع شود. جمهوری خواهان همچنین می خواهند در آنجا علیه برخی دیگر از رویه های انتخاباتی اقدام کنند.

در واکنش به شکایات ترامپ، نمایندگان ایالت های مربوط اتهامات بی نظمی را رد کرده اند. «تام ولف» فرماندار دموکرات پنسیلوانیا شکایات جمهوری خواهان را تلاشی برای «تضعیف روند دموکراتیک» خوانده و اطمینان داده است که یکایک آرا شمرده خواهد شد.

«مگان ولف» کمیسر انتخابات در ویسکانسین نیز به روزنامه نگاران گفته است که انتخابات به طور عادی برگزار شده و هیچ تخلفی وجود ندارد.Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو