زیرساخت سامانه آموزش مجازی بومی اصفهان تقویت می‌شود

زیرساخت سامانه آموزش مجازی بومی اصفهان تقویت می‌شود

[ad_1]

غلامحسن سخایی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سامانه آموزش مجازی دانش‌آموزان به نشانی  “http://erp.isfedu.ir” در اسفند سال گذشته و به دلیل شروع بحران کرونا در استان راه‌اندازی شده است.

وی ادامه داد: بر این اساس آموزش‌های مربوط به تمام پایه‌های تحصیلی با حضور معلمان منتخب و نظارت گروه‌های آموزشی و درسی استان در استودیو مرکز تحقیقات معلمان اصفهان ضبط و  در سامانه مربوطه بارگذاری شد.

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان افزود: به طور میانگین از دهه دوم اسفند سال گذشته تاکنون بالغ بر ۶۰۰ هزار نفر دانش آموز و معلم در هر ساعت از تدریس‌های بارگذاری شده در این سامانه استفاده کردند.

سخایی با تاکید بر اینکه اصفهان تنها استانی است که به برنامه‌ریزی برای آموزش از راه دور دانش‌آموزان بصورت خاص پرداخت، یادآور شد: در این راستا از اکنون برنامه ضبط کتاب‌های درسی دانش‌آموزان ۲ مقطع ابتدایی و متوسطه برای سال تحصیلی آینده آغاز شده است.

وی ادامه داد: این سامانه امن‌ترین و مطمئن‌ترین برنامه برای آموزش و گرفتن آزمون از دانش‌آموزان است زیرا امکان هیچ گونه سوء استفاده و اختلالی در آن وجود ندارد.

سخایی ادامه داد: از هم اکنون تلاش‌های بسیاری برای افزایش کاربران این شبکه و امکان برگزاری همزمان کلاس‌ها به صورت آنلاین با حضور تمام دانش‌آموزان صورت گرفته است.

شیوع بیماری کرونا از اواخر سال گذشته موجب شد که بسیاری از بخش‌های جامعه به ویژه آموزش تحت تاثیر قرار بگیرد و دانش‌آموزان به یکباره و ناخواسته وارد صحنه آموزش‌های آنلاین و مجازی شوند و تجربه جدیدی در دوره تحصیل خود داشته باشند.

در سال تحصیلی رو به اتمام بیش از ۹۰۰ هزار دانش‌آموز در پنج هزار واحد آموزشی استان اصفهان تحصیل کردند.

تاکنون افزون بر هشت هزار نفر در کشور بر اثر بیماری کرونا جان باختند.

[ad_2]
Source link