راهنمای خرید کامل دستگاه تصفیه هوا (نحوه خرید دستگاه تصفیه هوا برای خانه شما)

در اینجا یک واقعیت متحیر کننده است …
سازمان حفاظت محیط زیست ایالات متحده کشف کردند که کیفیت هوا در داخل خانه های ما در واقع می تواند تا به 5x به بیش از خارج از منزل آلوده شود. مهمترین مقصر این امر نحوه ساخت ساختمان ها و چیزهای مختلفی است که ما در داخل خانه به وجود می آوریم که باعث آلودگی های مضر می شود.

اگر این شواهد را با این واقعیت ترکیب کنید که اکثر آمریکایی ها به طور متوسط ​​90٪ از زندگی خود را در داخل می گذرانند ، می توانید درک کنید که چرا اکنون کیفیت هوا در رادار بسیار زیاد است.

خوشبختانه ، فقط به دلیل آلودگی منازل به این معنی نیست که سلامتی شما محکوم است. یک راه حل ساده برای نگه داشتن هوای تنفس شده در داخل تمیز و ایمن وجود دارد ، و این با استفاده از دستگاه تصفیه هوا است.

در هسته آنها ، دستگاه های تصفیه هوا برای از بین بردن آلرژن ها ، آلاینده ها و سموم مضر از هوا کار می کنند تا آنها را در ریه های خود تنفس نکنید. این عمل تمیز کردن هوا به شما اطمینان می دهد که سالم ترین زندگی ممکن را در حین گذراندن یک مقدار غالب از وقت خود در خانه انجام می دهید.

تنها مسئله این است که با وجود گزینه های زیادی در بازار امروز ، تلاش برای یافتن دستگاه تصفیه هوا مناسب برای خانه شما می تواند یک کار ناامید کننده باشد. برای بسیاری از افراد ، این ماشین ها برای درک و به دلایل خوب نیز پیچیده به نظر می رسند.

عملاً هر دستگاه تصفیه هوا از روش متفاوتی برای تمیز کردن هوا استفاده می کند و این می تواند تلاش برای انتخاب بهترین مورد را برای خانه شما دشوار کند.

به همین دلیل است که ما این راهنمای خرید کامل تصفیه کننده هوا را در کنار هم قرار داده ایم
این راهنمای تصفیه هوا هر آنچه را که باید در مورد این دستگاه ها بدانید توضیح می دهد.

در طول این صفحه خواهید فهمید که تصفیه کننده هوا چه کاری انجام می دهد ، چه نوع آلاینده ها را می توانند از بین ببرند ، چه ویژگی های کلیدی برای جستجوی آنها ، نحوه خرید دستگاه تصفیه هوا برای نیازهای خاص خود و موارد دیگر.

جدول بخش مطالب زیر همه چیزهایی را که در این راهنمای رایگان کشف می کنید بیان می کند. از آن استفاده کنید تا به قسمت خاصی در این صفحه بروید یا فقط از ابتدا پیمایش کنید.

امیدواریم شما از این لذت ببرید!

محتویات راهنمای خریداران دستگاه تصفیه هوا
تصفیه کننده هوا چیست؟
انواع آلاینده ها می توانند تصفیه کننده هوا را حذف کنند؟
چرا به دستگاه تصفیه هوا احتیاج دارید؟
شایع ترین دلایل تهیه دستگاه تصفیه هوا
در مورد آلرژی کمک کنید
باعث کاهش آلرژی
جلوگیری از گرد و غبار
قالب را از بین ببرید
پت دندر و مو را کاهش دهید
دود و بو آن را بردارید
انواع مختلف تصفیه کننده هوا چیست؟
فیلتر HEPA
تصفیه یونی
تصفیه کربن
نور فوق العاده بنفش
نسخه کلاسیک
نسخه هوشمند فعال شده
رتبه بندی ACH و CADR چیست؟
چگونه تصفیه کننده هوا را به اندازه مناسب انتخاب می کنید؟
ملاحظات قرارگیری
چه نوع ویژگی های اضافی در دسترس است؟
نکات اضافی برای در نظر گرفتن
هزینه های نگهداری
سطح نویز
مصرف انرژی
اعتبار سازنده
ضمانتنامه
سوالات متداول

 1. تصفیه کننده هوا چیست؟
  به بیان ساده تر ، دستگاه تصفیه هوا هوای اطراف شما را تمیز می کند.

این کار را از طریق یک فرآیند فیلتر ویژه انجام می دهد که ذرات میکروسکوپی را که به سلامتی شما آسیب می رساند ، هدف قرار می دهد.

هر چه ذرات بد کمتر در هوا وجود داشته باشد ، احتمال کمتری برای تنفس آنها وجود دارد. بدون یک دستگاه تصفیه هوا ، ریه های شما تنها فیلتر آلودگی های موجود در هوا است به همین دلیل بسیاری از مردم مریض می شوند.

اگر از آلرژی یا آسم رنج می برید یا به بیماری تنفسی مبتلا هستید ، از اول می دانید که تحریک کننده های موجود در هوا چه دردناک می توانند داشته باشند.

با این حال ، حتی اگر از مشکلات تنفسی رنج نمی برید ، می توانید هنگام استفاده از دستگاه تمیز کننده هوا در خانه ، شاهد پیشرفت چشمگیر در سلامت خود باشید.

چطور؟

از آنجا که ، یک دستگاه تصفیه هوا با کیفیت بالا می تواند 99٪ از آلاینده های هوا را که در غیر این صورت وارد بینی و ریه های شما می شوند ، به دام بیندازید. پیش فیلتر کردن هوا به این روش استرس زیادی از ریه های شما می گیرد و اطمینان می دهد که در هوای تمیز و هوای تازه در حالی که در خانه هستید تنفس کنید.

خط آخر این است: هوای پاک = سلامتی بهتر.

تصفیه کننده هوا به دلیل کاهش علائم آلرژی ، کاهش آسم ، بهبود خواب ، راحت تر شدن تنفس و ایجاد یک استاندارد کلی زندگی بهتر از نظر پزشکی شناخته شده است.

انواع آلاینده ها می توانند تصفیه کننده هوا را حذف کنند؟

همانطور که تازه آموخته اید ، دستگاه های تصفیه هوا دستگاه های قدرتمندی هستند که برای مبارزه با طیف گسترده ای از آلاینده های موجود در هوا طراحی شده اند.

اما ، دقیقاً این نوع آلاینده ها چیست؟

در زیر لیستی از رایج ترین آلاینده هایی که تصفیه کننده هوا در داخل منزل شما هدف قرار می دهند ، آورده شده است.

گرده
اسپور و قارچ گیاهان
کنه های گرد و غبار و گرد و غبار
شور و موی حیوان خانگی
اسپورهای قالب
باکتری ها و ویروس ها
دخانیات و دود چوب و بوی آن
بوهای خانگی از آشپزی ، حیوانات خانگی و پاک کننده های شیمیایی
سموم ناشی از اسپری های آئروسل و سموم دفع آفات
ترکیبات آلی فرار (VOC) موجود در رنگ ، لاک الکل ، مواد تمیز کننده ، فرش و مصالح ساختمانی جدید
هر یک از این آلاینده ها بدون توجه به اینکه آلرژی خاصی نسبت به آنها دارند یا نه ، به سلامتی فرد آسیب می رسانند. تنها تفاوت این است که افرادی که به یک آلاینده خاص حساسیت دارند ، بلافاصله متوجه اثرات آن می شوند ، در حالی که دیگران که ممکن است در معرض یک مسئله جدی برای سلامتی قرار نگیرند از قرار گرفتن در معرض طولانی مدت (و بدون درمان) است.

 1. چرا به دستگاه تصفیه هوا نیاز دارید؟
  هنگامی که به دنبال خرید دستگاه تصفیه هوا هستید ، برای شما مهم است که به این مسئله توجه کنید که چرا واقعاً آن را می خواهید.

همانطور که اخیراً در بخش اول این راهنمای تصفیه هوا مشاهده کردید بسیاری از ذرات داخلی که تمیز کننده هوا برای ریشه کن کردن آنها طراحی شده است وجود دارد.

با این وجود همه دستگاه های تصفیه هوا برای خلاص شدن از شر هر نوع آلاینده ساخته نمی شوند. ( ما این مورد را با جزئیات بیشتر در بخش بعدی توضیح خواهیم داد.)

بنابراین ، تعیین چه نوع مشکلی که می خواهید در خانه خود حل کنید ، به شما در نحوه خرید دستگاه تصفیه هوا که مناسب است ، کمک می کند.

قبل از شروع خرید یک دستگاه تمیز کننده هوا ، برخی از مواردی را که با آن روبرو هستید در نظر بگیرید.

آیا هر یک از این صدا ها آشنا هستند؟

آیا علائم آلرژی فصلی یا علائم مربوط به حیوانات خانگی را تجربه می کنید؟
آیا چیزهای اطراف خانه باعث شعله ور شدن آسم می شوند اما شما نمی توانید منبع را مشخص کنید؟
آیا در حال بازسازی یک فضا هستید و باید از گرد و غبار و / یا دودهای رنگی خلاص شوید؟
آیا شما مستعد ابتلا به بیماری هستید یا فقط می خواهید با از بین بردن باکتری ها و ویروس ها خانه خود را استریل کنید؟
آیا حیوانات خانگی دارید و می خواهید از شر شوره ، ریختن مو و یا بو خود خلاص شوید؟
آیا می خواهید از دود تنباکو و / یا بوی آن خلاص شوید؟
بگذارید این نوع سوالات راهنمای شما باشند.

بخش بعدی در مورد این موضوعات گسترش خواهد یافت.

 1. شایع ترین دلایل تهیه دستگاه تصفیه هوا
  همانطور که بعداً در این راهنمای تصفیه هوا مشاهده خواهید کرد ، دستگاه های تصفیه هوا از انواع فن آوری های تصفیه برای تمیز کردن هوای داخل خانه استفاده می کنند. این دستگاه ها همچنین طیف گسترده ای از ویژگی ها و گزینه ها را دارند که استفاده از آنها را راحت تر می کند.

حالا ممکن است این خوب به نظر برسد اما واقعاً هدف از خرید دستگاه تصفیه هوا چیست؟ بعداً به این سوال می پردازیم.

در اکثر موارد ، تنها شش دلیل رایج وجود دارد که یک شخص بخواهد از یک دستگاه تصفیه هوا در خانه خود استفاده کند.

این دلایل شامل موارد زیر است:

 1. برای کمک به آلرژی

تنها در ایالات متحده ، 50 میلیون نفر از آلرژی های بینی و تنفسی رنج می برند. آلرژن های موجود در هوا باعث آزار و اذیت سیستم ایمنی بدن می شوند و باعث بروز بسیاری از علائم ناخوشایند مانند سوزش چشم ، سرفه ، عطسه ، سردردهای دردناک و … می شوند.

راهنمای ما در مورد دستگاه تصفیه هوا برتر برای آلرژی ها بهترین محصولات برای ایجاد خانه ای بدون آلرژن را نشان می دهد.

 1. برای کاهش علل آسم

بیش از 300 میلیون نفر در سراسر جهان از آسم رنج می برند. این بیماری همچنین حدود 14 میلیون بازدیدکننده از پزشک در هر سال را شامل می شود.

مهمترین عامل ایجاد مشکلات آسم ، تنفس در هوای آلوده است. دستگاه های تصفیه هوا یکی از بهترین راه ها برای تمیز کردن هوا در داخل خانه است به طوری که افراد آسم به عنوان بسیاری از مشکلات تنفسی را تجربه نمی کنند.

اگر آسم دارید ، به راهنمای ما در مورد بهترین دستگاه تصفیه هوا HEPA برای آسم نگاهی بیندازید .

 1. برای جلوگیری از گرد و غبار

مهم نیست که چقدر تلاش می کنید خانه خود را تمیز نگه دارید ، به نظر می رسد همیشه گرد و غبار در هر سطح جمع می شود. گرد و غبار همچنین کنه های گرد و غبار را جذب می کند ، که بسیاری از افراد به آن حساسیت دارند.

دستگاه های تصفیه هوا یک روش عالی برای کاهش گرد و غبار و گرد و غبار با مکیدن و به دام انداختن این موارد قبل از اینکه فرصتی برای جمع آوری اطراف خانه شما داشته باشند. افرادی که تمایل به تمیز کردن کمتر دارند ، تصفیه کننده هوا را به عنوان یک سرمایه گذاری عالی می دانند.

اگر این به نظر می رسد مانند شما ، راهنمای ما در مورد تصفیه کننده های هوا با بالاترین امتیاز برای گرد و غبار ارزش خواندن دارد.

4- برای از بین بردن قالب

جای تعجب نیست که اسپورهای قالب برای سلامتی شما بسیار مضر هستند. متأسفانه ، بسیاری از افراد از قرار گرفتن در معرض قالب بیش از حد در خانه یا محل کار ، حتی بدون اطلاع از آن ، بیماریهای مزمن ایجاد کرده اند.

دستگاه های تصفیه هوا مخصوص ساخته شده برای مبارزه با قالب و باکتری ها بهترین روش برای اطمینان از سالم ماندن در هنگام داخل بودن است.

اگر نگرانی مانند این دارید ، راهنمای اختصاصی ما در تصفیه کننده های هوا با بالاترین امتیاز برای قالب به شما نشان می دهد که چگونه باید ایمن باشید.

 1. برای کاهش حیوانات خانگی از گل شور و مو

حدود 30٪ از بزرگسالان و 40٪ از کودکان آلرژی بینی دارند و لکه بینی حیوان خانگی مقصر اصلی است. مصرف دارو برای مقابله با حساسیت به حیوانات خانگی نه تنها یک مشکلی نیست بلکه می تواند بسیار پرهزینه باشد.

مشکل شایع دیگر در مورد داشتن حیوانات خانگی داخلی ، ایجاد مو روی مبلمان ، فرش و سایر مناطق خانه است. خوشبختانه تصفیه کننده هوا برای رفع هر دو مشکل فوق العاده است.

این دستگاه ها شوره حیوان خانگی را جمع آوری و به دام می اندازند ، که باعث کاهش آلرژی های مرتبط با آن می شود ، و همچنین موهایی که حیوانات خانگی ما ریخته می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این شرایط معمول خانگی ، راهنمای ما را در دستگاه تصفیه هوا برتر برای آلرژی های حیوان خانگی بررسی کنید .

 1. برای از بین بردن دود و بو آن

درصد زیادی از جمعیت جهان سیگار می کشند که شامل سیگار و سیگار است.

بعضی از افراد که سیگار می کشند دوست ندارند چطور بو در داخل خانه خود می چرخد ​​و راهی برای خلاص شدن از آن می خواهند. برخی دیگر که خودشان سیگاری نمی کنند اما با یک سیگاری زندگی می کنند نیز به دنبال یافتن همین نوع تسکین هستند.

دستگاه تصفیه هوا بهترین راه حل برای این نوع نگرانی ها است. این محصولات در از بین بردن دود و بوی آن از هوا بسیار عالی هستند به طوری که مهم نیست هر چند وقت یک بار دود داخل آن بوی تازه و تمیز می دهد.

اگر به دنبال وسیله ای مثل این برای استفاده در خانه خود هستید ، به راهنمای ما در تصفیه کننده های برتر هوا برای دود و بو نگاه کنید .

هنگامی که دلیل اصلی تهیه دستگاه تصفیه هوا را کم می کنید ، می دانید که کدام نوع فیلتر هوا را جستجو کرده و از کدام موارد جلوگیری کنید. ما در مرحله بعدی به این نکات خواهیم پرداخت.

4- انواع مختلف تصفیه کننده هوا چیست؟
اگر هر نوع مرور را برای تصفیه هوا انجام داده اید ، بدون شک متوجه شده اید که صدها نوع مختلف ، سبک و مارک مختلف برای فروش وجود دارد.

اگرچه تنوع انتخاب ها می تواند بسیار زیاد به نظر برسد ، اما خوشحال می شوید که کشف کنید که واقعاً تنها چهار نوع تکنولوژی اصلی تصفیه هوا وجود دارد که این دستگاه ها از آن استفاده می کنند.

این چهار فیلتر تمیز کننده هوا انواع مختلفی از آلودگی هوای داخلی را هدف قرار می دهد و ما دقیقاً نحوه عملکرد هر یک را توضیح خواهیم داد.

 1. فیلتر HEPA (هوا با ذرات با راندمان بالا)

این فرآیند فیلتر هوا استاندارد طلا برای تصفیه هوا محسوب می شود. این یک فیلتر کاغذ بسیار متراکم است که آلودگی های موجود در هوا را به دام می اندازد و مکانیزم محرک ماشین های انتهای بالا است.

انواع مختلفی از فیلترها وجود دارد که از اختصار HEPA استفاده می کنند ، اما فقط یکی دارای مجوز واقعی است که می توانید به آنها اعتماد کنید. این برچسب “فیلتر واقعی HEPA” است. یک فیلتر HEPA واقعی مجاز به حذف 99.97٪ از کل ذرات میکروسکوپی به اندازه 0.3 میکرون کوچک است.

فیلترهای دیگر که از اصطلاح HEPA یا نوع HEPA استفاده می کنند ، محصولات فرومایه ای هستند و فقط می توانند ذرات کوچک به اندازه 2-5 میکرون را ضبط کنند. این معادل با کاهش بیش از 600٪ کارآیی است.

هنگام خرید یک دستگاه تصفیه هوا HEPA ، همیشه به دنبال نام واقعی HEPA باشید.

اطلاعات اضافی:

آلاینده های آن می تواند از بین برود: گرده ، اسپورهای قالب ، قارچ ها ، گرد و غبار ، شوره سر حیوان خانگی ، مو ، اسپور قالب و دود قابل مشاهده
مزایا: بسیار کارآمد ، ذرات را به دام می اندازد و آنها را مجدداً در هوا رها نمی کند ، برای همه مشکلات تنفسی بی خطر است
مضرات: برای حفظ بازده نیاز به تعویض های معمول فیلتر معمولی دارد ، که معمولاً گرانترین نوع تصفیه هوا ، بو و دودهای شیمیایی را از بین نمی برد ، از پنکه برای بیرون کشیدن هوا استفاده می کند و سرعت بالاتر می تواند پر سر و صدا باشد

 1. تصفیه یونی

این فن آوری تمیز کردن هوا با انتشار ابرهایی از یونهای بارشی در هوای موجود در آلاینده های موجود در هوا عمل می کند. این فرآیند باعث می شود که این ناخالصی ها روی زمین و سطوح مجاور قرار گیرند.

برخی از تصفیه کننده هوا یونی شامل یک صفحه جمع آوری الکترواستاتیک است که این ذرات افتاده را به خود جذب می کند و آنها را از اتاق خارج می کند. این فرآیند ذرات بسیار ریز به اندازه 0.01 میکرون را از بین می برد.

اطلاعات اضافی:

آلاینده های آن را می توان از بین برد: گرد و غبار ، گرده ، اسپورهای قالب ، قارچ ها ، ترکیبات آلی فرار ، برخی از باکتری ها و ویروس ها و دود قابل مشاهده
مزایا: عملاً بدون تعمیر و نگهداری ، نیازی به تعویض فیلتر گران قیمت نیست ، ارزان تر از دستگاه های فیلتر HEPA ، از پنکه ای استفاده نمی کند که بسیار آرام باشد
مضرات: آلاینده ها در کف و روی سطوح در اتاق باقی می مانند ، مگر اینکه در یک صفحه الکترواستاتیک جمع آوری شود ، صفحات مجموعه نیاز به تمیز کردن مکرر با صابون و آب دارند ، بو را از بین نمی برد ، مقادیر کمی ازن را به عنوان یک محصول فرعی تولید می کند که می تواند آسم و مشکلات تنفسی را تحریک کند.

 1. فیلتر کربن

این نوع فیلتر هوا از فرم ویژه ای از کربن فعال استفاده می کند که از میلیون ها منافذ جاذب ریز تشکیل شده است. این منافذ مساحت بزرگی را ایجاد می کنند که برای به دام انداختن دود ، گازها و بوها بسیار عالی است.

فیلترهای کربن برای از بین بردن ذرات ایجاد کننده سلامتی مورد استفاده قرار نمی گیرند ، بلکه از شر آنهایی که باعث بو می شوند خلاص شدند. این فیلترها چیزی هستند که باعث می شود یک خانه تازه و تمیز شود.

اطلاعات اضافی:

آلاینده ها را می توان از بین برد: دودهای شیمیایی و گاز ، بو و بو از حیوانات خانگی ، آشپزی ، دود ، رنگ و مواد تمیز کننده
مزایا: نسبتاً ارزان برای جایگزینی ، به اتاق کمک می کند تا بوی تازه ببخشد
مضرات: فقط برای کاهش دود گازها ، بوها و بوها مفید است و چیز دیگری نیست

 1. نور فوق العاده بنفش (UV)

برخلاف سه فیلتر دیگر که گفته شد ، این فناوری نوری نامرئی را منتشر می کند که برخلاف عبور آنها از طریق فیلتر فیزیکی ، به آلاینده ها حمله می کند. نور ماوراء بنفش در داخل دستگاه تصفیه هوا موجود است و در اتاق آزاد نمی شود.

دستگاه های تصفیه هوا با این فناوری از باند UV-C طیف ماوراء بنفش استفاده می کنند. این باند برای انسان کاملاً بی خطر است و عوارض جانبی منفی به همراه ندارد.

هدف اصلی آن از بین بردن باکتری ها و ویروس ها در داخل خانه با از بین بردن ساختار DNA مولکولی آنها است. نتیجه نهایی یک محیط تمیز و استریلیزه و عاری از ذرات است که می تواند شما را بیمار کند.

اطلاعات اضافی:

آلاینده هایی که می تواند از بین ببرد: باکتریها ، ویروس ها و میکروب ها
مزایا: نور ماوراء بنفش هزاران ساعت طول می کشد و به ندرت نیاز به تعویض دارد ، یک محیط استریل ایجاد می کند ، تعداد میکروب ها را در داخل خانه کاهش می دهد که وظیفه ایجاد بیماری ها را دارند
مضرات: فقط در کشتن ویروس ها ، باکتری ها و میکروب ها خوب نیستند و به عنوان یک دستگاه مستقل قابل خریداری نیستند (همیشه به عنوان یک جایزه اضافی در دستگاه تمیز کننده هوا HEPA یا Ionic به وجود می آید)
اگر این مورد علاقه شما است ، راهنمای رایگان ما را در دستگاه تصفیه هوا برتر باکتریها و ویروس هایی که از چراغ های فوق بنفش استفاده می کنند ، بررسی کنید.

علاوه بر این چهار نوع تصفیه هوا ، دستگاه تصفیه هوا نیز در دو نسخه عرضه می شود:
نسخه کلاسیک
نسخه هوشمند فعال شده
به عبارت ساده ، دستگاه های تصفیه هوا کلاسیک الگوی سنتی برای این ماشین ها هستند و به شما بازخورد نمی دهند که چه ناخالصی هایی را که آنها واقعاً از هوا خارج می کنند. شما فقط باید با دیدن چقدر فیلتر کثیف و به ادعاهای مطرح شده توسط سازنده اعتماد کنید که چقدر خوب کار می کنند.

برخی از دستگاه های تصفیه هوا کلاسیک دارای کنترل های دیجیتال و سنسورهای کیفیت هوا هستند که به آنها کمک می کند تا کار خود را به طور موثرتری انجام دهند. اما ، شما هرگز نمی دانید دقیقاً چه آلودگی هایی را محصولات از خانه خود حس کرده و از آن خارج کرده است.

از طرف دیگر ، دستگاه های تصفیه هوا با قابلیت هوشمند با یک برنامه ویژه تلفن همراه ارائه می شوند که انواع داده ها را در مورد چگونگی تمیز کردن دستگاه در هوا به شما ارائه می دهد. برخی از برنامه ها دقیقاً مشخص می کنند کدام آلاینده ها از اتاق خارج می شوند (یعنی گرده یا گرد و غبار) و همچنین سطح کیفیت هوا را در زمان واقعی ردیابی می کنند.

با یک دستگاه تصفیه هوا با قابلیت هوشمند ، اطلاعات بیشتری در مورد محیط داخلی خود و میزان کارایی دستگاه در اختیار شما قرار می دهد. با یک دستگاه تصفیه هوا کلاسیک ، این لوکس را به دست نمی آورید.

البته بخاطر داشته باشید که فناوری فعال شده هوشمند با هزینه ای همراه است. این نسخه های تصفیه هوا معمولاً 50-100 دلار بیشتر از نسخه های کلاسیک هستند.

4- رتبه های ACH و CADR چیست؟
هنگامی که به دنبال خرید دستگاه تصفیه هوا هستید ، گاهی اوقات با دو رتبه رایج در لیست مشخصات مواجه می شوید.

ACH
CADR
همه دستگاه های تصفیه هوا دارای این رتبه بندی ها نیستند ، اما برخی از آنها چنین می کنند ، بنابراین برای شما خوب است که بدانید منظور آنها چیست و چگونه می توانید دو محصول را که شامل این مقادیر است ، مقایسه کنید.

ACH ایستاده است برای “تغییر هوا در هر ساعت”

این یکی از کمترین رتبه بندی در مورد تصفیه هوا است و اغلب مورد توجه مصرف کنندگان قرار می گیرد. با این حال ، در واقع یکی از ویژگی های بارز در مورد عملکرد یک دستگاه تمیز کننده هوا است.

رتبه بندی ACH به شما می گوید چند بار دستگاه می تواند هوا را در هر اتاق با هوای تمیز و پاک هر ساعت مبادله کند.

رتبه بندی های رایج ACH که در دستگاه مشاهده خواهید کرد شامل 4x ، 5x ، 6x و غیره است.

درجه بندی 4 برابر بدان معنی است که هوای کثیف اطراف یک فضا برداشته شده و با هوای تمیز چهار بار در ساعت بازیافت می شود.

هرچه این تعداد بیشتر باشد ، دستگاه در تصفیه هوا در داخل اتاق کارایی بیشتری دارد.

درک این نکته مهم است که این امتیاز مستقیماً به حداکثر فیلم مربعی که دستگاه تصفیه هوا می تواند در آن پیوند داشته باشد ، گره خورده است. ما در بخش بعدی در مورد چگونگی اندازه گیری صحیح دستگاه تمیز کننده هوا برای یک اتاق ، این موضوع را با جزئیات بیشتر توضیح خواهیم داد . در حال حاضر ، فقط بدانید که اگر محصولی دارای رتبه 4 برابر و مشخص شده برای پوشش 300 فوت مربع است ، این بدان معنی است که اگر دستگاه را در اتاق بزرگتر از این قرار دهید ، از نرخ ارز 4 برابر پشتیبانی نمی کند. بسیار کارآمدتر خواهد بود و هوا به همان اندازه تمیز نخواهد بود.

CADR ایستاده برای “نرخ تحویل هوای پاک”

این رتبه بندی توسط انجمن تولید کنندگان لوازم خانگی (AHAM) به عنوان راهی برای کمک به مصرف کنندگان درنظر گرفته شده است که بدانند یک دستگاه تصفیه هوا چگونه می تواند هوا را در یک اتاق با اندازه خاص پاک کند.

هدف از رتبه بندی CADR این است که یک استاندارد عینی برای مقایسه اثربخشی یک دستگاه به شما ارائه دهد.

این امتیاز به ویژه وقتی مهم است که دو یا چند تصفیه کننده هوا را در مقابل یکدیگر مقایسه می کنید و تصمیم می گیرید کدام یک را بخرید.

با این حال ، این نکته مهم است که همه دستگاه های تمیز کننده هوا از لیست CADR در لیست مشخصات خود برخوردار نباشند. تنها تولیدکنندگانی که AHAM را به طور مستقل تست کرده و دستگاه خود را تأیید کنند ، امتیاز CADR را نشان می دهند

دلیل اصلی که می خواهید به دنبال رتبه بندی CADR باشید این است که ارزیابی صادقانه ای از فضای اتاق تصفیه هوا در اختیار شما قرار می دهد.

متأسفانه ، بازار تصفیه هوا به همان اندازه تنظیم نشده است که در سراسر دنیا تنظیم می شود و فکر می کنید تولید کنندگان می توانند حداکثر امتیاز فیلم مربعی را در دستگاه خود ثبت کنند که ممکن است صد در صد دقیق باشد یا نباشد.

رتبه بندی CADR تضمین می کند که اگر یک محصول ادعا می کند فضایی تا 300 متر مربع را تصفیه کند ، آزمایش شده و تأیید شده که صحت دارد. همچنین به شما دقیقاً می گوید دستگاه می تواند از شر برخی از آلودگی های داخلی خلاص شود.

رتبه بندی CADR سه نوع آلودگی هوا را اندازه گیری می کند:

گرد و خاک
دود سیگار
گرده
اندازه گیری برای هر گروه می تواند در هر جایی بین اعداد 10-450 باشد و به صورت مجموعه ای از سه عدد نمایش داده می شود. به عنوان مثال ، درجه بندی CADR ممکن است 200/220/190 باشد که 200 به گرد و غبار ، 220 به دود دخانیات و 190 به گرده اشاره دارد.

هرچه تعداد این دستگاه بیشتر باشد ، تمیز کننده هوا در از بین بردن آن نوع آلاینده ها مؤثرتر است.

هنگامی که شما در حال مقایسه دو یا چند پاک کننده هوا که دارای درجه بندی فیلم مربع مشابه هستند و دارای درجه بندی CADR هستند ، این سه شماره شما را به این نتیجه می رساند که در واقع این محصول خرید بهتری برای از بین بردن آلاینده های خاص است.

5- چگونه تصفیه کننده هوا را به اندازه مناسب انتخاب می کنید؟
اندازه دستگاه تصفیه هوا منطقه دیگری است که بسیاری از مصرف کنندگان از خرید در هنگام خرید وسیله ای برای فکر کردن در مورد آن غافل می شوند.

اگر واقعاً می خواهید بدانید که چگونه یک دستگاه تصفیه هوا بخرید که بهترین کیفیت برای خانه و سلامتی شماست ، باید در مورد این مشخصات در نظر بگیرید.

اکثر مردم تصور می کنند که دستگاه تصفیه هوا یک اندازه با همه نوع دستگاه ها مناسب است ، اما بسیار مهم است که بدانید آیا واقعاً می تواند اندازه اتاق را که قرار است در آن قرار بگیرد ، تحمل کند یا خیر.

یکی از بدترین کارهایی که می توانید انجام دهید صرف هزینه برای یک دستگاه تصفیه هوا جدید با امید آن است که مشکلات کیفیت هوای داخلی شما را برطرف کند ، فقط به این نتیجه برسید که درست همانطور که فکر می کنید کار نمی کند.

برای اطمینان از این که چنین اتفاقی برای شما نیفتد ، تنها کاری که باید انجام دهید بررسی درجه مربعات فیلم دستگاهی است که به خرید علاقه دارید. سپس آن را با اندازه اتاقی که می خواهید از آن استفاده کنید مقایسه کنید.

اگر دستگاه دارای ضریب فیلم مربع برابر با (=) یا بیشتر از (>) اندازه اتاق در نظر گرفته شده باشد ، انتخاب خوبی است. اگر اینگونه نباشد ، پول خود را برای خرید آن هدر می دهید.

در اینجا نحوه اندازه گیری یک دستگاه تصفیه هوا برای یک اتاق به شرح زیر است:

برای یک اتاق منفرد ، عرض و طول فضا را در پاها اندازه بگیرید و این اعداد را با هم ضرب کنید تا از کل فیلم مربع بدست بیاید.
به عنوان مثال ، یک اتاق 10 ′ X 20 = = 200 متر مربع.
برای چندین اتاق متصل ، مانند یک اتاق نشیمن ، اتاق ناهار خوری و آشپزخانه ، تنها قدم اضافی که شما باید انجام دهید این است که تعداد کل تصویر مربع را از هر مکان ترکیب کنید.
به عنوان مثال ، یک اتاق نشیمن 10 ′ x 20 = = 200 متر مربع ، اتاق ناهار خوری 10 ′ 10 = = 100 فوت مربع ، و یک آشپزخانه 15 ′ x 20 = = 300 فوت مربع با ترکیب این جمع با هم (200 + 100 + 300) برابر 600 فوت مربع است.
پس از انجام این محاسبات ساده ، می دانید که حداقل تصویری از مربع تصفیه کننده هوا برای اینکه بتواند هوای داخل اتاق (خانه) منزل خود را به صورت کارآمد تمیز کند ، چه مقدار باید داشته باشد.

ملاحظات قرارگیری

این بخش از راهنمای خریداران دستگاه تصفیه هوا کامل نخواهد بود بدون اینکه بدانید چقدر قرارگیری دستگاه از نظر کارایی آن مهم است.

مطمئناً محصولی که خریداری می کنید تست فیلم مربع را پشت سر گذاشته باشد ، اما اگر آن را در یک نقطه اشتباه در داخل یک اتاق قرار دهید ، کار نخواهد کرد و همچنین طراحی شده است.

در اینجا چند مورد برای شما در نظر گرفته شده است:

دستگاه های تصفیه هوا که از فیلتر HEPA و / یا فیلتر کربن استفاده می کنند به هوادار تکیه می کنند تا هوای کثیف را به داخل دستگاه بکشاند و هوای پاک را به داخل اتاق فشار دهد. قرار دادن دستگاه در زیر یک میز ، پشت یک نیمکت ، در برابر یک دیوار یا در محلی که این جریان از جریان هوا را مسدود می کند مانع عملکرد آن می شود. بهترین جا برای این نوع تمیز کننده های هوا 2-3 متر از هر دیوار و مبلمان فاصله دارد. با این کار به فضای کافی هوای اطراف دستگاه می رسد تا با حداکثر توان کار کند.
پاک کننده های هوا که از تصفیه یونی استفاده می کنند با استفاده از پنکه کار نمی کنند بلکه در یک دایره 360 درجه یون ها را منتشر می کنند. این بدان معنی است که اگر دستگاه را در هر جایی در نزدیکی یک دیوار یا یک قطعه مبلمان قرار دهید ، می توانید کل بازده آن را مسدود کنید. بهترین مکان برای یونیزه ها نزدیک مرکز اتاق است.

 1. چه نوع ویژگی های اضافی در تصفیه کننده هوا وجود دارد؟
  در این بخش از راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا موارد برتر مواردی که باید در دستگاه تصفیه هوا جستجو کنید ، توضیح می دهد.

آنچه در مقایسه دستگاه های تصفیه هوا مختلف شما پیدا می کند این است که آنها با انواع مختلفی از ویژگی ها و گزینه های مختلف همراه هستند.

برخی از این ویژگی ها ارزش اضافی دارند و می توانند به تغییر تصمیم شما در مورد این محصول کمک کنند ، در حالی که برخی دیگر به اندازه آنچه که در ابتدا به نظر می رسد مهم نیستند.

در زیر لیستی از رایج ترین ویژگی هایی که در مورد تمیز کننده های هوا پیدا می کنید وجود دارد:

پیش فیلتر – این فیلتر بزرگترین ذرات (مانند مو و خاک) را جذب می کند و به افزایش طول عمر سایر فیلترهای داخلی کمک می کند. فیلترهای پیش ساخته معمولاً قابل شستشو و قابل استفاده مجدد برای طول عمر محصول هستند.
کنترل های دیجیتال – این تنظیمات دقیق تر را برای کنترل کیفیت هوا نسبت به طراحی شماره گیری چرخشی یا دکمه فشار می دهد.
قابل تنظیم سرعت پنکه – دستگاه های تصفیه هوا می توانند بین 2-5 تنظیم سرعت پنکه داشته باشند ، از پایین تا زیاد و از هر نقطه دیگری بین. برخی حتی شامل سرعت توربو برای سرعت بخشیدن به روند تمیز کردن هوا در صورت تقاضا هستند.
شاخص های تعویض فیلتر – این چراغ ها به شما هشدار می دهند که وقتی آنها بیش از حد با آلاینده ها گرفتید ، زمان تعویض فیلترها در دستگاه است. نگه داشتن فیلتر هوای تازه کلید اطمینان از اینکه دستگاه شما به طور موثر هوا را تمیز می کند ، مهم است.
تایمر قابل برنامه ریزی – این دستگاه به طور خودکار بعد از یک بازه زمانی خاص مانند 2 ، 4 یا 8 ساعت دستگاه را خاموش می کند. این ویژگی به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کند و دستگاه را در هنگام دور بودن از خانه به طور مداوم از کار می اندازد.
دسته حمل – یک دسته این امکان را به شما می دهد که به راحتی ماشین را بین اتاق ها و بدون هیچ زحمتی حمل کنید.
کاستورها – شبیه به یک دسته نگهدارنده ، کاستورها مجموعه ای از چرخ ها هستند که به شما امکان می دهند ماشین های سنگین تری را از اتاق به اتاق دیگر بچرخانید تا بتوانید از قابلیت حمل دستگاه تصفیه هوا لذت ببرید.
درمان ضد میکروبی – این پوشش مانع از ایجاد و گسترش باکتری ها و میکروارگانیسم های موجود در فیلترهای داخلی می شود که باعث افزایش طول عمر فیلتر شده و از بازگرداندن این میکروب ها به داخل هوا جلوگیری می کند.
سنسورهای کیفیت هوا – این سنسورها هوا را برای آلاینده های خاص کنترل می کنند و به طور خودکار پاک کننده هوا را در حد مورد نیاز خود تنظیم می کنند تا این ذرات به سرعت از بین بروند.
فناوری PlasmaWave – یک روش جایگزین و ایمن تر یونیزاسیون هوا است که یون های منفی را منتشر نمی کند و ازن تولید نمی کند ، اما از بخار آب برای رسیدن به همان اثر استفاده می کند.
اکسیداسیون فوتوکاتالیستی (PCO) – فرایند فیلتر پیشرفته ای که در رابطه با یک نور فوق العاده بنفش برای اکسیداسیون مواد شیمیایی و از بین بردن ترکیبات آلی فرار ، باکتری ها ، قالب و قارچ ها کار می کند.
نور شب – به شما کمک می کند تا به راحتی تصفیه کننده هوا را در یک اتاق تاریک قرار دهید و برای یک مکان اتاق خواب مناسب است.
کنترل از راه دور – این به شما امکان می دهد دستگاه را از راه دور کنترل کنید .
برنامه موبایل – این به شما امکان می دهد تا کنترل تمام جنبه های تصفیه کننده هوا از دستگاه تلفن همراه خود را داشته باشید. برخی از برنامه ها همچنین داده های مانیتورینگ کیفیت هوا را در بر می گیرند ، بنابراین می توانید در زمان واقعی ببینید که چقدر هوا کثیف یا تمیز هوا در خانه شما است.

 1. نکات اضافی برای در نظر گرفتن
  هنگام تصمیم گیری در مورد خرید دستگاه تصفیه هوا ، چند نکته اضافی وجود دارد که ممکن است بخواهید آنها را در نظر بگیرید.

آگاهی از این نکات زیر به شما کمک می کند تا محصولی را تهیه کنید که انتظارات شما را هم با کیفیت تمیز کردن هوا و هم در هزینه خرید وسیله ای برآورده کند.

هزینه های نگهداری

دستگاه های تصفیه هوا هنگامی که به درستی نگهداری شوند ، بسیار کارآمد عمل می کنند. قبل از خرید دستگاه تصفیه هوا برای خانه خود ، اطمینان حاصل کنید که در مورد چقدر هزینه آن که بتوانید صاف آن را اجرا کنید ، فکر کنید.

دستگاه های تصفیه هوا که از فیلتر HEPA یا فیلتر کربن استفاده می کنند ، نیاز به تعویض فیلتر معمول دارند. این نوع فیلترها ذرات درون آنها را به دام می اندازند و در نهایت مسدود می شوند و دیگر نمی توانند هوا را تمیز کنند.

طول عمر فیلتر به میزان استفاده و کیفیت هوا در اطراف واحد بستگی دارد. اگر قصد خرید دستگاه تصفیه هوا با فیلتر HEPA یا فیلتر کربن را دارید ، بررسی کنید که تولیدکننده چند بار توصیه می کند تا تعویض شود و هزینه فیلتر جایگزینی چقدر است.

طول عمر فیلترها از سه ماه تا یک سال می تواند باشد. هزینه فیلتر از 15 تا 50 دلار است.

اگر یک دستگاه تصفیه هوا یونی خریداری کنید ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد هزینه های تعمیر و نگهداری نیست. دلیل این امر این است که این ماشین ها از فیلتر تخریب پذیر استفاده نمی کنند. بعضی از یونیزه کننده ها برای جمع آوری ذرات مضر از هوا از نوعی فیلتر جمع آوری الکترواستاتیک استفاده می کنند ، اما خوشبختانه این فیلتر قابل شستشو و قابل استفاده مجدد است.

دستگاه تصفیه هوا یونی کم هزینه ترین وسیله برای خرید و نگهداری است.

سطح نویز

دستگاه های تصفیه هوا که از فیلتر HEPA یا فیلتر کربن برای تمیز کردن هوا استفاده می کنند ، همیشه با مکانیزم فن جفت می شوند. این فن همان چیزی است که هوا را به داخل واحد می کشد و آن را از طریق این فیلترها سوق می دهد تا بتواند ذرات مضر را از اتاق جمع کند.

همانطور که از قبل می دانید ، همه طرفداران سر و صدا ایجاد می کنند.

بدیهی است هرچه سرعت فن کمتر باشد ، سطح سر و صدای آن کمتر شده و سرعت فن نیز سریعتر باشد ، بلندتر به نظر می رسد.

بیشتر دستگاه های تصفیه هوا حداقل دارای دو سرعت (کم و زیاد) و برخی با حداکثر پنج سرعت (کم ، متوسط ​​، زیاد ، توربو و اتوماتیک) هستند.

توجه به میزان نویز دستگاه تصفیه هوا از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، به خصوص اگر قصد استفاده از آن را در اتاق خواب یا اتاق نشیمن دارید. این یکی از دلایلی است که شما باید از اتاق تمیز کننده هوا به اندازه مناسب اتاق مورد نظر برای استفاده در آن استفاده کنید.

اگر دستگاه تصفیه هوا که خریداری می کنید خیلی کوچک باشد تا به اندازه اتاقی که در آن قرار گرفته اید عمل کند ، در این صورت با سرعت بالاتر از حد معمول کار می کند تا تفاوت را ایجاد کند. این همچنین بدان معنی است که همیشه در بلندترین حالت قرار دارد.

همانطور که در نکته قبلی اشاره کردیم ، دستگاه های تمیز کننده هوا یونی از فیلتر استفاده نمی کنند ، به این معنی که آنها از فن استفاده نمی کنند. بنابراین ، این نوع دستگاه های تصفیه هوا هنگام کار ، تقریبا ساکت هستند. سر و صدا هیچگاه مشکلی با این محصولات ایجاد نمی کند.

مصرف انرژی

درست مانند سایر لوازم خانگی ، تصفیه کننده هوا برای کار به انرژی الکتریکی نیاز دارد.

از آنجا که دستگاه های تصفیه هوا برای تمیز نگه داشتن هوا و تصفیه هوا باید به طور مداوم کار کنند ، می خواهید قبل از خرید مقدار انرژی مورد استفاده یک وسیله را در نظر بگیرید.

بیشتر دستگاه های تصفیه هوا از 5 تا 5 وات توان استفاده می کنند. بهتر است دستگاهی را پیدا کنید که دارای رده انرژی Energy Star باشد ، که اطمینان حاصل می کند از کمترین میزان انرژی ممکن استفاده می کند و ارزان ترین کارایی آن است.

اعتبار سازنده

با بالا رفتن میزان آلودگی هوا در سراسر جهان ، جای تعجب نیست که فناوری تصفیه هوا به یک نیروی غالب در بازار جهانی تبدیل شده است.

اکنون تولید کننده هایی در سراسر جهان وجود دارند که محصولات تصفیه هوا را برای خانه تولید می کنند. متأسفانه همه این شرکت ها در حال ایجاد ماشین آلات باکیفیت نیستند.

هنگام خرید دستگاه تصفیه هوا ، برای شما مهم است که اعتبار دستگاه تولید کننده را برای دستگاه مورد نظر خود خریداری کنید.

شرکت های زیادی در خارج از کشور وجود دارند که ادعای جسورانه ای راجع به محصولاتشان انجام می دهند اما 100٪ قابل اعتماد نیستند. دلیل این امر این است که همه کشورها همانطور که در ایالات متحده و اروپا می بینید ، مقررات سختگیرانه یکسانی در مورد دستگاههای تصفیه هوا ندارند.

بنابراین ، تولید کننده ای که در هیچ یک از آن مناطق واقع نشده است ، ممکن است درباره سطح فیلتراسیون هوا که محصول آنها می تواند اداره کند ، اظهاراتی کند ، اما آن را به طور مستقل آزمایش و تأیید نکرده است.

انتخاب تولید کننده ای که از شهرت خوبی برخوردار باشد و محصولات با کیفیت بالا را ارائه می دهد هنگام سرمایه گذاری در دستگاه تصفیه هوای منزل ضروری است.

لیستی از شرکت هایی که به آنها اعتماد دارید شامل موارد زیر است:

هوایی
ضد هوا
AIRMEGA
دکتر هوا
آلن ایر
آستین ایر
بیسسل
Blueair
گاو
دیسون
حسادت
یاران
GermGuardian
ساحل همیلتون
هولمز
HoMedics
هانیول
شکارچی
IQAir
لووویت
O-ION
سرباز
هوا خرگوش
SilverOnyx
TruSens
وورادادو
گرداب
وینکس
هر یک از دستگاه های تصفیه هوا تولید شده توسط این تولید کنندگان در بالا یک انتخاب درجه یک خواهد بود. در بخش بررسیهای هوا ، از هر شرکت برتر تصفیه کننده هوا توسط هر شرکت دیدن کنید .

همچنین ، هرگونه ادعای بازاریابی که این شرکت ها برای محصولی انجام می دهند نیز به احتمال زیاد دقیق است.

ضمانتنامه

قبل از خرید دستگاه تصفیه هوا ، توصیه می شود به گارانتی سازنده توجه کنید. این می تواند در طولانی مدت از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کند.

دریابید که چه قسمتهایی پوشانده شده و برای چه مدت زمان ، فقط در صورت خراب شدن آنها.

دستگاه تصفیه هوا یک سرمایه گذاری طولانی مدت است و چیزی نیست که بخواهید جایگزین آن شوید. شما نمی خواهید محصولی را خریداری کنید که دچار نقص شود و سپس بدانید که گارانتی سازوکارهای مهم محصول را پوشش نمی دهد یا اینکه برای یک دوره زمانی معقول دوام نداشته باشد.

 1. سؤالات متداول
  راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا بدون لیستی از رایج ترین سؤالاتی که مردم درباره این محصولات دارند ، کامل نخواهد بود.

به زیر نگاهی بیندازید تا بدانید بیشترین سؤال و پاسخهای مربوط به آنها در تصفیه هوا چیست.

به چه نوع دستگاه تصفیه هوا نیاز دارم؟

نوع دستگاه تصفیه هوا مورد نیاز شما به نوع آلاینده هایی که می خواهید از شر آن خلاص شوید و در داخل خانه شما وجود دارد بستگی دارد.

برای از بین بردن گرده ، قارچ ها ، گرد و غبار ، اسپورهای قالب ، شوره سر حیوان خانگی و دود قابل مشاهده ، یک دستگاه تصفیه هوا HEPA یا پاک کننده هوا یونی می خواهید.

برای از بین بردن گازها ، دودها ، بوی حیوانات خانگی و بوی دود ، تصفیه کننده هوا را با فیلتر کربن می خواهید.

برای از بین بردن ویروس ها و باکتری ها ، یک دستگاه پاک کننده هوا با نور فوق العاده بنفش (UV-C) می خواهید.

چند بار نیاز به دستگاه تصفیه هوا است؟

برای به دست آوردن بهترین نتیجه برای تمیز کردن هوا ، توصیه می شود دستگاه تصفیه هوا را به طور مداوم در طول روز کار کنید.

در ابتدا ، دستگاه باید در بالاترین تنظیمات خود اجرا شود یا بر روی حالت اتوماتیک تنظیم شود تا در صورت نیاز برای تصفیه اتاق ، آن را تنظیم کند.

پس از تصفیه هوا در محل ، دستگاه می تواند در پایین ترین حالت خود اجرا شود و هنوز هم یک هوای تمیز را حفظ کند.

یک دستگاه تصفیه هوا چقدر فضای را می تواند پوشش دهد؟

هر دستگاه تصفیه هوا متفاوت طراحی شده است ، بنابراین ، برخی از ماشین ها می توانند فضاهای بزرگ را کنترل کنند ، در حالی که برخی دیگر برای اتاق های کوچک ساخته شده اند. حداکثر امتیاز فیلم مربع را در برگه مشخصات دستگاه بررسی کنید تا بدانید اندازه اتاق پیشنهادی برای بهترین نتایج چیست.

چند تصفیه کننده هوا نیاز دارم؟

بیشتر افراد فقط به یک یا دو دستگاه تصفیه هوا در خانه خود نیاز دارند. مکان های ایده آل این است که یکی از آنها را در اتاق نشیمن و / یا اتاق خواب داشته باشید زیرا این مناطق مناطقی هستند که مردم بیشترین وقت را در آن می گذرانند و اغلب آلوده ترین آنها هستند.

دستگاه های تصفیه هوا برای تمیز کردن هوا بین دو اتاق طراحی نشده اند که توسط یک درب یا دیوار از هم جدا شده اند. اگر می خواهید دو فضای متصل مانند این را تمیز کنید ، باید در هر اتاق از یک دستگاه تمیز کننده هوا استفاده کنید.

چگونه می دانم چه موقع فیلتر تصفیه هوا را عوض کنیم؟

برخی از دستگاه های تصفیه هوا شامل یک چراغ نشانگر فیلتر هوا هستند که هنگام تغییر زمان فیلتر به شما هشدار می دهد. اگر دستگاه شما این ویژگی را ندارد ، کتابخانه محصول را برای مدت زمان توصیه شده برای تغییرات فیلتر بررسی کنید. بین 3 ماه تا یک سال می تواند در هر جایی باشد که بین جایگزینی لازم باشد.

تغییر فیلترهای تصفیه هوا چقدر دشوار است؟

این روند اغلب بسیار ساده است. برخی از دستگاه های تصفیه هوا دارای صفحه جلوی جدا کننده بر روی واحد هستند و فیلتر در یک شکاف در پشت این مکان قرار دارد. بقیه دارای فیلتر خروجی در طرف یا پشت واحد هستند.

هیچ یک از این ابزارها نیازی به ابزار ویژه یا مهارت تعمیر ندارند. برای دستورالعمل دقیق در مورد تعویض فیلترها ، راهنمای محصول را بررسی کنید.

آیا بهتر است هنگام استفاده از دستگاه تصفیه هوا ، پنجره ها را باز یا بسته بگذارید؟

دستگاه تصفیه هوا به اتاق محکم بسته شده نیاز دارد تا در حداکثر کارآیی کار کند. بنابراین ، شما باید پنجره ها را بسته نگه دارید.

از آنجا که دستگاه تصفیه هوا آلودگی های مضر را از هوا خارج می کند ، اتاق تمیز می شود و در نهایت عاری از آلودگی می شود. اگر یک پنجره باز بماند ، هوای داخل اتاق هرگز نمی تواند کاملاً تمیز باشد زیرا جریان آلاینده های خارجی که به داخل خانه می آیند هرگز متوقف نمی شود.

اگر یک پنجره باز بماند ، دستگاه تصفیه هوا بیش از حد کار می کند و کرنش بر روی سیستم داخلی قرار می گیرد.

من در شهری آلوده زندگی نمی کنم. آیا من هنوز به تصفیه هوا احتیاج دارم؟

طبق آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده ، کیفیت هوا در داخل خانه 2-5 برابر از خارج از هر جایی که شما زندگی می کنید ، بدتر است.

هر بار که یک پنجره یا در باز می شود ، آلاینده های بیرونی مانند اگزوز خودرو ، باکتری ها و آلرژن ها در داخل خانه شناور می شوند و در خانه های ما به دام می افتند. آلاینده ها روی لباس ما نیز وارد شده اند.

علاوه بر این ، بسیاری از عوامل داخلی وجود دارد که منجر به بالا رفتن میزان آلودگی هوای داخل خانه ، از جمله مصالح ساختمانی و مبلمان ، رنگ ، مواد تمیز کننده ، گلگیر حیوان خانگی ، قالب و موارد دیگر می شود.

فقط به دلیل اینکه مناطقی که شما در آن زندگی می کنید ممکن است به عنوان یک مکان آلوده طبقه بندی نشود ، به این معنی نیست که خانه ای که در آن زندگی می کنید مشکل کیفیت هوا ندارد. دستگاه تصفیه هوا بدون توجه به مکانی که در آن زندگی می کنید یک سرمایه گذاری عالی برای هر خانه است.

چگونه می توانم از مشکل کیفیت هوای داخل خانه مطلع شوم؟

هر خانه اشکالی از کیفیت هوا دارد. برای جزئیات بیشتر به سؤال و جواب قبلی مراجعه کنید.

اگر می خواهید دقیقاً بدانید چه نوع از آلاینده های هوای داخلی محل اقامت شما را دارد ، کیت های مختلف آزمایش خانگی برای این منظور وجود دارد.

کیت های آزمایش ذرات به شما در شناسایی آلودگی از گاز رادون ، آلرژن ها ، قالب ، فرمالدئید ، کنه های گرد و غبار ، فایبرگلاس ، ترکیبات آلی فرار و بیشتر کمک می کند. قیمت این کیت ها بین 50 تا 200 دلار است.

تصفیه کننده هوا در تمیز کردن هوا چقدر کارآمد است؟

دستگاه های تصفیه هوا می توانند هر اندازه بین 92 تا 99.99 درصد ذرات مضر را از هوا به اندازه 01/0 تا 3 میکرون خارج کنند.

تعداد دقیق چگونگی کارآمد دستگاه تصفیه هوا بستگی به نوع تصفیه هوا و فناوری دستگاه مورد استفاده دارد. محصولات با شماره های دقیق تبلیغ می کنند که چقدر در تمیز کردن هوا خوب هستند.

آیا به دنبال سوالات و پاسخ های بیشتر درباره تصفیه هوا هستید؟
با مراجعه به صفحه سؤالات متداول ما: درباره هر دستگاه تصفیه هوا در 50 کلمه یا کمتر پاسخ دهید ، درباره تصفیه کننده هوا اطلاعات بیشتری کسب کنید .

شما روش های مختلفی در مورد نحوه استفاده از بهترین دستگاه تصفیه هوا ، چگونگی پیدا کردن بهترین نوع برای موقعیت های خاص ، پاسخ به سایر سوالات خرید و موارد دیگر را خواهید آموخت.