راهنمای خرید صفحه کلید: در خرید صفحه کلید رایانه بعدی خود چه باید جستجو کنید

چند ماه پیش ، من یک کامپیوتر جدید ساختم. تحقیقات کمی برای تصمیم گیری در مورد مؤلفه ها و اطمینان از سازگاری آنها انجام شد. یکی از ساده ترین تصمیم خرید صفحه کلید – صفحه کلید طبیعی ارگونومیک مایکروسافت بود . چرا؟ عمدتاً به دلیل اینکه منظم به نظر می رسید ، خنک به نظر می رسید و کاملاً بارگذاری می شد. اگر تحقیقات بیشتری در مورد کیبوردها انجام داده بودم ، شاید تصمیم من متفاوت بود.

این راهنمای خرید صفحه کلید قصد دارد تکنیک های مختلفی را در مجموعه ای از فاکتورهای ساده که شما باید قبل از تصمیم گیری در مورد کیبورد در نظر بگیرید ، تجزیه کند.

راهنمای خرید صفحه کلید کامپیوتر: عواملی که باید در نظر بگیرید
قیمت
دوه! می دانم که به چه می اندیشی. قیمت یک عامل کاملاً واضح است که بیشتر ما آن را در نظر می گیریم ، اما من فکر کردم باید صریحاً از آن یاد کنم زیرا دامنه قیمت گذاری یک صفحه کلید می تواند بسیار متفاوت باشد. در خود آمازون ، می توانید یک صفحه کلید از 10 HP K1500 $ 1600 $ + صفحه کلید ” Seafarer ” دریافت کنید که دارای طراحی برنجی steampunk و کلیدهای سبک تحریر است. (Seafarer یک کیبورد فوق العاده عالی است ، که بررسی های طعنه آمیز زیادی را به خود جلب کرده است. اگر برای هر چیز دیگری نبود ، باید بررسی های خنده دار را که اغلب در آمازون نمی بینم بررسی کنید.)

در نظر بگیرید که چقدر از صفحه‌کلید خود خارج خواهید کرد و چقدر حاضر به پرداخت هزینه آن هستید. من برای بدست آوردن یک کیبورد خوب و با کیفیت بالا و با تمام زنگ ها و سوت های مورد نظر خود ، یک دامنه قیمتی از ده دلار تا چند صد دلار (مثلاً 300 دلار) در نظر می گیرم. فراتر از آن ، شما به احتمال زیاد برای نام تجاری ، طراحی منحصر به فرد ، ویژگی ها یا گزینه های سفارشی سازی صفحه کلید فیزیکی پرداخت می کنید.

فاکتور فرم صفحه کلید
کیبورد در فاکتورهای مختلفی قرار می گیرد. برخی از تولید کنندگان ممکن است از مسیر مورد ضرب و شتم دور شوند و کیبوردهایی را ارائه دهند که اندازه های مختلف صفحه کلید و فاصله کلید را ارائه می دهند ، اگرچه بیشتر تولید کنندگان دارای صفحات عمده محصول بر اساس اندازه های صفحه کلید تعیین شده هستند.

شما باید فضای موجود در میز خود را در نظر بگیرید و اینکه آیا قابلیت حمل یک عاملی قبل از قرار گرفتن در اندازه است.

جایگاه پخش کننده بازیکن اصلی

صفحه کلید به اندازه
صفحه کلید با اندازه کامل ، TenKeyLess و جمع و جور (اعتبار تصویر: Imgur)
صفحه کلیدهای استاندارد و تمام اندازه
هیچ کس آنها را 100٪ صفحه کلید صدا نمی کند ، اما این همان چیزی است که آنها هستند. آنها دارای کلیدهای جهت دار / جهت یابی ، کلیدهای عملکرد ، Numpad هستند و حتی ممکن است دارای کلیدهای قابل برنامه ریزی دیگری باشند.

صفحه کلید TenKeyLess
کیبورد 80٪ نیز نامیده می شود ، آنها Numpad را ندارند.

صفحه کلید جمع و جور
صفحه کلیدهای 60٪ نیز نامیده می شوند که دارای کلیدهای Numpad ، فلش / پیمایش یا حتی ردیف کلیدهای عملکرد نیستند.

چندین کلید در صفحه کلیدهای جمع و جور که توسط تولید کنندگان تولید می شود ، وجود دارد. اغلب ، این تغییرات اندازه صفحه کلید معمولاً در لپ تاپ هایی با اندازه های مختلف مشاهده می شود.

صفحه کلیدهای جمع و جور با کلیدهای جهت دار
صفحه کلیدهای 65٪ / 70٪ نیز نامیده می شوند ، آنها دارای کلیدهای شماره و یا ناوبری نیستند و کلیدهای جهت دار در طرح زیر کلید “Enter” تنظیم می شوند.

صفحه کلیدهای جمع و جور با کلیدهای جهت دار و فلش
این صفحه کلیدها که 75٪ نیز نامیده می شوند ، دارای کلیدهای عملکرد در بالا هستند ، اما هیچ کلید Numpad یا ناوبری وجود ندارد. این اندازه صفحه کلید را می توان در MacBook Pro مشاهده کرد.

اتصال و رابط
سیمی (USB یا PS / 2)
اگر به دنبال کیبورد سیمی هستید ، طول کابل موجود در آن را بررسی کنید. برخی صفحه کلیدها مانند صفحه کلید با اندازه کامل اپل آلومینیوم با کابل کوتاه مسخره ای همراه هستند. برای اتصال آن به رایانه خود شاید لازم باشد یک افزونه USB بدست آورید .

اتصالات ps2 و usb – صفحه کلید
اتصالات صفحه کلید PS / 2 و USB (اعتبار تصویر: KeyCarbon)
رابط کاربری صفحه کلید را بررسی کنید. برخی از صفحه کلیدها و موش ها با رابط PS / 2 همراه هستند ، حتی اگر یک پورت میراث باشد. مادربردهای قدیمی اغلب از PS / 2 پشتیبانی می کنند و تعداد کمی از پورت USB ندارند. اگر در حال حاضر PC یا لپ تاپ برای اتصال صفحه کلید خارجی به شما یا تصمیم گیری در مورد مادربرد دارید ، پورت های پشتیبانی شده را بررسی کنید و ببینید کدام یک برای شما مناسب خواهد بود.

بلوتوث
نسخه بلوتوث را در دستگاهی که قصد جفت کردن آن با صفحه کلید را دارید بررسی کنید. صفحه کلید را با نسخه بلوتوثی که توسط دستگاه شما پشتیبانی می شود دریافت کنید. یک جایگزین ممکن است برای گرفتن آداپتور باشد تا قابلیت بلوتوث مورد نیاز دستگاه شما را داشته باشد.

بي سيم
بسیاری از صفحه کلیدها ، مانند صفحه کلید خورشیدی بی سیم Logitech با گیرنده متحرک ، از فن آوری های مختلفی برای جفت شدن با دستگاه هدف استفاده می کنند. این نه معادل بلوتوث و آنها اغلب آن را دولت به صراحت، بلکه آن است که به دست خیلی سخت نیست.

BackLight
باید در صورت نیاز به صفحه کلید با نور پس زمینه در نظر بگیرید. بعضی اوقات می تواند مفید باشد و من کاملاً عادت دارم که آن را در MacBook Pro خود داشته باشم.

من سهواً گاهی در تاریکی به رایانه شخصی خود مشغول کار هستم و گرچه واقعاً نیازی به نگاه کردن به کیبورد ندارم ، کاش آرزو می کردم هنگام انتخاب کیبورد خود به دنبال نور پس زمینه باشم.

ارگونومی
شما در بیشتر مواقعی که برای کامپیوتر خود می گذارید از صفحه کلید استفاده می کنید ، بنابراین راحتی شما بسیار مهم است. خوب است که کیبوردی داشته باشید که دارای یک ارتفاع قابل تنظیم و همچنین شیب باشد تا بتوانید آن را در سطحی مناسب برای تنظیم خود تنظیم کنید.

نیاز به یک ارگونومیک-تنظیم-با-صفحه کلید

چندین صفحه کلید با استراحت مچ دست آورده شده اند یا فقط می توانید یکی را جداگانه برای صفحه کلید خریداری کنید. صفحه کلیدهای ارگونومیک آگاهانه به گونه ای طراحی شده اند که باعث کاهش کرنش در مچ و انگشتان شما می شود. همچنین باید سعی کنید عادت هایی را انتخاب کنید تا مچ دست خود را از درد مزمن و RSI نجات دهید .

من شخصاً هنگام استفاده از کیبوردهای نازک مانند صفحه کلید Apple Magic ، نیاز به استراحت مچ دست ندارم . برای صفحه کلیدهای ضخیم تر ، برای من کاملاً ضروری است زیرا مچ دست و انگشتان با زاویه ای عجیب کار می کنند و باعث فشار غیرضروری روی آنها می شوند.

انواع صفحه کلید (بر اساس نوع سوئیچ)
انواع صفحه کلید در درجه اول بر اساس فناوری سوئیچ مورد استفاده متمایز می شوند. انواع مختلف صفحه کلید و فن آوری های کلید تغییر کلید وجود دارد که توسط آنها استفاده می شود. اما در تلاش برای جلوگیری از وارد شدن به عمق فنی ، در اینجا سه ​​نوع صفحه کلید برجسته وجود دارد که با آنها روبرو می شوید.

صفحه کلید غشایی (غالباً با یک گنبد لاستیکی)
اگرچه از هر دو سوئیچ غشایی و گنبدی لاستیکی می توان جداگانه استفاده کرد ، ترکیبی از غشاها با گنبدهای لاستیکی محبوب ترین نوع طراحی صفحه کلید خارجی است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع کیبوردها معمولاً در سمت قیمت گذاری بلند و ارزان نیستند.

صفحه کلید های قیچی
کیبوردهای سوئیچ قیچی از تغییرات سوییچ گنبد لاستیکی استفاده می کنند و در لپ تاپ ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرند . این امر به این دلیل است که آنها قبل از ثبت کلید صفحه ، مسافت مورد نیاز برای سفر را کاهش می دهند. این یک مزیت بزرگ در کاهش اندازه کلیدها و وزن کیبورد دارد.

صفحه کلیدهای خارجی اپل مانند صفحه کلید Magic ، از کلیدهای قیچی و از این رو بیشتر دستگاه های سری MacBook استفاده می کنند. استثنای قابل توجه MacBook (2015 و بالاتر) است که دارای صفحه کلید با کلید Butterfly است.

کیبورد سوئیچ مکانیکی
این نوع صفحه کلید است که در پشت آن یک جامعه بزرگ و اختصاصی قرار دارد که بیشتر به عنوان صفحه کلید مکانیکی شناخته می شود . سوئیچ های مکانیکی خود دارای تنوع زیادی هستند و بنابراین ، هنگام رفتن فقط برای صفحه کلید مکانیکی ، باید ملاحظات زیادی در نظر گرفته شود.

در اینجا برخی از خصوصیات تعریف شده یک صفحه کلید مکانیکی آورده شده است .

این گزینه “کلیک” و با صدای بلند است ، اگرچه ضریب بلندی بر اساس انواع سوئیچ مورد استفاده شما متفاوت است.
با توجه به سوئیچ مکانیکی جداگانه برای هر کلید ، معمولاً سنگین است .
بسیار قابل تنظیم – شما می توانید با انتخاب سوئیچ مورد نظر برای استفاده و کلیدهای صفحه ، ظاهر و ظاهر صفحه کلید خود را سفارشی کنید. طرح های صفحه کلید سفارشی می توانند ظاهر صفحه کلید شما را شخصی کرده و آن را منحصر به فرد کنند.
طول عمر بالا . آنها ساخته شده اند تا طولانی مدت پایدار باشند ، اگرچه این بدان معنا نیست که سایر صفحه کلیدها ممکن است برای مدت طولانی دوام نداشته باشند.
گرفتن سوئیچ صحیح برای تجربه عالی با صفحه کلید مکانیکی لازم است. سوئیچ های سری Cherry MX محبوب ترین سوئیچ های مکانیکی هستند. صفات مقایسه انواع مختلفی از سوئیچ های گیلاس MX را در زیر مشاهده کنید.

نمودار گیلاس-میلی متر-مکانیکی-سوئیچ-نمودار
کلیدهای مکانیکی Cherry MX – نمودار مقایسه. CN یک واحد نیرو است و معادل صدم یک نیوتن (اعتبار تصویر: Imgur)
می توانید یک راهنمای مستقل در مورد خرید یک کیبورد مکانیکی وجود داشته باشد ، اما تا زمانی که به آن برسیم ، باید در نظر بگیرید که صفحه کلید مکانیکی برای همه نیست . قبل از اینکه به صفحه کلید مکانیکی متعهد شوید ، ممکن است آزمایش تست کننده کلید کلید را خوب انجام دهید .

صفحه کلیدهای مکانیکی طعم اکتسابی هستند. برای اکثر کاربران ، صفحه کلید به طور منظم (سوئیچ غشایی) یا صفحه کلید به سبک لپ تاپ (کلید قیچی) توصیه می شود.

طرح بندی های کلیدی
این موضوع کمی مورد توجه و عجیب است که احتمالاً برای بیشتر افراد مفید نیست. صفحه کلید پیش فرض شما دارای یک طرح QWERTY است ، و در حالی که محبوب ترین طرح کلید است ، چندین تغییر در آنجا وجود دارد که برای استفاده بهینه تر هستند. این می تواند از نظر سهولت استفاده ، سرعت تایپ (کلمات در دقیقه) و حتی ملاحظات ارگونومیک باشد.

یکی از رایج ترین گزینه های شناخته شده برای QWERTY ، DVORAK است . ادعا می کند که برای تایپ کلمات به حرکت انگشت کمتری نیاز دارید ، خطاها را کاهش می دهد و به شما در رسیدن به WPM بالاتر در عین کاهش صدمات کرنش تکراری کمک می کند. این ادعاها به چالش کشیده شده است و اگرچه برخی از کاربران ممکن است تجربه انتقال از QWERTY به DVORAK را دوست داشته باشند ، اما برای همه اینگونه نیست.

چند سوال جالب در مورد Quora وجود دارد که در صورت علاقه به شما کمک می کنند در مورد DVORAK اطلاعات بیشتری کسب کنید. اگر می خواهید بدون سرمایه گذاری در صفحه کلید با Dvorak آزمایش کنید ، ممکن است بخواهید یک صفحه کلید Dvorak را بدست آورید و تنظیمات سیستم را تغییر دهید تا از طرح Dvorak استفاده کنید.

البته گزینه های بسیاری برای چیدمان QWERTY وجود دارد که Colemak یکی دیگر از گزینه های محبوب است.

آنچه در آنجا وجود دارد را دوست ندارید؟ صفحه کلید شخصی خود را بسازید.
بله ، شما می توانید صفحه کلید خود را بسازید ، اما واقعاً برای همه توصیه نمی شود. بسیاری از صفحه کلیدهای عالی در آنجا وجود دارد و مگر اینکه در آنجا حضور داشته باشید و بسیاری از آنها را امتحان کرده باشید ، نیازی به ساختن خود ندارید. این قطعاً می تواند یک پروژه سرگرم کننده و احتمالاً گران باشد.

اگر می خواهید به هر حال پیش بروید ، باید این راهنمای ساخت یک کیبورد سفارشی را پیدا کنید و این راهنما برای تازه کارها برای ساخت صفحه کلید بسیار مفید است.

صفحه کلیدهایی که ما استفاده می کنیم (یا می خواهیم از آنها استفاده کنیم):
توجه داشته باشید که ما در واقع از همه این صفحه کلید استفاده نکردیم. برخی از صفحه کلیدهای ذکر شده در اینجا بر اساس تجربه استفاده ما ساخته شده اند ، برخی دیگر مبتنی بر تحقیقات هستند.

صفحه کلید طبیعی ارگونومیک مایکروسافت بهترین کیبورد کامپیوتر

صفحه کلید میکروسافت-طبیعی-ارگونومیکصفحه کلید با اندازه کامل و دارای طرح کلید شکاف ، طراحی ارگونومیک با استراحت مچ. فاقد نور پس زمینه است. طرح کلید تقسیم ممکن است عادت کند.

صفحه کلید سیمی اپل (با شماره تلفن)

کیبورد سیب-آلومینیوم-سیمیکیبورد تمام اندازه با ضریب فرم باریک و درگاه USB در کنار آن. این کابل اتصال بسیار کوتاه دارد. شاید لازم باشد که از کابل USB تقویت کننده با آن استفاده کنید. همچنین فاقد نور پس زمینه است.

صفحه کلید بی سیم اپل

کیبورد اپل-بی سیمصفحه کلید بی سیم با اندازه جمع و جور ، فاکتور شکل باریک و باتری ها کار می کند. بسیار قابل حمل اما دارای نور پس زمینه نیست.

صفحه کلید مکانیکی Das 4 یا Model S

صفحه کلید das-model-sصفحه کلید Das Model S یک صفحه کلید مکانیکی با اندازه کامل است که دارای سوئیچ های مختلف MX است. این یک صفحه کلید تمام عیار است. نور پس زمینه در برخی مدل ها وجود دارد.

وقتی من یک صفحه کلید مکانیکی را در نظر می گیرم ، Model S در لیست کوتاه من قرار خواهد گرفت.

صفحه کلید بازی Logitech G Series

صفحه کلید logitech-g510s-gamesصفحه کلید بازی با اندازه کامل و دارای کلیدهای قابل برنامه ریزی اضافی. صفحه کلید از ورودی چند کلید پشتیبانی می کند که برای بازی ایده آل است. نه تنها نور پس زمینه کیبورد بلکه شما می توانید انتخابی از رنگ نور پس زمینه داشته باشید.

اگر به دنبال کیبورد بازی برویم ، یک صفحه کلید برای غیر گیمرها ، Logitech G510s می باشد.

صفحه کلید ارگونومیک Kinesis

صفحه کلید kinesis-kb500usb-super-ergonomicیک کیبورد منحصر به فرد TenKeyLess با طراحی ارگونومیک پیشرفته. این صفحه کلید دارای کلیدهای قابل برنامه ریزی اضافی است.

این صفحه کلید برای عادت کردن نیاز به مدتی نیاز دارد ، اما وقتی می خواهم الزامات ارگونومیک را تنظیم کنم ، این اولین صفحه کلید است که من در نظر می گیرم.

افکار بسته شده
هنگامی که من برای اولین بار تحقیق را برای این مقاله از دیدگاه غیرتکنولوژی شروع کردم ، انتظار نداشتم که زمینه کیبوردها اینقدر گسترده باشد. فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیریم ، از دست دادن چیزی بسیار آسان است. امیدوارم این راهنما هنگام تصمیم گیری برای خرید کیبورد بعدی خود به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند.

هنگام خرید صفحه کلید کدام یک از عوامل برای شما مهمترین است؟ آیا صفحه کلید مورد علاقه خود را دارید؟ با ما در میان بگذارید و به دیگران کمک کنید تا تصمیم آگاهانه تری بگیرند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>