دکتر چیست؟

پزشک کسی است که سلامتی انسان را از طریق تمرین پزشکی حفظ یا بازیابی می کند. وی با تشخیص و معالجه بیماری های انسانی ، بیماری ها ، صدمات ، درد و سایر شرایط روبرو است. این کار با گوش دادن به بیمار ، درک مشکل و سپس با استفاده از تخصص علمی آنها انجام می شود تا بدانید چگونه به بهترین وجه درمان بیماری یا نگرانی می شوید. تقریباً برای هر سیستم اصلی که در بدن انسان قرار دارد ، نوع خاصی از پزشک وجود دارد.

پزشک را می توان در چندین تنظیم از جمله سازمان های بهداشت عمومی ، امکانات آموزشی ، اقدامات خصوصی ، اقدامات گروهی و بیمارستان ها یافت. آنها برخی از متفاوت ترین و چالش برانگیزترین مشاغل موجود را دارند و بخشی از حرفه ای با احترام جهانی هستند.

In this article:
What is a Doctor?
What does a Doctor do?
What is the workplace of a Doctor like?
Are Pharmacists doctors?
What are a few medical specialties one can consider?
یک دکتر چه کار میکند؟
پزشک با تمرین پزشکی سلامتی انسان را حفظ یا بازیابی می کند.

برنامه پزشک بسته به نوع دارویی که آنها تمرین می کنند متفاوت خواهد بود. پزشکان معمولاً سه دسته دارند:

پزشکانی که در بیمارستان ها مشغول به کار هستند
تقریباً نیمی از پزشکان در یک بیمارستان چه به عنوان جراح و چه به عنوان پزشک متخصص مشغول به کار هستند. بسیاری از تخصص های پزشکی برای انتخاب از آنها (حداقل سی) وجود دارد و در این تخصص ها ، زیرمجموعه های بسیاری نیز وجود دارد. به عنوان مثال ، یک دانشجوی پزشکی می تواند جراح مغز و اعصاب شود و در این صورت به یک متخصص فوق تخصص در جراحی مغز و اعصاب کودکان تبدیل شود.

پزشکانی که در یک جامعه فعالیت می کنند
تقریباً نیمه دیگر دانشجویان پزشکی به پزشک عمومی تبدیل می شوند – بیماران در هر سنی را در یک جامعه خاص مشاهده می کنند. آنها خط مقدم و اولین تماس در مراقبت های بهداشتی بیمار هستند. آنها بیماران خود را از نظر انواع بیماریها تشخیص و معالجه می کنند و همچنین در صورت نیاز برای نظرات و توصیه های پزشکی خاص ، بیماران خود را به پزشک متخصص مناسب ارجاع می دهند. پزشکان دیگری نیز وجود دارند که می توانند در یک جامعه مشغول به کار شوند ، مانند پزشکان متخصص کودکان و زایمان و بهداشت جنسی.

دیگران
دانشجویان پزشکی وجود دارند که ترجیح می دهند مسیری متفاوتی را طی کنند و شغل خود را در دانشگاه دنبال کنند. این امر شامل انجام تحقیقات و همچنین آموزش سایر دانشجویان و متخصصان پزشکی است. دانش آموزان دیگر ممکن است از مدرک پزشکی خود برای جستجوی عمیق در مشاغل مبتنی بر تحقیق در یک زمینه خاص که مورد علاقه آنهاست استفاده کنند – سرطان سینه ، اختلالات عصبی یا آسیب شناسی محیطی مثالهایی هستند.

پزشک بودن ، مانند هر حرفه دیگری ، جوانب مثبت و منفی خود را دارد:

طرفداران
کمک به مردم
احترام در جامعه
فرصت های شغلی
مسیرهای شغلی مختلف
مزایای پولی
توانایی کمک به مناطقی که نیاز دارند

منفی
مدت زمان طولانی
هزینه بالا برای مدرسه
آموزش مداوم مورد نیاز است
ساعات کار طولانی
مسئولیت
دادخواست
استرس و فرسودگی

در نهایت ، یک پزشک تلاش می کند تا فردی منسجم باشد که سعی در کمک به افراد دیگر با داشتن دلسوز بودن ، دانش ، درک ، آمادگی و آمادگی برای به دست آوردن هر چه بهتر خود دارد – نه همیشه قادر به نجات جان افراد با این حال قادر به بهتر کردن آنها ممکن است. .

آیا شما مناسب هستید که پزشک شوید؟
پزشکان شخصیت های مشخصی دارند. آنها تمایل به افراد تحقیق دارند ، به این معنی که آنها فکری ، درونگرا و کنجکاوی هستند. آنها کنجکاو ، روشمند ، منطقی ، تحلیلی و منطقی هستند. برخی از آنها نیز اجتماعی هستند ، به این معنی که مهربان ، سخاوتمندانه ، مشارکتی ، صبور ، دلسوز ، مفید ، همدل ، مهربان و دوستانه هستند.

آیا این مانند شما به نظر می رسد؟ آزمون شغلی رایگان ما را بگیرید تا دریابید که دکتر یکی از مسابقات برتر حرفه ای شماست یا خیر.

اکنون امتحان رایگان بگیرید. بیشتر بیاموزید
محل کار یک دکتر مانند چیست؟
اماکن زیادی برای پزشکان وجود دارد. برخی شروع به کار در یک عمل موجود می کنند و برخی دیگر رویه خود را باز می کنند. بیمارستانهای بزرگ همیشه مشتاق جذب اعضای جدید کارمندان هستند. اعتقاد بر این است که بسیاری از چیزها به ترجیح شخصی بستگی دارد زیرا محیط در هر مکان متفاوت خواهد بود (یعنی یک بیمارستان دولتی در مقابل یک بیمارستان خصوصی).

پزشک معمولاً ساعات بسیار طولانی کار می کند و باید در مواقع اضطراری در دسترس باشد. این ساعت ها صرف دیدن بیماران در مطب مستقر در مطب ، انجام تست های تست و همچنین تفسیر آنها ، تجویز دارو یا معالجه ، انجام دور در بیمارستان ، یادداشت برداری در مورد شرایط جسمی بیمار ، مشاوره به بیماران در مورد چگونگی سالم ماندن و صحبت با آنها می شود. در مورد درمان بیشتر آنها با برگزاری کلاسها و به طور مرتب خواندن کتاب و مجلات پزشکی به روز می شوند.

پزشک که جراحی نیز انجام می دهد ، معمولاً دو یا سه روز کامل در مطب کار می کند و سپس دو یا سه روز در اتاق عمل بیمارستان انجام جراحی می کند. پزشکان همچنین برای تکمیل وظایف اداری مانند به روزرسانی سوابق بیمار ، بازگشت تماسهای تلفنی یا برخورد با مشکلات مختلف اداری ، وقت خود را سرمایه گذاری می کنند.

آیا پزشکان داروساز هستند؟
داروساز دارای مدرک دکترا – PharmD یا دکتر داروسازی است. بسیاری از حرفه ها نیاز به مدرک دکترا دارند (مثلاً استاد ، روانشناس و غیره). با این حال ، آنها مانند پزشکان پزشکی شما “پزشک” نیستند. به عنوان مثال ، در حالی که در یک پرواز هواپیما شلوغ هستید ، کسی فریاد می زند “آیا یک پزشک در خانه وجود دارد؟” آیا یک PharmD باید در موضع مثبت بایستد و نزدیک شود؟ احتمالا نه. واضح است كه در اینجا آنها به پزشكی كه دانشكده پزشکی را تمام كرده است مراجعه می كنند و می توانند در فوریت های پزشکی مسئولیت این امر را به عهده بگیرند.

همچنین ببینید داروساز
چند تخصص پزشکی را می توان در نظر گرفت؟
بیشتر پزشکان در یک نوع دارو یا دیگری تخصص خاصی دارند. در اینجا متداول ترین انواع پزشکان ذکر شده است:

متخصص بیهوشی
متخصص بیهوشی با انجام بی حسی موضعی یا عمومی ، بیمار را در حین عمل راحت ، ایمن و بدون درد نگه می دارد.

متخصص قلب
متخصص قلب و عروق در یافتن ، معالجه و پیشگیری از بیماری هایی که بر روی قلب ، عروق و رگ ها تأثیر می گذارد تخصص دارد.

جراح قلب و عروق
یک جراح قلب و عروق متخصص در اقدامات جراحی در داخل قفسه سینه (قفسه سینه) است که ممکن است قلب ، ریه ها ، مری و سایر ارگان های داخل سینه را درگیر کند. علاوه بر انجام عمل جراحی ، بیماریهای این اندام ها را نیز تشخیص و درمان می کنند.

کایروپراکتور
متخصص کایروپراکتور یا پزشک متخصص کایروپراکتیک در تشخیص و معالجه اختلالات سیستم اسکلتی عضلانی و عصبی به ویژه در ستون فقرات تخصص دارد. معمولاً درمان به عنوان دستکاری فیزیکی مفاصل و ستون فقرات است تا آنها را به تراز وسط قرار دهند. کایروپراکتور عمل جراحی را انجام نمی دهد و دارو را تجویز نمی کند.

جراح کولورکتال
جراح کولورکتال در بیماری های روده بزرگ ، روده بزرگ و مقعد و همچنین کل دستگاه گوارش تخصص دارد. این جراحان با متخصصان ارولوژی همکاری می کنند ، افرادی که مجاری دستگاه ادراری در مردان و مجاری ادراری زنان ، متخصص زنان و زایمان ، که با مسائل خاص زنان سروکار دارند ، و متخصص گوارش ، که با بیماری های روده سروکار دارند ، همکاری می کنند.

Coroner (پزشک معاینه پزشکی)
اصطلاح coroner بسته به کشوری که یک نفر در آن زندگی می کند معانی مختلفی دارد. برخی از جراحان در ایالات متحده (بسته به ایالت) پزشکان متخصص یا معاینه پزشکی هستند که دارای آموزش در آسیب شناسی پزشکی قانونی هستند.

دندانپزشک
دندانپزشکان موارد بالقوه بهداشت دهان و دندان مانند بیماری لثه را شناسایی می کنند ، همچنین بیماران را معاینه می کنند ، آزمایش های پزشکی را ترتیب داده و تشخیص و درمان صحیح را تعیین می کنند. آنها همچنین عمل جراحی دهان را انجام داده و دندانها را برداشته و سایر مشکلات بهداشتی دندان را برطرف می کنند.

متخصص پوست
متخصص پوست در زمینه پیشگیری ، تشخیص و درمان شرایطی که بر روی غده های پوستی ، مو ، عرق و روغن ، ناخن ها و غشاهای مخاطی (داخل دهان ، بینی و پلک ها) موثر باشد ، می تواند شامل سرطان باشد.

متخصص غدد
متخصص غدد درون ریز در تشخیص شرایط و بیماری های مرتبط با غدد و هورمون ها تخصص دارد. در حالی که پزشکان مراقبت های اولیه از بدن انسان چیزهای زیادی می دانند ، از نظر شرایط و بیماری هایی که به طور مستقیم با غدد و هورمون ها مرتبط هستند ، معمولاً بیمار را به متخصص غدد می فرستند.

پزشک خانواده
یک پزشک خانوادگی در مراقبت از کل خانواده تخصص دارد. بیماران می توانند کودکان ، بزرگسالان و افراد مسن باشند و برای طیف گسترده ای از مسائل پزشکی تحت درمان قرار می گیرند.

آسیب شناس پزشکی قانونی
یک آسیب شناس پزشکی قانونی علت مرگ ناگهانی و غیر منتظره را بررسی می کند و قادر به تعیین نحوه فوت یک فرد با انجام کالبد شکافی و مطالعه بافت و نتایج آزمایشگاهی است. از این پزشکان غالباً خواسته می شود تا در مورد علت و زمان وقوع چنین مرگ و میر مدارکی در دادگاه ارائه دهند.

متخصص گوارش
یک متخصص گوارش دارای آموزش ویژه ای در تشخیص و درمان شرایط و بیماری های دستگاه گوارش (GI) است. این ممکن است شامل بیماری ها و اختلالی باشد که بر سیستم صفراوی (کبد ، لوزالمعده ، کیسه صفرا و مجاری صفراوی) تأثیر می گذارد ، همچنین مری ، معده ، روده کوچک و روده بزرگ (روده بزرگ) را شامل می شود.

متخصص زنان و زایمان
متخصص زنان و زایمان در سیستم های تولید مثل زنان تخصص دارد. پزشکان متخصص زنان و زایمان نیز بعضاً متخصص زنان و زایمان هستند و بر سلامت مادر و جنین در دوران بارداری نظارت می کنند.

بیمارستان
یک بیمارستان بستری است که تمرکز آن مراقبت های عمومی از بیماران بستری است. وظایف آنها شامل مراقبت از بیمار ، تدریس ، تحقیق و رهبری مربوط به پزشکی بیمارستان است.

ایمونولوژیست
متخصص ایمونولوژیست در مدیریت مشکلات مربوط به سیستم ایمنی بدن مانند آلرژی و بیماری های خود ایمنی تخصص دارد. تعداد کمتری از متخصصین ایمونولوژیست محققان به دنبال درک بهتر نحوه عملکرد سیستم ایمنی و کمک به توسعه راههای بهتر تشخیص و ارائه درمان در بسیاری از شرایط ایمنی هستند.

متخصص داخلی
متخصص داخلی پزشک داخلی است که می تواند در بزرگسالان در سراسر طیف ، از سلامتی گرفته تا بیماری پیچیده ، تشخیص ، معالجه و درمان دلسوزانه را انجام دهد. آنها را نباید با “کارورزان” اشتباه کرد که در اولین سال تحصیلات خود برای اقامت پزشک هستند.

پزشک طبیعی
یک پزشک متخصص طب سوزنی طبیعی و پزشکی و دانش پزشکی مدرن را با اشکال طبیعی و سنتی درمان پزشکی آمیخته است. هدف این است که علائم اساسی بیماری را همزمان با تحریک توانایی های درمانی بدن انجام دهیم.

متخصص مغز و اعصاب
یک متخصص مغز و اعصاب در معالجه بیماری هایی که بر سیستم عصبی انسان تأثیر می گذارد تخصص دارد. به دلیل پیچیدگی سیستم عصبی ، که از مغز ، نخاع و اعصاب محیطی تشکیل شده است ، یک تخصص پزشکی بسیار معتبر و دشوار است.

جراح مغز و اعصاب
جراح مغز و اعصاب متخصص در تشخیص و درمان جراحی اختلالات سیستم عصبی مرکزی و محیطی است. این شامل ناهنجاری های مادرزادی ، تروما ، تومورها ، اختلالات عروقی ، عفونت های مغز یا ستون فقرات ، سکته مغزی یا بیماری های دژنراتیو ستون فقرات است.

پزشک حرفه ای
پزشکی حرفه ای بر نگه داشتن افراد در محل کار ، از نظر روحی و جسمی متمرکز است. با پیچیده تر شدن محل های کار ، پزشکان حرفه ای نقش مهمی در مشاوره به مردم در مورد چگونگی تأثیر کار بر سلامتی آنها دارند.

انکولوژیست
یک متخصص انکولوژیست در تشخیص و درمان سرطان تخصص دارد. سه نوع اصلی انکولوژیست ها عبارتند از: انکولوژیست های پزشکی که در استفاده از داروها برای از بین بردن سلول های سرطانی تخصص دارند. انکولوژیست های جراحی که روش های جراحی را برای شناسایی و از بین بردن تومورهای سرطانی انجام می دهند. و انکولوژیست های پرتونگاری که سرطان را با پرتودرمانی درمان می کنند.

چشم پزشک
چشم پزشک متخصصی است که به طور خاص با ساختار ، عملکرد ، بیماریها و درمان چشم سروکار دارد. با توجه به پیچیدگی ها و اهمیت چشم به عنوان یک حس خاص که بینایی را فراهم می کند ، رشته چشم پزشکی صرفاً به این ارگان اختصاص داده شده است.

جراح دهان و فک و صورت
یک جراح دهان و فک و صورت ، مشکلات دندانپزشکی و پزشکی مربوط به حفره دهان و ناحیه فک و صورت را درمان می کند. ناحیه فک بالا شامل استخوانهای پیشانی ، صورت ، گونه ها و بافت های نرم است. درمان اغلب شامل انجام عمل جراحی و روشهای مرتبط با آن برای درمان بیماری ها ، نقص ها یا آسیب دیدگی ها و بهبود عملکرد یا ظاهر می باشد.

جراح ارتوپدی
یک جراح ارتوپدی ، بیماری ها و آسیب های سیستم اسکلتی عضلانی را معاینه ، تشخیص و معالجه می کند. این سیستم شامل استخوان ها ، مفاصل ، رباط ها ، ماهیچه ها ، تاندون ها و اعصاب است.

ارتودنتیست
متخصص ارتودنسی در چگونگی تركیب فك و دندان تخصص دارد. آنها به افرادی کمک می کنند که دندان هایشان نادرست است یا به نوعی اصلاح نیاز دارند – افرادی که نیش نادرست دارند یا مال اکلوژن دارند.

متخصص گوش و حلق و بینی
متخصص گوش و حلق و بینی (یا پزشکان گوش و حلق و بینی) متخصصانی هستند که در زمینه تشخیص و معالجه بیماران مبتلا به بیماری ها و اختلالات گوش ، بینی ، گلو (ENT) و ساختارهای مربوط به سر و گردن آموزش دیده اند. این متخصصان هم در پزشکی و هم در جراحی آموزش دیده اند.

آسیب شناس
یک آسیب شناس علل ، ماهیت و اثرات بیماری را بررسی می کند. زمینه آسیب شناسی با تمرکز بر روی تغییرات در سلول ها ، بافت ها و اندام هایی که نتیجه یک بیماری هستند گسترده است.

متخصص اطفال
متخصص اطفال با انجام اقدامات درمانی ، درمانی ، دارویی و واکسیناسیون برای معالجه بیماری ، اختلالات یا جراحات ، متخصص در ارائه خدمات پزشکی به نوزادان ، کودکان و نوجوانان است.

پریودنتیست
پریودنتیست دندانپزشکی است که در التهاب دهان تخصص دارد و کسی که می داند چگونه از بیماری پریودنتال جلوگیری ، تشخیص و درمان کند.

جراح پلاستیک
یک جراح پلاستیک به دلایل زیبایی شناسی و همچنین در ترمیم یا تعویض قطعات بدنی که در اثر حوادث ، بیماری یا ناهنجاری آسیب دیده اند ، مجدداً در شکل گیری قطعات سالم بدن تخصص دارد.

پزشک جراح
پزشک متخصص پاسیو پزشکی طب سوزنی را که شاخه ای از علوم است به تشخیص ، معالجه و مطالعه اختلالات پزشکی پا ، مچ پا ، پای تحتانی و کمر اختصاص می دهد. در ایالات متحده و کانادا ، podiatry به عنوان یک تخصص انجام می شود.

متخصص پروتز
متخصص پروتز متخصص در بازگرداندن ظاهر ، عملکرد ، راحتی و سلامت حفره دهان بیمار با مواد مصنوعی است. این مواد مصنوعی از طیف گسترده ای از ترمیم ها ساخته شده اند که شامل پر کردن ، پروتز ، روکش ، تاج ، پل و کاشت دهان است.

روانپزشک
روانپزشکان پزشکانی هستند که بیمارانی را که تحت تأثیر یک مشکل روانی موقتی یا مزمن قرار دارند ، ارزیابی ، تشخیص و درمان می کنند.

متخصص قلب و عروق
متخصص ریه متخصص در تشخیص و درمان بیماری ریوی (ریه) و بیماری های قفسه سینه ، به ویژه ذات الریه ، آسم ، سل ، آمفیزم و عفونت های پیچیده قفسه سینه است.

رادیولوژیست
رادیولوژیست متخصص در تفسیر تصاویر پزشکی است که ممکن است با اشعه ایکس ، (سی تی اسکن یا رادیوگرافی) ، پزشکی هسته ای (شامل مواد رادیواکتیو ، مغناطیس (MRI) یا سونوگرافی) حاصل شود.

پزشک پزشکی ورزشی
پزشک طب ورزشی در مراقبت از افرادی که آسیب ورزشی دارند که ممکن است از ورزش ورزش ، ورزش یا فعالیت بدنی بدش بیاید ، تخصص دارد.

جراح
یک جراح به منظور از بین بردن بافت یا اندام های بیمار ، ترمیم سیستم های بدن یا جایگزینی اندام های بیمار با پیوند ، عمل جراحی را انجام می دهد.

متخصص اورولوژی
متخصص ارولوژی در معالجه دستگاه ادراری زن و مرد و اندام تناسلی مردان متخصص است. متخصص اورولوژی می تواند کلیه ها ، مثانه ادرار ، مجرای ادراری ، رحم و اندام های تولیدی نر را درمان کند. همچنین مناطق خاص خاصی وجود دارد که ممکن است متخصصان ارولوژی از آن استفاده کنند ، مانند ارولوژی اطفال ، ناباروری مردان و سرطان شناسی ارولوژیک.

دامپزشکی
دامپزشک متخصص در تشخیص و کنترل بیماری های حیوانات و معالجه حیوانات بیمار و زخمی است. پزشک عمومی دامپزشکی یک سوم تا نیمی از وقت خود را در جراحی در حال انجام تغذیه حیوانات ، اقدامات ارتوپدی ، تنظیم استخوان ، دندانپزشکی و جراحی تروما می گذراند.

غدد درون ریز
یک غدد درون ریز باغ وحش در درجه اول هورمون های تولید مثل مانند استروژن ، پروژسترون و تستوسترون در حیوانات را مورد مطالعه قرار می دهد. برای کمک به تولید گونه های در معرض خطر با تولید مثل آنها در باغ وحش ها ، پیگیری تغییرات در سطح هورمون یک حیوان ضروری است.

منبع : http://doctorpanahian.com

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو