دانش‌آموزان‌ برای آموزش تنها به شبکه شاد اکتفا نکنند

دانش‌آموزان‌ برای آموزش تنها به شبکه شاد اکتفا نکنند

[ad_1]

به گزارش ایرنا کوروش مودت روز دوشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش خوزستان در سرسرای استانداری در اهواز بیان کرد: طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش بار آموزش دانش آموزان نباید تنها توسط شبکه شاد باشد و دانش‌آموزان باید از ظرفیت‌های دیگر همچون صدا و سیما و آموزش حضوری نیز بهره گیرند.

وی گفت: وظیفه اداره کل فناوری ارتباطات است که بستر لازم اینترنتی را در مناطق مختلف برای استفاده دانش‌آموزان و معلم‌ها فراهم سازد و رسیدگی به این بخش بر عهده آموزش و پرورش نیست.

وی در ادامه با اشاره به تامین سه هزار تبلت برای دانش آموزان نیارمند در خوزستان بیان کرد: از این تعداد یک هزار تبلت در انبار ذخیره شده و ۲ هزار تبلت دیگر در گمرک مانده و هنوز ترخیص نشده است.

به گزارش ایرنا استانداری خوزستان امسال با توجه به مجازی شدن آموزش دانش آموزان به دلیل شیوع ویروس کرونا، تامین سه هزار تبلت را برای دانشآموزان نیازمند تقبل کرد.

رییس بنیاد نخبگان خوزستان نیز در این نشست بیان کرد: یکی از عوامل پایین بودن آمار قبولی دانش آموزان خوزستان در رشته‌های مطرح و پزشکی، پایین بودن نمره علمی استان و دانش آموزان در کنار کمبود ظرفیت پذیرش رشته‌های تاپ و پزشکی در دانشگاه های استان است.

علی حسین صابر افزود: نمره علمی برخی استان های کم برخوردار از خوزستان بیشتر است که این موضوع جای تحقیق و پیگیری دارد.

در کنکور امسال خوزستان فاقد رتبه تک رقمی بود.

[ad_2]

Source link

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>