خصومت آلمان علیه خاموش شدن ویروس کرونا در مرکل افزایش می یابد | Coronavirus و Covid-19 – آخرین اخبار در مورد COVID-19 | DW


آنگلا مرکل ، صدراعظم وزیر امور خارجه پس از دیدار روز چهارشنبه با سران 16 ایالت فدرال آلمان گفت: “ما باید با موج روبرو شویم.” وی گفت که هدف از آخرین دور اقدامات همه گیری ، کاهش تماس بین افرادی که با هم زندگی نمی کنند 75٪ به منظور بازگشت به سطح 50 یا موارد کمتر تایید شده COVID-19 در هر 100،000 نفر است. وی گفت ، فقط در این صورت است كه می توان زنجیره عفونت را از بین برد. با رعایت کامل این امر می تواند تا پایان ماه نوامبر امکان پذیر باشد.

مهد کودک ها و مدارس مانند بهار تعطیل نمی شوند. اما معاشرت در خلوت به حداقل می رسد: حداکثر 10 نفر مجاز به اجتماع هستند ، به شرط آنکه بیش از دو خانوار نباشند ، اما رستوران ها و کافه ها مجبورند درهای خود را به روی مشتریان ببندند. با این حال ، آنها مجاز به ارائه غذای آماده هستند.

آلمان برلین |  اقدام اعتراضی |  هشدار قرمز (Anita Bugge / Geisler-Fotopress / اتحاد تصویر)

روز چهارشنبه در برلین ، افرادی که در بخش رویدادها کار می کنند یک تجمع برگزار کردند

یک بار دیگر ، بخش فرهنگی با ضربه جدی مواجه خواهد شد ، تئاترها ، سینماها و سالن های کنسرت باید تعطیل شوند. استخرهای شنا ، سالن های بدن سازی و سایر مراکز تفریحی نیز تعطیل می شوند. مشاغل کمتر از 50 کارمند که مجبور به تعطیلی شده و حداکثر 50 کارمند دارند 75٪ از درآمد اکتبر 2019 خود را به عنوان جبران خسارت دریافت می کنند.

بیشتر بخوانید: آلمان با زمستان سخت همه گیر ویروس کرونا مواجه است

سفر غیرضروری به داخل آلمان ممنوع خواهد بود. با این وجود هیچ گشت مرزی وجود نخواهد داشت. تظاهرات و خدمات مذهبی همچنان مجاز خواهد بود.

بیشتر بخوانید: همسایگان آلمان به موج ویروس کرونا دوم واکنش نشان می دهند

آیا آلمانی ها رفتاری خواهند داشت؟

حال س isال این است که آیا آلمانی ها از قوانین پیروی می کنند؟ به طور کلی ، آلمان در جریان موج اول شیوع همه گیر در بهار بسیار منظم دیده می شد. مردم در خانه ماندند و ارتباط خود را با اعضای سایر خانوارها کاهش دادند. روزانه سوئیس تایمز جدید زوریخ آلمانی ها را به عنوان “دانش آموزان نمونه اروپا” توصیف کرد.

همه در بهترین رفتار خود نبودند. بسیاری از آلمانی ها در اعتراض به این اقدامات به خیابان ها ریختند. اعتراضات Querdenken 711 اشتوتگارت ، با نام آلمانی “تفکر غیر متعارف” و پیشوند تلفنی محلی ، بدنام شد. در 25 اکتبر ، یک حمله آتش سوزی به موسسه رابرت کوچ ، آژانس دولتی برای کنترل بیماری های عفونی ، در برلین رخ داد. RKI پیشتاز جنگ آلمان علیه ویروس کرونا بوده است.

مطالعه اخیر انجام شده توسط موسسه تحقیقاتی Infratest dimap نشان داد که تعداد افرادی که معتقدند اقدامات بسیار سختگیرانه است از اوایل ماه اکتبر چهار درصد افزایش یافته و به 15 درصد رسیده است و نسبت افرادی که از تلاش های آلمان راضی هستند هشت درصد کاهش یافته و به 51 درصد رسیده است. در حالیکه مرکل روز چهارشنبه با همتایان خود در سطح ایالت ملاقات کرد ، هزاران آلمانی که در بخشهای فرهنگ و رویدادها و صنایع مهمان نوازی و جهانگردی کار می کنند برای جلب توجه به وضعیت اقتصادی ناخوشایند خود به خیابانها آمدند.

بیشتر بخوانید: WHO می گوید که 10٪ از عفونتهای جهانی ویروس کرونا در بین کارکنان بهداشت و درمان است

ادگار گرانده ، استادی که در مورد جامعه مدنی و درگیری های سیاسی در مرکز علوم اجتماعی برلین (WZB) تحقیق می کند ، گفت هیچ کس موفق نشده است “یک جنبش اعتراضی واقعاً سازمان یافته و کاملاً شبکه ای ایجاد کند”. وی گفت که اعتراضات تا کنون در لبه ها از هم جدا شده است – با یک دلیل این که شرکت کنندگان از نظر سیاسی ناهمگن هستند و شامل تمرین کنندگان عصر جدید ، نظریه پردازان توطئه و برتری طلبان سفیدپوست است. از سوی دیگر ، وی همچنین گفت که از نظرسنجی های منظم شناخته شده است که “ظرفیت قابل توجهی برای اعتراض” وجود دارد. به طور کلی ، به نظر می رسد از هر 10 نفر یک نفر آماده است تا در اعتراضات علیه اقدامات جلوگیری از COVID-19 و همدردی 20٪ شرکت کند. وی گفت که این “اقلیت قابل توجه” نباید نادیده گرفته شود و می تواند در “زمستان بسیار طولانی” تعداد آنها افزایش یابد زیرا افراد بیشتری تحت تأثیر این محدودیت ها قرار می گیرند.

گراند گفت این خطر وجود دارد كه اعتراضات همانند تظاهرات بیگانه هراسی و اسلام هراسی PEGIDA در سالهای اخیر رادیكال شود. با این حال ، او تردید داشت که تظاهرات خشونت آمیز مشابه آنچه در حال حاضر در سراسر ایتالیا برگزار می شود ، وجود دارد و توضیح می دهد که “در آنجا یک فضای اعتراض بسیار متفاوت با ستیزه جویی بیشتر وجود دارد.”

بیشتر بخوانید: در ماه مه ، انجمن پزشکی جهانی گفت آلمان “خطر سلامت عمومی را دست کم گرفته است”

حزب ملی گرای آلترناتیو برای آلمان (AfD) ، که بزرگترین حزب مخالف پارلمان آلمان است ، بیشترین انتقاد را نسبت به اقدامات دولت در کاهش سرعت انتشار ویروس داشته است. با این حال ، به نظر نمی رسد که این مورد باعث حمایت بیشتر رای دهندگان شود.

لیبرال دموکرات های آزاد متهم شده اند که اقدامات نجات دهنده زندگی می تواند تأثیر اقتصادی منفی داشته باشد. رهبر حزب کریستین لیندنر در توییتر خود نوشت که فکر می کند تعطیل بخش رستوران “غیرضروری و بنابراین مغایر قانون اساسی” است. اخیراً یک سری پرونده ها وجود داشته است که در دادگاه ها اقداماتی مانند منع رفت و آمد و منع هتل را لغو کرده اند.

بیشتر بخوانید: هند برای زمستان به عنوان ویروس کرونا ویروس 8 میلیون نفر تهیه می کند

اگرچه برخی از نخست وزیران ایالت قبل از دیدار با مرکل مقاومت خود را اعلام کرده بودند ، اما به نظر می رسد اقدامات جدید نشانگر توافق نظر بین دولت فدرال و استان ها باشد. مرکل گفت: “همه سرنشین هستند.” “این خبر خوبی است.”

این مقاله از زبان آلمانی اقتباس شده است.

Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو