ما یکی از بزرگترین انتخاب لوازم جانبی را در وب داریم ، کارکنان بسیار با دانش و راهنماهای متخصص برای کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه.
محافظت در برابر اشعه فرا بنفش
اندازه قاب
مواد قاب
مواد لنز
رنگ و لنزهای لنز
فناوری لنز
باور کنید یا نه ، مردم سیاتل عینک آفتابی بیشتری را نسبت به هر جای کشور خریداری می کنند. وقتی فقط باید چند ماه عینک آفتابی را بیرون بیاورید ، غالباً فراموش می کنید که سال گذشته کجا آنها را مخفی کرده اید. با این گفته ، می دانیم پیدا کردن جفت مناسب برای چهره ، سبک و نیازهای عاطفی شما چقدر دشوار است. این راهنمای خرید به شما کمک می کند تا جفت عینک آفتابی مناسب را برای خود پیدا کنید.

محافظت در برابر اشعه فرا بنفش
اگرچه هیچ راهی برای انکار چقدر عالی به نظر شما در آن جفت سایه قاتل وجود ندارد ، یک دلیل واقعی برای پوشیدن آنها وجود دارد! عینک آفتابی علاوه بر اینکه یک لوازم جانبی مد بسیار جذاب است ، شما را از اشکال مختلف نور ماوراء بنفش محافظت می کند و باعث افزایش وضوح نوری در شرایط روشن و در عین حال خطر آسیب به چشم شما می شود.

عینک آفتابی برای افرادی که در طی فعالیت هایی مانند اسنوپورت ، آبشارها و رانندگی در هوای روشن قرار دارند ، در معرض میزان زیاد نور ماوراء بنفش (UV) ضروری است. هنگام خرید عینک آفتابی ، یکی از مهمترین مواردی که باید به دنبال آن باشید ، محافظت 100٪ ماوراء بنفش (UV) است. اگرچه خورشید 93 میلیون مایل فاصله دارد ، اشعه ماوراء بنفش (UV) که از آن ساطع می شود می تواند عاملی برای ایجاد آب مروارید ، دژنراسیون ماکولا و رشد روی چشم از جمله سرطان باشد.

دو نوع نور ماوراء بنفش وجود دارد که باید به آن توجه کنید:
اشعه UVB
UVB فوق العاده شدید و علت اصلی آفتاب سوختگی و سرطان است و می تواند برای چشم بسیار خطرناک باشد. پرتوهای UVB در طول سال با شدت زیادی متفاوت است و در ماه های تابستان بین ساعات 10 صبح تا 4 بعد از ظهر بسیار قوی تر است – این زمان سال است که شیب محوری زمین به سمت خورشید زاویه دار شده و باعث می شود اشعه UVB بیشتر متمرکز شود. . اگرچه پرتوهای UVB در تابستان شدیدتر است ، اما این توانایی را دارند که در تمام طول سال پوست و چشم را سوزانده یا آسیب ببینند ، و اثر آنها در اثر برف تقویت می شود.

خرید عینک افتابی
UVA 95٪ از اشعه ماوراء بنفش را به سطح زمین می رساند. پرتوهای UVA از نظر شدت در طول سال متفاوت نیستند و اگرچه بسیار شدیدتر هستند ، اما 30-50 برابر بیشتر از پرتوهای UVB هستند. در مطالعات اخیر ، پرتوهای UVA نیز نشان داده شده است که می تواند در پیشرفت سرطان پوست و عکس برداری نقش داشته باشد و با توسعه انواع خاصی از آب مروارید مرتبط بوده است.
اندازه قاب
هنگام انتخاب عینک آفتابی جدید ، اولین چیزی که باید به آن توجه کنید اندازه صورت است. اندازه قاب عینک آفتابی باید از نزدیک اندازه چهره را آینه کند – قابهای کوچکتر با چهره های کوچکتر بهتر عمل می کنند و برعکس. اندازه قاب به مناسب بودن واقعی عینک آفتابی اشاره دارد. این یک قانون کلی انگشت شست است و نباید با پوشاندن عینک آفتابی اشتباه گرفته شود. آنها سایه های بزرگ و سایشی را برای چهره های کوچک ایجاد می کنند. برای یک نگاه خاص تر به اندازه یک جفت عینک ، به ابعاد نگاه کنید. این اغلب به صورت سه شماره متوالی نوشته می شود: (اندازه چشم) – (اندازه پل) – (اندازه معبد). همه تولید کنندگان این اطلاعات را ارائه نمی دهند ، ما سعی کرده ایم مشخصات هر جفت عینک آفتابی را که می توانیم در سایت خود قرار دهیم.

اندازه چشم
این اندازه گیری افقی از لبه بیرونی تا لبه داخلی یک لنز است. عرض معمولی 40-62 میلی متر است.

اندازه پل
این پل فاصله بین لنزها است. عرض معمولی 14 تا 24 میلی متر است.

اندازه معبد
این طول قطعه معبد است که به عنوان قطعه بازو یا قطعه گوش نیز شناخته می شود. طول معمولی 120-150 میلی متر است
مواد قاب
انتخاب یک فریم متناسب با هدف شما بسیار مهم است زیرا نقش مهمی در راحتی ، ایمنی و عملکرد عینک های جدید شما دارد. مواد مختلف خود را به کارکردهای مختلف ، دامنه قیمتها و سبکها وام می دهند و در کنار آنها مزایا و معایب مشخصی دارند.

فلز
فلز به دلیل قابلیت چسبندگی ، مقاومت در برابر خوردگی و سهولت قابلیت تنظیم ، یکی از متداول ترین مواد تولیدی در ساخت قاب های عینک آفتابی می باشد و باعث می شود تا بسیاری از اشکال چهره و فرم های قاب آن بسیار راحت باشد. فریم های فلزی به طور معمول گران تر ، دوام کمتری هستند و برای ورزش های اکشن ایده آل نیستند.

نایلون
فریم های نایلونی باید برای ورزش و فعالیت های ورزشی باشد. قاب های نایلونی در برابر نوسانات دما بسیار مقاوم هستند و در عین حال سفتی لازم برای ایمنی را حفظ می کنند. شرکت ها برای نایلون های فریم خود از مارک های مختلفی استفاده می کنند ، از جمله Grilamid (مخصوص شرکت نیست) و O-Matter (مخصوص اوکلی). قاب های نایلونی نسبت به قاب های فلزی سنتی ارزان تر ، سبک و قوی تر هستند.

نحوه خرید عینک آفتابی: اندازه ، سبک و راهنمای لنز
به طور کلی در عینکهای آفتابی با سطح بالاتر ، قابهای تیتانیوم با دوام هستند (Duhh) ، مقاوم در برابر خراش هستند و تمایل دارند که در سمت مناسب تر چیزها باشند.

پلی کربنات
این پلاستیک همه کاره و مقاوم در برابر ضربه مقاومت جدی را ایجاد می کند و در بسیاری از عینک های ایمنی و ورزشی مشاهده می شود. علی رغم دوام آنها ، قاب هایی سفت و سخت هستند و بسیار انعطاف پذیر نیستند. اگر بچه دارید ، یک قاب پلی کربنات برای آنها انتخاب خوبی است زیرا فریم ها می توانند ضرب و شتم به خود بگیرند.

استات
استات یک پلاستیک است ، اما کمی متفاوت است. در مقایسه با یک قاب پلاستیکی استاندارد (معمولاً اکریلیک یا پلی اورتان) ، قاب های استات قوی تر ، انعطاف پذیر تر و به طور کلی سبک تر هستند. فریم های استات می توانند در رنگ ها و بافت های متنوعی قرار بگیرند ، و از آنجا که رنگ به جای رنگ آمیزی روی خود مواد تعبیه شده است ، رنگ تمایل به ماندن دارد.

پلاستیک
عینک آفتابی را می توان از طیف گسترده ای از قاب های پلاستیکی ، از اکریلیک گرفته تا پلی اورتان ساخت. فریم های پلاستیکی به طور کلی ارزان ترین فریم های موجود هستند و در صورت وجود مسئله ، می توانند گزینه بسیار خوبی باشند.
مواد لنز
شیشه نوری
لنزهای شیشه ای نوری برای اطمینان از بینایی بدون اعوجاج ، استاندارد و دقیق هستند. شیشه نوری بسیار بادوام و ضد خش بسیار است. از مزایای اصلی لنزهای شیشه ای نوری میزان بالای دید بدون تحریف و مقاومت در برابر خراش است. اما نکته منفی این است که گرایش آنها گرانتر است و در مواقعی که عنکبوت یا شکسته شود در معرض حمله قرار می گیرد که می تواند خطری برای ورزش های فعال باشد.

پلی کربنات
لنزهای پلاستیکی پلی کربنات بهترین شرط بندی برای افرادی است که در عینک آفتابی خود به صورت متحرک و شاکن در می آیند. لنزهای پلی کربنات از ماده ای مشابه با شیشه جلوی هواپیما ساخته شده و عملاً غیر قابل تخریب هستند. پلی کربنات سبک و ضد خش (ضد خراش) نیست ، سطح بالایی از وضوح نوری را نشان می دهد و 50 برابر مقاومت بیشتری در برابر ضربه شیشه نوری برای ساخت لنزهای بسیار قوی و بدون اعوجاج دارد. تنها معایب آن مقاومت کمی در برابر خراش و وضوح نوری است که به اندازه شیشه نوری یا NXT نیست.

NXT پلی اورتان
این ماده لنز واقعاً در صدر خط است. ترکیب تمام مزایای شیشه نوری با تمام قابلیت های عملکرد پلی کربناتها و ساخت لنزهای NXT پلی اورتان بهترین انتخاب برای هر کسی که مایل است پول دریافتی از آنها را دریافت کند. لنزهای NXT با Trivex ساخته شده است ، یک ماده پلیمری پیشرفته که مزایای آن شامل مقاومت در برابر ضربه شدید ، وضوح نوری برتر و وزن ماوراء بنفش است.

لنزهای اکریلیک
لنزهای اکریلیک به دنبال یک راه حل ارزان عینک آفتابی هستند و یک انتخاب ایده آل برای عینک آفتابی گاه به گاه و مد است. نقطه ضعف اصلی آکریلیک ها این است که شما دوام و وضوح نوری را قربانی می کنید.
رنگ و لنزهای لنز
رنگهای مختلف لنز در شرایط مختلف نور باعث افزایش عملکرد لنز می شوند اما در افزایش محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش نقش ندارند. رنگهای مختلف لنز آرایه ای از ظاهر متفاوت را به وجود آورده و باعث می شود که چشمان شما به نور متفاوت واکنش نشان دهند و رنگ های خاصی را برای فعالیت ها و شرایط خاص مناسب تر کنند.

خاکستری / سبز
این رنگ ها خنثی هستند و بدون تغییر رنگ ، شدت نور را کاهش می دهند و کنتراست بیشتری را ایجاد می کنند. رنگ های تیره تر در این گروه برای کاهش تابش خیره کننده و در حالی که باعث کاهش چشم در وضوح کمی بالاتر از میانگین روشنایی و افزایش درک عمق می شوند ساخته شده است. این لنزها برای فعالیتهایی که رنگ می تواند مانند رانندگی مهم باشد ، مناسب هستند.

رنگ قهوه ای
رنگ های قهوه ای باعث افزایش کیفیت نور ، برش دادن رنگ های خنثی قهوه ای شده و باعث می شوند تا پوشنده درک کنتراست و عمق را افزایش دهند. آنها می توانند باعث تحریف رنگ شوند.

زرد / طلایی / کهربا
این لنزها کنتراست و درک عمق عالی را ارائه می دهند. با این حال ، این به عنوان تجارت برای محافظت کمتر از روشنایی است. آنها به دلیل توانایی تقویت نور موجود ، در شرایط متوسط ​​تا کم نور خوب کار می کنند. از آنجا که باعث افزایش کنتراست در شرایط کم نور ، مانند هوای پراکنده یا برف می شوند ، برای اسکی ، اسنوبورد و سایر ورزش های برفی ایده آل هستند.

گلاب / ورمیلون
رنگ مورد علاقه سر التون ، این لنزها وضوح تصویر بسیار کم نور را ارائه می دهند و هنوز هم کنتراست را تقویت می کنند. آنها با مسدود کردن انتهای آبی “مبهم” طیف رنگ کار می کنند و برای اکثر فعالیت ها انتخاب خوبی هستند. لنزهای گل رز را می توان برای مدت طولانی پوشید ، زیرا با گذشت زمان باعث ایجاد چشم بسیار کمی می شوند.

آبی / بنفش
در درجه اول برای پوشیدن لوازم آرایشی ، ارزش کارایی زیادی ندارند. توجه داشته باشید که این در مقایسه با کروم آبی یا بنفش بسیار متفاوت است که در واقع کاربردی و مفید هستند.

آینه دار یا پوشش فلش
این به فیلم بازتابی اطلاق می شود که روی سطوح بیرونی برخی لنزها اعمال می شود که برای افرادی که دارای حساسیت بالایی به نور روشن هستند بسیار مطلوب است. همچنین ، اگر نمی خواهید مردم به دلایلی بتوانند چشم های شما را ببینند ، به همین دلیل لنزهای آینه ای راهی برای حرکت هستند. آنها با بازتاب بیشتر نورهایی که به سطح لنز برخورد می کنند ، تابش نور را کاهش می دهند. روکش های آینه ای باعث می شوند تا اشیاء تاریک تر از آنچه هستند ، به نظر می رسد ، بنابراین از غده های سبک تر معمولاً برای جبران این امر استفاده می شود.

فناوری لنز
لنزهای قطبی
هنگامی که نور سطوح مسطح مانند آب ، برف ، شیشه ، ماسه یا روسازی را منعکس می کند ، عمود بر آن سطح منعکس می شود. این تابش خیره کننده بسیار شدید است و می تواند باعث افزایش سوزش چشم ، خستگی چشم و در بعضی موارد محدودیت در دید شود (این امر به عنوان یک زاویه Brewster برای شما علمی در خارج از کشور خوانده می شود). لنزهای قطبی ، با استفاده از میکرو بلورهای قطبی سازگار با افقی ، تمام نورهای عمودی را مسدود کرده و از چشمان شما در برابر این تابش خیره کننده محافظت می کنند. لنزهای قطبی به ویژه برای ورزش های آبی ، دوچرخه سواری و رانندگی در جایی که تمایل به درجه بالایی از تابش های انعکاس دهنده است ، مناسب هستند ، اما محافظت UV اضافی را ارائه نمی دهند.

فوتوکرومیک
لنزهای فوتوکرومیک به طور خودکار با تغییر شدت نور تنظیم می شوند تا شما را در طیف وسیع تری از شرایط محافظت کنند (علم در عمل). این لنزها در روزهای روشن تیره تر می شوند (برای مسدود کردن نور بیشتر) ، و تاریک تر می شوند. یک زن و شوهر از احتیاط ها: روند فتوشیمیایی فوراً اتفاق نمی افتد و کار در شرایط سرما نیز طولانی تر است. همچنین ، وقتی داخل ماشین هستید ، اصلاً کار نمی کند (تغییر رنگ توسط پرتوهای مضر UVB ، که به شیشه جلو اتومبیل شما نفوذ نمی کنند فعال می شود).

لنزهای گرادیان
لنزهای شیب از بالا به پایین رنگ می شوند ، به طوری که قسمت بالای لنز تاریک تر است. این لنزها برای رانندگی مناسب هستند ، زیرا چشم شما را از بالای نور آفتاب محافظت می کنند و اجازه می دهند نور بیشتری در نیمه پایینی لنز وجود داشته باشد ، بنابراین می توانید صفحه نمایش داشبورد خود را به وضوح مشاهده کنید.

گرادیان دوتایی
گرادیان مضاعف به لنزهایی گفته می شود که از پایین به بالا نیز رنگ می شوند: قسمت بالا و پایین تیره ترین و وسط دارای رنگ روشن تر است. اگر می خواهید عینک آفتابی خیلی تیره نباشد ، لنزهای دو گرادیان گزینه مناسبی هستند ، اما چشمان خود را به خوبی در برابر نور خورشید در بالای نور و نور منعکس کننده شن و ماسه ، آب و سایر سطوح بازتابی در پاهای خود محافظت می کنند. این لنزها انتخاب خوبی برای ورزش های آبی هستند.
با راهنماهای سایر لوازم جانبی ما بیشتر بیاموزید:

عینک آفتابی – نحوه انتخاب
عینک آفتابی – شکل و صورت
عینک – چگونگی انتخاب
عینک – راهنمای رنگ و رنگ لنز
عینک – چگونه می توان عینک را با عینک پوشید
کلاه ایمنی – نحوه انتخاب و راهنمای مناسب
کلاه ایمنی – فناوری MIPS
دستکش و دستکش – نحوه انتخاب
کلاه – انواع ، سبک ها و مواد
دوربین های کلاه ایمنی – نحوه انتخاب
این evo است ما یک اسکی ، اسنوبرد ، بید ، اسکیت ، دوچرخه ، گشت و گذار ، اردوگاه و لباس فروشی خرده فروشی آنلاین با فروشگاه های فیزیکی در سیاتل ، پورتلند ، دنور ، سالت لیک سیتی و ویستلر هستیم . هدف ما این است که اطلاعات بسیار خوبی را در اختیار شما قرار دهیم تا هم خرید خود را آسان کنید و هم به روز نگه دارید.

evo همچنین دوست دارد به جستجوی چرخش های پودر در سطح جهانی ، امواج حماسه یا مکان های افسانه ای دوچرخه کوهستانی از طریق سفرهای مسافرتی ماجراجویی evoTrip ، به مکانهای دوردست بپردازد . یا، اگر شما را به سفر ترجیح می دهند در خود، از ما اسکی و اسنوبرد رفت و آمد مکرر راهنماهای سفر ، و راهنماهای دنباله دوچرخه کوهستان .

هنوز سوالی دارید؟ لطفاً با شماره تلفن 866-386-1590 ، ساعات مراقبت از مشتری ، به تیم مراقبت مشتری ما تماس بگیرید . آنها می توانند به شما در یافتن راه حل مناسب برای پاسخگویی به نیازهای شما کمک کنند.