حاجی میرزایی: مشمولان لایحه تعارض منافع ظرف ۲ ماه تکلیف خود را مشخص کنند

حاجی میرزایی: مشمولان لایحه تعارض منافع ظرف ۲ ماه تکلیف خود را مشخص کنند

[ad_1]

«محسن حاجی میرزایی» شامگاه یکشنبه با انتشار پیامی در صفحه شخصی توییتر خود، نوشت: مدیریت تعارض منافع از اصلی ترین راهبردهای پیشگیری از فساد است.

وی در بخش دیگری از این پیام تاکید کرده که مصمم هستم مدیریت تعارض منافع را در آموزش و پرورش عملیاتی کنم و در مسیر بدون بازگشت قرار دهم.

وزیر آموزش و پرورش همچنین عنوان کرد: تدوین و ارائه لایجه نحوه مدیریت تعارض منافع در انجام وظایف قانونی و ارائه خدمات عمومی یکی از شاخص ترین اقدامات دولت تدبیر و امید در راستای پیشگیری از فساد و استقرار فرهنگ عدالت اداری و سیاسی است.

حاجی میرزایی در ادامه پیام خود تصریح کرده که ممنوعیت هم زمان راه اندازی و اداره مدرسه غیردولتی ، عضویت در شورای سیاستگذاری و شورای نظارت استان ها ، قرارداد همکاری با مهندسین مشاور، انعقاد قرارداد اجرای طرح های پژوهشی و… از جمله مصادیق تعارض منافع در آموزش و پرورش است.هدف از این مدیریت تعارض منافع ارتقای اعتماد عمومی ، پیشگیری از منافع شخصی مسوولان و کارمندان بر نحوه انجام وظایف و اختیارات قانونی آنها، ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد و تقویت کارآمدی و کارایی است.

وی خاطرنشان کرد: در جهت صیانت و رعایت حقوق معلمان و دانش آموزان ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد و جلوگیری از هرگونه تعارض منافع در نظام تعلیم و تربیت ، ممنوعیت تصدی مسئولیت مدیران دارای تعارض منافع در چارچوب اختیارات وزیر به مدیران کل آموزش و پرورش در استان ها ابلاغ کردم که مشمولان این دستور باید حداکثر ظرف ۲ ماه تکلیف خود را مشخص کنند یا توقف اینگونه فعالیت ها یا استعفا از تصدی پست اجرایی و انصراف از عضویت در شورای مذکور فقط یکی را انتخاب کنند.

وی در این توییت از هشتک «شفافیت پاسخگویی در برابر مردم» و «مقابله با فساد» استفاده  کرده است.

به گزارش ایرنا، وزیر آموزش و پرورش امروز  در جلسه شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش گفته بود ادامه تصدی مسئولیت مدیران دارای تعارض منافع در این وزارتخانه ازجمله اعضای شورای معاونان، سازمان‌ها و دانشگاه‌های وابسته و ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ممنوع است.

حاجی میرزایی  با بیان اینکه قانون تعارض منافع در وزارت آموزش وپرورش باید اجرایی شود، اظهار داشت: در راستای ارتقای سلامت اداری و مقابله با فساد و جلوگیری از بروز هرگونه موقعیت تعارض منافع در نظام تعلیم وتربیت، ادامه تصدی مسئولیت مدیران دارای تعارض منافع در آموزش و پرورش از جمله اعضای شورای معاونان، سازمان‌ها و دانشگاه‌های وابسته و ادارات کل آموزش و پرورش استان‌ها ممنوع است.

وی افزود: ممنوعیت همزمان راه اندازی و اداره مدرسه یا مرکز آموزش وپرورش غیردولتی توسط مدیران و بستگان آنان با عضویت در شورای سیاست گذاری، برنامه ریزی و نظارت مرکزی و نیز شورای نظارت استان‌ها و شهرستان‌ها به عنوان موقعیت تعارض منافع محسوب می‌شود لذا مدیران مشمول حداکثر در مدت ۲ ماه پس از اعلام این دستور، نسبت به توقف فعالیت یا تعطیلی مدرسه یا مرکز غیردولتی اقدام یا از تصدی پست اجرایی استعفا و از عضویت در شوراهای مذکور انصراف دهند.

[ad_2]
Source link