جشن وحدت شیعه و سنی تالش با حضور نماینده ولی‌فقیه در گیلان

به گزارش خبرنگار ایرنا نماینده ولی فقیه در استان گیلان روز پنجشنبه در جشن وحدت مسلمانان در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم تالش گفت: مسلمانان، بخش اعظمی از جهان امروز را تشکیل می دهند و وحدت و یکپارچگی جامعه اسلامی همانند خاری در گلوی استکبار جهانی است و مانع رسیدن آنها به هدف های شوم می شود.

آیت الله رسول فلاحتی افزود: قدرت های سلطه گر جهانی از عوامل ایجاد تفرقه و اختلاف در جهان اسلام حمایت می کنند و استکبار جهانی در این خصوص از دیرباز برنامه ریزی و سرمایه گذاری کرده و افراد متعددی را استخدام و به آنها ماموریت اختلاف افکنی داده است.

وی ادامه داد: شیعه و اهل سنت از صدر اسلام وجود دارند و همه ما پیروان رسول رحمت و مهربانی هستیم و باید قدر این الفت و دوستی را بدانیم و شکرگزار باشیم.

امام جمعه تالش نیز در این آئین گفت: باید همه در زیر جبهه و پرچم واحد با شعارهای اسلامی و قرآنی حرکت نموده و با کسانی که با تمامیت اسلام مشکل دارند مبارزه کنیم.
حجت الاسلام مجتبی نورزاد با اشاره به اهانت جدید رئیس جمهور فرانسه به نبی مکرم اسلام ادامه داد: شیعه و اهل سنت در کنار هم برادر بوده و هستند و خواهند بود و استکبار، آرزوی تفرقه جامعه اسلامی را به گور خواهد برد.

امام جمعه اهل سنت مسجد فاروق اعظم اسالم تالش نیز با تبریک هفته وحدت گفت: وحدت، انسجام و همدلی مسلمانان عاملی برای خنثی کردن توطئه های دشمنان است. 
حجت الاسلام حسین خانی پور کم هزینه ترین و بهترین راه تفرقه بین مسلمانان را ابجاد جنگ های مذهبی و اعتقادی نام برد و گفت: شیعیان و اهل تسنن با شناخت کامل نسبت به اعتقادات یکدیگر، بر مشترکات تاکید کنند.
وی تاکید کرد: وحدت و یکپارچگی مسلمانان جهان موجب بقای دین اسلام است و هر کس که خود را پیرو آیین محمد (ص) می داند، باید از اختلاف به عنوان پدیده ای شوم و ناپسند بپرهیزد.

۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول مصادف با هشتم تا چهاردم آبان ماه، به مناسبت سالروز ولادت حضرت محمد (ص) هفته وحدت مسلمانان شیعه و سنی نام گذاری شده و به دلیل شیوع ویروس کرونا که همه کشورهای جهان را درگیر خود کرده و خسارات جانی و مالی برجا گذاشته است، جشن ها و اجتماعات با فاصله گذاری اجتماعی و با الزامی بودن زدن ماسک برگزار می شود.
شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان قرار دارد و حدود ۴۰ درصد جمعیت آن را برادران و خواهران اهل سنت تشکیل می دهند.Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو