تشک زخم بستر

لازم به ذکر است که نام تشک موج دار به چندین شکل دیگر تشک زخم بستر نیز تشریح می شود ، یعنی تشک در برابر بیماری های تخت ، تشک بیمار یا بیمارستانی. کاربرد اصلی این تشک ها جلوگیری از ایجاد بستر روی بدن بیمار است که با امواج ایجاد شده پشتیبانی بدن را تغییر می دهد. بیماران ، تحرک ضعیف در بیمارانی که مدت طولانی روی هر قسمت از بدن خود استراحت می کنند باعث شده است که از زخم بستر رنج ببرند ، مهمترین ویژگی تشک موجدار مناسب این است که می تواند نیازهای بیمار را همزمان برآورده کند. داخل و خارج بیمارستان. همچنین ، مارک ها و کارخانه های بزرگی در کشورهای مختلف وجود دارد که در این زمینه فعال هستند ، از جمله Raho ، Air Doctor ، Ziglas Fashion و Zenith Fashion و اخیراً مارک های دیگری مانند Easy Life ، شرلی و … دیده می شوند.

راهنمای انتخاب تشک زخم بستر

برای خرید انواع تشک های موج دار ، باید به چند نکته توجه کنید:

* اگر بیمار به مدت طولانی در بیمارستان بستری باشد ، باید از تشک های تخت سلول استفاده کرد و اگر کوتاه است از تشک زنبور عسل استفاده شود. * اگر بیمار دارای تختخواب است ، بهتر است از تشک های سلولی مخصوص استفاده کنید. * بیماران دارای اضافه وزن نمی توانند از تشک های تک یا زنبور عسل تشک زخم بستر استفاده کنند و باید از تشک های سلول راه راه استفاده شود. * با توجه به هزینه های درمان بیماری های تختخوابی ، بهتر است در خرید تشک مناسب برای بیماران صرفه جویی نکنید.
افرادی که نمی توانند از رختخواب بلند شوند ، یا به دلایلی و قسمت هایی از بدن آنها دائما با سطح زیرین در تماس و فشار هستند (مانند نشستن طولانی مدت روی ویلچر) ممکن است تشک زخم بستر دچار زخم شوند. از تختخواب ، زیرا وزن آنها دائماً روی یک قسمت است. از بدن سرچشمه می گیرد و بنابراین خون رسانی به این قسمت از بدن کاهش می یابد و در نتیجه بافت های بدن در این قسمت می میرند و از بین می روند. از تشک های موج دار و روتختی برای جلوگیری از تشکیل یا درمان زخم های تحت فشار استفاده می شود. تشک زخم بستر بسته به میزان و شدت ، زخم های فشار را می توان به سه مرحله مختلف تقسیم کرد. در مرحله اول ، پوست سالم است اما قرمز است و با فشار دادن انگشت به سرعت سفید نمی شود. پوست ممکن است زخم ، سفت ، نرمتر از حد معمول ، خنک یا گرمتر از حد معمول شود. در مرحله دو زخم فشار ، لایه بالایی پوست – اپیدرم – از بین می رود. زخم صورتی یا قرمز کمی فرو رفته در محل ایجاد می شود و ممکن است در محل تاول ایجاد شود. زخم های فشار درجه یک و دو با درمان مناسب می توانند ظرف چند هفته بهبود یابند. مرحله سوم و چهارم – وقتی که عارضه زخم حادتر و عمیق تر باشد – دشوارتر است.

قیمت خرید تشک زخم بستر

عوارض زخم فشار بیشتر در مناطقی از بدن تشک زخم بستر رخ می دهد که فاصله بین استخوان ها و پوست نسبتاً کم است. علاوه بر این ، زخم های فشار فقط به افرادی که مدت طولانی در بیمارستان بستری شده اند یا خوابیده اند محدود نمی شود (مانند کما یا بهبودی طولانی مدت پس از جراحی). افرادی که به طور دائم روی ویلچر نیستند نیز می توانند دچار زخم فشار شوند. بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد بسترهای تخت استفاده از تشک های موج دار است. در برخی موارد ، از پانسمان های غیر متخلخل برای درمان استفاده می شود (بستگی به پزشک دارد). رژیم غذایی مناسب و تأمین ویتامین های لازم نیز در پیشگیری و درمان زخم های فشار بسیار مهم است.
بسته به نوع بیماری و مدت زمان درمان ، بیماران  تشک زخم بسترمجبور می شوند مدت طولانی در رختخواب بمانند تا درمان خود را به پایان برسانند. طولانی شدن این دوره درمانی به خودی خود باعث تحرک کمتر و گذراندن ساعات زیادی از روز در رختخواب می شود. این می تواند بر جریان خون در عضلات تأثیر بگذارد.

انواع تشک زخم بستر

پیشگیری و درمان زخم های فشار با استفاده از تشک های موج دار

 

حال فرض کنید بیمار ما دارای مشکلات حرکتی نیز باشد یا در حال حاضر قادر به حرکت نیست. آنچه در بدن انسان اتفاق می افتد این است که محل اتصال بدن با تخت تحت فشار تشک زخم بستر افزایش یافته است. فشار وارد شده توسط تخت و همچنین وزن بیمار بر روی بخشی که به تخت متصل می شود به این معنی است که خون در قسمت آسیب دیده نمی تواند به درستی گردش کند. این مشکلات زیادی را برای بافتهای منطقه ایجاد می کند و عدم جریان خون کافی در آن منطقه منجر به مرگ سلولهای آن منطقه می شود. کبودی ، تشک زخم بستر درد و خونریزی از جمله علائمی است که در این مرحله روی بدن مشاهده می شود و در نهایت منجر به زخم فشار می شود. یک زخم بسیار دردناک که باعث سردرد می شود و راحتی بیمار را مختل می کند. این بیماری به دلیل فشار مداوم به مناطقی از بدن که کمتر است ، رخ می دهد

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو