بیکاری آلمان به طور غیرمنتظره ای کاهش می یابد | اخبار | DW


آمار بیکاری آلمان روز پنجشنبه بیش از حد انتظار کاهش یافت ، زیرا به نظر می رسد بزرگترین اقتصاد اروپا در حال بهبود از موج اول COVID-19 است.

طبق آمار تنظیم شده فصلی ، تعداد افراد بیکار بیش از 35000 نفر کاهش یافته و به 2.86 میلیون نفر رسیده است. نرخ بیکاری از 6.3 درصد در ماه قبل به 6.2 درصد کاهش یافت ، که افت بسیار بالاتری از آنچه پیش بینی شده بود بود.

افزایش بیکاری در آلمان و سراسر اروپا در میان شیوع ویروس کرونا نسبت به استانداردهای بین المللی نسبتاً متوسط ​​بوده است و کارفرمایان از طرح های حمایت از حقوق با حمایت دولت بهره می برند.

طبق برنامه آلمان ، آژانس کار فدرال (BA) حدود 60٪ از حقوق کارمندانی را که ساعات کاری آنها کاهش یافته یا صفر هستند پرداخت می کند.

BA گفت که در ماه اوت ، آخرین ماه که ارقام قابل اعتماد برای آن وجود دارد ، تعداد افرادی که چنین پرداخت هایی را دریافت می کنند به شدت از 3.32 میلیون در ژوئیه به 2.58 میلیون کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید: بازارهای جهانی مسکن در میان محرک همه گیری “بیش از حد” گرم می شوند؟

داده ها حاکی از آن است که هزینه های خانوار باید به رشد در سه ماهه چهارم سال کمک کند. BA گفت این یک “پیشرفت قابل توجه” است.

دتلف شیله ، رئیس BA گفت: “بیکاری و اشتغال ناکافی به شدت کاهش یافت … با این حال ، بازار کار هنوز نشانه های واضحی از موج اول شیوع ویروس کرونا را نشان می دهد.”

علیرغم خبرهای خوب ، انتظار می رود یک قفل جزئی در میان موج دوم ویروس به مصرف آسیب برساند.

کارستن برزسکی ، اقتصاددان ارشد گروه بانکی ING در آلمان ، به DW گفت جدیدترین موج محدودیت ها رشد اقتصادی را لغزش می دهد.

وی به DW گفت: “از نظر من ، قطعاً در سه ماهه چهارم شاهد انقباض اقتصاد آلمان خواهیم بود ، تنها س questionال این است كه این انقباض تا چه حد شدید خواهد بود.”

بیشتر بخوانید: ضعف جهانی در اثر COVID-19 باعث کاهش حواله ها می شود

آلمان از اواخر آوریل کاهش محدودیت های ویروس کرونا را آغاز کرد ، اما آنگلا مرکل ، صدراعظم ، چهارشنبه طیف گسترده ای از مقررات جدید را اعلام کرد که برای بیشتر ماه نوامبر از دوشنبه اجرا می شود. این اقدامات شامل بسته شدن بارها و رستوران ها ، محدودیت در تماس های اجتماعی و ممنوعیت رویدادهای عمومی است.

rc / sms (dpa، Reuters، AFP، AP)

Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو