بهزیستی کرمانشاه برای پیشگیری از اعتیاد مشاوره تلفنی می‌دهد

دکتر «فرحناز محمدی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: خانواده‌ها می‌توانند بدون پیش شماره با خط ملی اعتیاد (۰۹۶۲۸) تماس بگیرند و اطلاعات لازم را در زمینه شناخت رفتار صحیح با فرد معتاد در خانواده و ترغیب آن به ترک مواد اطلاعات کافی را دریافت کنند.

او گفت: اگر خانواده‌ها علایم یا نشانه‌هایی از اعتیاد و تغییر رفتاری در فرزندان خود مشاهده کردند برای راهنمایی می‌توانند با این شماره تماس بگیرند. 

وی اظهار داشت: آشنایی با نحوه صحیح نظارت بر فرزندان، شناسایی باورهای غلط در خصوص مصرف مواد و اصلاح آنها، شناخت مواد جدید، علایم و عوارض مصرف مواد و چگونگی رفتار صحیح با نوجوانان از طریق ارتباط با کارشناسان خط ملی اعتیاد امکان پذیر است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه در ادامه گفت: افرادی که قصد ترک اعتیاد دارند می‌توانند برای آشنایی با شیوه و فرآیند درمان و شناخت مراکز ترک اعتیاد معتبر تحت نظارت بهزیستی با خط ملی اعتیاد تماس بگیرند و از راهنمایی‌های مشاوران و بانک اطلاعاتی این مجموعه بهره مند شوند.

وی یادآور شد: خط ملی اعتیاد با مشارکت سازمان بهزیستی کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر فعالیت می کند و با داشتن مشاوران مجرب آماده پاسخگویی به مردم در سراسر کشور است.

محمدی تصریح کرد: کارشناسان حوزه معاونت پیشگیری بهزیستی استان کرمانشاه با همکاری روابط عمومی این اداره‌کل با استفاده از فضای مجازی و همچنین تهیه و نصب بنر و پوستر معرفی این سامانه در سطح استان در تلاشند بتوانند برای آگاه سازی همشهریان در زمینه پیشگیری و درمان اعتیاد گام های مثبتی بردارند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.

بیش از ۱۶۴ هزار مددجوی زیرپوشش بهزیستی استان کرمانشاه است که از این تعداد ۴۲ هزار نفر دارای معلولیت در زمینه جسمی حرکتی، روانی، شنوایی، بینایی و گفتاری هستند.Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو