بهترین هود ایرانی و خارجی

مهمترین نقش تهویه آشپزخانه حذف تمام فرآورده های چرب ، دودی ، بخارپز و گازی است که نمی خواهید در آشپزخانه خود بچسبانید. وقتی صحبت از انتخاب هود مناسب است ، معمولاً بستگی به چیدمان و ساختار آشپزخانه شما ، کدهای ساختمان محلی شما و ترجیحات سبک خود شما دارد.

بسیاری از سیستم های جدید و خلاقانه هود محدوده ما از فیلترهای کربن استفاده می کنند. فیلترهای کربن تهویه بهتر و تمیز تری دارند و ممکن است نیاز به مجرای هوای منتهی به خارج را از بین ببرد. علاوه بر این ، دوام و اثربخشی فیلترهای کربن به مراتب از فیلترهای معمولی برتر است.

یکی از بسیاری از مزایای هودهای برد ، سهولت مونتاژ است. بسیاری از هودهای برد ما دارای دودکش تلسکوپی هستند که این امکان را برای آزادی بیشتر در تنظیمات قرار دادن هودهای اجاق گاز فراهم می آورد. دودکش های هود دامنه جدید ما نیز می توانند از کنار دیواره های خشن دور بزنند و این باعث می شود نصب سریعتر و آسان تر شود.

چرا به هود برد نیاز دارید؟
هود محدوده آشپزخانهدلایل ایمنی زیادی برای عدم تلاش برای نصب یا ساخت سیستم های هود محدوده وجود دارد. قبل از هر چیز ، هودهای محدوده ای در دسترس هستند تا اطمینان حاصل کنید که شما دودهای خطرناک را از بقیه خانه خود هدایت می کنید. هودهای cooktop نیز وجود دارند که باعث می شود بخار و دود از آشپزخانه شما خارج نشود و همچنین از حرکت بو در اطراف خانه جلوگیری کنید. اگر در خانه خود کولر ندارید ، می توانید در صورت ایجاد گرمای زیاد در دامنه خود ، آتش سوزی خطرناک را نیز تنظیم کنید.
ادامه حضور چربی های پخت و پز ، گریس ، بخار و بو بوجود آمده در هر آشپزخانه یک مشکل مداوم است. هر ساله به طور متوسط ​​4 تا 1 لیتر لیتر (1 گالن) چربی پخت و پز خود را روی سطوح خنک کننده دیواره ها ، سقف ها و کمد ها قرار می دهد. این رسوبات متراکم می شوند و باعث تغییر رنگ و کسل کننده رنگ می شوند.

هودهای محدوده از گریس آشپزخانه فیلتر می کنند و باعث صرفه جویی در ساعت ها ، تمیز کردن مدت زمان بین مجدداً و دادن یک آشپزخانه تمیز تر و تازه تر و همچنین محافظت و افزودن به ارزش خانه شما می شوند.

انتخاب هود دامنه مناسب:
بازده / استخراج میزان هود برد با میزان هوای عبور یافته از هود اندازه گیری می شود. اندازه گیری متر مکعب در دقیقه است (CFM = فوت ^ 3 / متر).

برای اطمینان از اینکه هودهای محدوده شرایط مورد نیاز آشپزی شما را برآورده می کنند ، موارد زیر را باید در نظر گرفت:

به عنوان یک قاعده ، هوا باید در یک آشپزخانه 12 بار در 60 دقیقه تغییر یابد.
مساحت کف را در کف مربع و ارتفاع آشپزخانه در پا ضرب کنید (نتیجه: ft ^ 3).
نرخ استخراج (میزان استخراج = CFM هود x 60 دقیقه) را با شکل محاسبه شده از بالا تقسیم کنید. به عنوان حداقل مطلق ، نرخ باید بیش از 7 بار در 60 دقیقه باشد.

انواع هودهای محدوده:
سه نوع کلی از انواع هودهای آماده برای نصب وجود دارد: هود دامنه کوه مخصوص جزیره ، هود برد دیواری و هود محدوده کابینت. در درون این موضوع فرعی ما به طور مختصر هر یک از این سه نوع را بررسی خواهیم کرد و همچنین در مورد برخی از ویژگیهای اختیاری بحث خواهیم کرد.

هودهای دامنه کوهی جزیره ای : این نوع هودهای دامنه ای معمولاً همراه با روند نزولی هستند که در آن اتصال به یک دیوار خارجی گزینه ای نیست. در بسیاری موارد ، وسیله ای برای جذب هوا از محدوده یا پیشخوان بالا می رود تا هوا را به داخل مجاری اگزوز که در زیر سطح کف قرار دارد ، بکشاند. قابلیت جمع کردن هودهای محدوده و طبیعت براق بسیاری از مدلهای هود دامنه ای جزیره ای باعث می شود این مدل ها شیک تر از بسیاری از مدل های زیر کابینت باشند. نشان داده شده SV218Z2-I36 / I42 . امروز کل مجموعه ما از هودهای دامنه کوه جزیره را مشاهده کنید!

هودهای دامنه دیواری : از نظر ظاهری بزرگ ، شیک و حرفه ای ، هودهای دامنه دیواری همچنان محبوبیت خود را در بین مالکان خانه به دست می آورند. غالباً در هنگام استفاده از کابینت از دیواره های خارجی استفاده می شود ، یک هود با دیواره دیواری از نظر ظاهری شبیه یک دودکش وارونه است. اتمام فولاد ضد زنگ در هودهای برد دیواری متداول است. مدل دیواری هود دامنه ای شیک ترین از سه نوع در نظر گرفته شده است. مدل هود دامنه نصب دیواری که در اینجا نشان داده شده است SV218D-30/36 . کل مجموعه هودهای برد دیواری ما را مشاهده کنید .

هودهای محدوده زیر کابینت : هودهای محدوده کابینت معمولی و معمولاً ارزانترین نوع ، هودهای محدوده زیر کابینت معمولاً در زیر کابینت دیواری نصب شده و به یک دیوار خارجی متصل می شوند. در بسیاری از مدل ها هوا از طریق مجرای اگزوز در دیواره بیرونی از آشپزخانه بیرون می آید. به عنوان یک قاعده کلی ، مدل های زیر کابینت تزئینی یا مرسوم نیستند. درباره هودهای زیر کابینت بیشتر بدانید . نشان داده شده AP238-PS13 / PS15 .

هودهای محدوده مجرای داکتست یا مجدداً گردش می کنند:
هنگام نصب هود های محدوده ، می توان آنها را به بیرون منتقل کرد یا برای چرخش هوا در داخل آشپزخانه تنظیم کرد. با استفاده از گزینه چرخش هود دامنه ای بدون داکت ، بیشتر چربی ها و بوها باید توسط فیلتر مخصوص کربن به دام بیایند. هوای مرطوب همچنان به مشکلات تراکم کمک خواهد کرد و ممکن است برخی بوها با یک هود دور و برآمدگی فرار کنند. با این حال ، با استفاده از مجاری خارجی ، روند از بین بردن مقدار زیادی هوای گرم به سرعت به معنای سرد شدن اتاق است. با این حال بسیاری از محصولات ما دارای دریچه ها یا مجراهای هود محدوده هستند. برای تبدیل شدن به هود دامنه ای بدون خلوص ، کافی است کیت گردش مجدد اختیاری ما را خریداری کنید.

اندازه هودهای دامنه:
با داشتن دو گلدان در آشپزخانه ، بیشتر هودها خیلی خوب کنار بیایند و اجازه نخواهند داد که بخارها در طرفین فرار کنند. با این حال ، اکثر مدل ها با چهار گلدان آب قابل جوش و خوردن بسیار مقابله نخواهند کرد ، به ویژه اگر فقط عرض 30 اینچی داشته باشند. هرچه هود دامنه بزرگتر باشد ، در از بین بردن بخار و بو بو موثرتر است. اگر فضا دارید ، در نظر بگیرید که یک هود 36 اینچی با طیف گسترده ای را در بالای یک ظرف 30 لیتری قرار دهید. عرض اضافی در هر طرف بخار بیشتری می گیرد.

فیلترهای هود محدوده:
همه هودهای محدوده دارای فیلتر برای به دام انداختن روغن و چربی از پخت و پز هستند. فیلترهای مش فلزی قابل استفاده مجدد و قابل استفاده در ماشین ظرفشویی هستند. از آنجا که فیلترها بسیار بزرگ هستند ، شستن آنها در یک سینک استاندارد آسان نیست.

طرفداران هود محدوده:
بازده لزوماً به تعداد طرفداران مربوط نمی شود. برخی از مدل های تک فن بزرگتر می توانند مدلهای دو فن کوچکتر را انجام دهند.

سر و صدا:
طرفداران می توانند با سرعت کامل کاملا پر سر و صدا باشند و تمایل به افزایش سر و صدای با عملکرد وجود دارد. بنابراین ، طیف وسیعی از سرعت فن ها مفید هستند: اگر فقط برخی از تخم مرغ ها را امتحان کنید ، به چیزی که از آن دور شود ، نیاز ندارید. سطح سر و صدا می تواند تا 60 یا حتی 66 دسیبل (dBA) برسد.

نورپردازی هود محدوده:
یک بهترین هود خارجی با برد مناسب باعث می شود تا نور کافی به اندازه گلدان برای شما در گلدان ها دیده شود. بسیاری از مدل ها فقط از لامپ 40 وات استفاده می کنند که بسیاری از آشپزها آن را مناسب نمی یابند. برخی دیگر از دو لامپ استفاده می کنند ، گاهی اوقات آنها را با نوار perspex رنج می برند. بسیاری از هودهای برد گران قیمت ، نور بسیار بهتری را با لامپ های هالوژن با گزینه های کم نور یا لامپ های فلورسنت کافی فراهم می کنند.

تعمیر و نگهداری از هودهای محدوده:
هودهای محدوده فاقد تعمیر و نگهداری هستند. شما باید فیلتر را پاک کرده و بشویید ، بدنه کولر دامنه را تمیز کرده و گاهی اوقات یک لامپ را تغییر دهید. شما باید بتوانید اکثر این کارها را به راحتی انجام دهید.

کنترل هودهای محدوده:
برای هودها بسیار استاندارد است که کنترل های خود را در موقعیتی آسان در قسمت جلویی داشته باشند. با این حال ، برخی از مدل های قدیمی دارای کلیدهای کشویی هستند که کمی مشکل هستند تا بتوانند در موقعیت مناسب قرار بگیرند. استفاده از کنترل لمسی آسانتر است و همه هودهای برد ما از کنترل لمسی استفاده می کنند.

تعمیر و نگهداری هودهای محدوده:
قسمت بیرونی و داخلی هود برد را مرتباً پاک کنید. هنگامی که شما نیاز به یک اسکراب کامل دارید ، از محلول آب داغ ، مواد شوینده ظرفشویی و آمونیاک برای برش دادن گریس استفاده کنید. دستکش لاستیکی بپوشید. فیلترهای مش فلزی را هنگام کثیف بودن تمیز کنید و هر شش تا نه ماه یا هر اندازه که سازنده توصیه می کند فیلترها را روی هودهای محدوده غیر هواکش تعویض کنید. برای راهنمایی های دقیق تر ، لطفاً به بخش تعمیر و نگهداری راهنمای کاربر مراجعه کنید.

تمیز کردن قسمت بیرونی : هود اجاق گاز آشپزخانه
خود را بطور مرتب با آب صابون داغ و پارچه نخی تمیز کنید. از مواد شوینده یا ساینده (مثلاً پاک کننده اجاق گاز Comet Power Scruv® ، EZ-Off®) یا پد های پشم / استیل استفاده نکنید که باعث خراش و صدمه به سطح فولاد ضد زنگ می شود. برای استفاده سنگین تر از خاک دفع شونده مایع مانند “Forumla 409” یا پاک کننده برند “Fantastic brand” استفاده کنید.
نظافت داخلی :
هشدار! قبل از تمیز کردن مطمئن شوید که دستگاه خاموش است. همچنین از اسپری تمیز کننده مستقیم بر روی لامپ یا پریز برق لامپ خودداری کنید. فضای داخلی هود را با یک شوینده / تمیز کننده خانگی استاندارد تمیز کنید.
مراقبت از فن :
بیشتر موتورهای اگزوز هود آشپزخانه به هیچگونه تعمیر و نگهداری نیاز ندارند. با گذشت زمان ، موتور و یاتاقان ها به دلیل گرما ، رطوبت و چربی ثابت که در معرض آن قرار دارند ممکن است سفت شوند. همچنین با گذشت زمان چرخ دمنده چربی و کثیف می شود که می تواند فن را کند کند یا باعث لرزش شود. چرخ را برداشته و آن را با دستگاه جدا کننده تمیز کنید. سپس ، اگر فن هنوز کند است یا اگر لرزش دارد ، باید موتور فن را تعویض کنید.
تمیز کردن تله / لیوان گریس :
شما می توانید با خیساندن آن در محلول چربی زدایی ، کف گریس / لیوان را در هود محدوده خود تمیز کنید تا تمام گریسها حل شود و سپس آن را با آب گرم و صابون بشویید.
فیلترهای ذغال سنگ:
اگر واحد شما دارای فیلترهای ذغال سنگ است ، اینها جایگزین خواهند شد. آنها نمی توانند تمیز شوند.
استفاده از هود برد:
هود دامنه را قبل از روشن کردن دامنه گاز روشن کنید.
هنگام تنظیم محدوده در گرما زیاد برای سرخ کردن ، هر دو موتور باید روشن شوند.
هنگام جوشانده گیاهان دارویی چینی ، باعث شوید که هود دامنه در هر ساعت با سرعت کمتر 5 تا 5 دقیقه کار کند تا از نرم شدن و تغییر شکل لامپهای پلاستیکی و فنجان روغن جلوگیری شود.
بعد از پخت ، قبل از خاموش کردن کولر دامنه را به مدت 3-5 دقیقه بچرخانید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>