بهترین سماور گازی بازار


رسانه لژیون
این “کتری” روسی در تاریخ تقریباً 300 ساله خود از یک کالای گرانقیمت خانوادگی و وراثت خانوادگی در یک شیء پنهان شده برای جمع آوری گرد و غبار در دوره پس از شوروی دگرگون شده است ، و سپس ، بار دیگر ، امروز محبوب شد که روس ها برای یک فنجان چای و یک گپ در dacha خود دور هم جمع شوید.

 1. اولین سماورها در سال 1740 در اورال ساخته شدند
  در کنار Tula pryanik ، سماور به عنوان یکی از مارک های بارز شهر تولا (180 کیلومتری جنوب مسکو) در نظر گرفته می شود ، جایی که از اواخر قرن 18 میلادی تولید انبوه شده است. مورخان اولین اسناد “دستگاه گرمایش آب” را در اسناد مربوط به سال 1740 یافتند – یک سماور مس در ساخت دمیدوف در شهر سوکسون در اورال تولید شد.

MAMM / MDF / russiainphoto.ru

 1. مخروط کاج برای گرم کردن آب مورد استفاده قرار گرفت
  سماورهای اصلی سوختهای جامد را سوزانده و لوله و مشعل داشتند. برای گرم کردن آب از هر نوع سوخت استفاده می شد: زغال سنگ ، چوب یا مخروط کاج. مخروط کاج به سرعت می سوزد اما عطر سوزن های کاج را به آب اضافه می کند. امروزه مخروط های کاج فقط هنگامی که آب در حال جوش است به سوخت اضافه می شوند.

آلبرت پوشکارف / TASS

 1. سماورها با آجر جلا داده می شوند
  یک سماور فقط در صورت جلا دادن ، درخشش دلپذیری خواهد داشت. در گذشته سماورها با استفاده از مواد ساینده – شن و ماسه ریز یا خاکستر تمیز می شدند. حتی از گرد و غبار آجری استفاده می شد. برای صیقل دادن به یک سماور زمان زیادی طول می کشد ، بنابراین معمولاً قبل از تعطیلات انجام می شد.

ویاچسلاو پروکوفیف / TASS
4- انواع مختلفی وجود دارد
موزه سماور روسی در کاسیموف

اكاترینا چسنوكووا / اسپوتنیك
سماورها نه تنها در طراحی دستگیره ها و شیرهای آب ، بلکه از نظر شکل نیز تفاوت دارند. ارزان ترین و محبوب ترین آنها انواع استوانه ای است. سپس سماورهایی مانند شیشه ودکا ، کره ، گلدان یا تخم مرغ شکل دارند. سماور “شیشه ودکا” در پایه باریک است و تغییرات مختلفی دارد. بعضی از سماورها به شکل بشکه اسلحه یا گلوله ساخته می شدند و در پایه گرد می شدند. همچنین سماورهایی به اندازه هندوانه ، یا گلابی شکل وجود داشت ، یا به شکل یک والنوک [بوت سنتی احساس روس] یا حیوانات مختلف وجود داشت. در طول هفته عید پاک سماورهای تخم مرغی روی میز قرار گرفتند. همچنین یک سماور محبوب بود که برای مسافرت استفاده می شد – مستطیل یا مربعی به شکل پاهای جداشونده.

ایوان لیسیتسین (بنیانگذار اولین کارخانه تولا سماور) از این سماور برای مسافرت استفاده کرد. مس سرخ ، قرن 18.

نیکولای پاشین / اسپوتنیک
5- وزن آنها فروخته شد
در اوایل قرن نوزدهم قیمت یک سماور به وزن ماده ای که از آن ساخته شده بود بستگی داشت. در ابتدا ، آنها از مس ساخته شده بودند ، اما تمایل داشتند که به زودی پس از تمیزکاری ، کار خود را متوقف کنند. بنابراین صنعتگران روی برنج ، فنجان مایع و گلچین چرخیدند.

وزن به طور غیرمستقیم کیفیت سماور را نشان می داد: دیوارهای ضخیم طولانی تر از دیوارهای نازک هستند. آب داخل خنک کندتر است. و بدن سماور کمتر غرق می شود.

بهترین سماور گازی

 1. سماور برای خودخواهان وجود داشت
  بیشترین ظرفیت یک سماور 3-8 لیتر است. آنهایی که کوچکتر هستند ، نادرتر هستند زیرا ساخت آنها دشوارتر است و در نتیجه خرید آنها گرانتر است. سماورهای یک لیوان “Egoist؛” نامیده می شدند. و برای دو نفر ، “Tête-à-tte”.

فرزندان نیکلاس دوم پنج سماور یک لیوان داشتند که در سال 1909 توسط صنعتگران اهل تولا برای آنها ساخته شد. هرکدام از طراحی منحصر به فرد برخوردار بودند و می توان آنها را امروز در موزه تولا سماور مشاهده کرد.

یوجین شولپوف / TASS

 1. بزرگترین افراد می توانند در خدمت 2،000 نفر باشند
  بزرگترین سماور کارگر جهان دارای ظرفیت 555 لیتر آب است و می تواند برای 2،220 نفر به طور همزمان طراوت را فراهم کند. ارتفاع آن 2.5 متر با لوله اگزوز متصل شده و 1.72 متر بدون آن است. این محصول در سال 2014 توسط الکساندر نووکشنونف با استفاده از فولاد ضد زنگ ساخته شده است و در کتاب رکوردهای روسی وارد شده است.

کتاب سوابق روسی

 1. بالاترین قیمت پرداخت شده برای یک سماور 274،400 پوند استرلینگ بود
  این همان مبلغی بود که در سال 2004 در حراج سوتبی در لندن فروخته شد. این سماور نقره ای خالص ، که به شکل چشمه جنگلی (لشی) ساخته شده است ، در سال 1899-1908 توسط جواهرساز افسانه ای کارل فابرگه ساخته شده است. بدن با عناصر ریخته گری پوشانده شده بود ، شکل و تعقیب شده بود. خریدار جمع کننده ثروتمند روس بود.

آشپزخانه روسیسپتامبر 12 2018ماریا آفونینا

 1. چندین بنای یادبود سماور را جشن می گیرند
  بناهای تاریخی را می توان در خانه سماور – شهر سوکسون در منطقه پرم و البته در تولا مشاهده کرد. نمونه ای از برنز چهار متر با شکوه و دسته ای از بوبلکس ها ، (شیرینی هایی به سبک روسی) ، در شهر بازرگان سابق یلابوگا برپا شده است.

همچنین بناهای تاریخی در کونگور (1200 کیلومتری مسکو) وجود دارد ، شهری که در قرن 19 به عنوان پایتخت چای روسیه در نظر گرفته شده است ، در گورودتس (منطقه نیژنی نوگورود) و میتیشی (منطقه مسکو).

مجسمه هشت متری یک سماور در شهر میتیشی منطقه مسکو.

گریگوری سیسوف / اسپوتنیک

 1. هنوز هم امروز یک شیء هنری محبوب است
  از زمان اختراع خود ، سماور جایگاهی ماندگار در هنر روسیه پیدا کرد – این جذاب ترین دلپذیری خانگی ، سمبل سعادت و آسایش خانگی بود و همچنان می ماند. جاودانه در بوم بسیاری از هنرمندان ، و بعداً در عکاسی ، امروز به طور جدی توسط کاربران اینستاگرام به کار گرفته شده است.

بیشتر بخوانید: چرا روسها خانه های خود را با بارانکی تزئین کردند

اگر با استفاده از هر یک از محتوای روسیه Beyond ، جزئی یا کامل ، همیشه یک لینک پیوندی فعال به مواد اصلی ارائه دهید.

آداب و رسومپستآشپزخانه روسیشوروی ،چایتولا ،غذاهای روسی