برگزاری مراسم ترحیم، مهمترین تهدید کرونایی در سمیرم است

[ad_1]

به گزارش ایرنا، دکتر علی‌اصغر صبوحی روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت کرونا در فرمانداری سمیرم اظهار داشت: تعدد زیاد آیین‌های جان‌باختگان در کنار بالا رفتن شمار مبتلایان به کووید-۱۹، شرایط این شهرستان را بحرانی‌تر کرده است.

وی هشدار داد: تجمع افراد در خانه افراد متوفا حتی به تعداد اندک بویژه در محوطه‌های سرپوشیده احتمال ابتلا و انتقال ویروس را بشدت بالا می‌برد.

مدیر شبکه بهداشت سمیرم از عموم مردم خواست از برگزاری مراسم‌ خانگی که با رفت و آمد همسایگان و بستگان به شکل تجمعی همراه است، خودداری کنند و صبور باشند تا شرایط بهتری برای برپایی مراسم در آینده ایجاد شود.

صبوحی با یادآوری اینکه ۸۵ درصد از مردم سمیرم از ماسک استفاده می‌کنند، ادامه داد: تشکیل قرارگاه “حافظان سلامت” و بکارگیری نیروهای جهادگر و بسیجی، کمک بزرگی به کارکنان وزارت بهداشت و همچنین بهبود وضعیت کرونایی است.

نماینده سمیرم در مجلس یازدهم نیز در همین پیوند خاطرنشان کرد: عموم افراد باید همچنان با رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک، با این ویروس مقابله کنند چون واکسن ویروس به این زودی در اختیار ما نخواهد بود.

اصغر سلیمی تاکید کرد: سمیرم منطقه‌ای سرد و کوهستانی است و با شروع آذر، سرمای هوا و بارندگی نیز بیشتر می‌شود و بیماری کووید-۱۹ نیز در این شرایط بیشتر خودنمایی می‌کند.

وی تصریح کرد: روند ابتلا به کرونا صعودی است و تنها همکاری و همراهی مردم با ستاد کرونا و وزارت بهداشت و درمان می‌تواند این روند منفی را کنترل یا قطع کند.

فرماندار سمیرم نیز اظهار داشت: امنیت و سلامت مردم مهمترین موضوعی است که به شکل روزانه در ستادهای ملی، استانی و شهرستانی مطرح و دنبال می‌شود.

محمدرضا عسگریان گفت: همه نهادها و سازمان‌های دولتی با تمام توان موظفند امکانات خود را در اختیار ستاد مبارزه با کرونا برای جلوگیری از شیوع و گسترش این بیماری خطرناک قرار دهند.

وی تاکید کرد: هرگونه تجمع ممنوع است و کنترل و نظارت بهداشتی بر بازار و اصناف مختلف نیز به شکل روزانه ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، با ابتلای ۲۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته در سمیرم به بیماری کووید-۱۹ مجموع مبتلاشدگان در این شهرستان به یک‌ هزار و ۲۹۰ تن رسیده است.

چندی قبل انتشار خبر ابتلای ۱۱۴ نفر در چند مراسم و جان باختن چهار نفر در سمیرم در خبرگزاری‌ جمهوری اسلامی(ایرنا)، بازتاب‌ زیادی در سطح رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی داشت.

سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان واقع است.

[ad_2]

Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو