برلین نوع جدیدی از درمان را با قربانیان کودک آزاری ارائه می دهد | آلمان | اخبار و گزارش های دقیق از برلین و فراتر از آن | DW


علی رغم ترکیب ناجوانمردانه آلمانی و انگلیسی ، Childhood-Haus جدید در برلین به خوبی شناخته شده است. این فضا در داخل خانه کودکانه به نظر می رسد: گوشه های بازی ، مبلمان رنگارنگ ، صندلی های راحت و میزهای قهوه کم وجود دارد. اما دو سرنخ وجود دارد که هدف آن را نشان می دهد: یک منطقه برای درمان پزشکی و یک اتاق مشاوره با سه دوربین کامل ، بنابراین شهادت در یک محیط امن ضبط می شود ، در مقابل یک دادگاه.

اما هیچ اتاق خوابی وجود ندارد زیرا با وجود ظاهر این مکان مکانی برای زندگی کودکان نیست. این مکانی برای کودکانی است که دچار آزار و اذیت شده اند تا از آنها کمک بگیرند ، تسهیلاتی که به طور خاص برای جاسازی تجربه کودک طراحی شده است ، جایی که پزشکان ، افسران پلیس ، مددکاران اجتماعی و قضات با آنها ملاقات می کنند.

آسترید هلینگ-باکی ، مدیر بنیاد جهانی کودک ، که اداره Childhood-Haus را در بیمارستان Charite اداره می کند ، گفت: “کودک در مرکز همه تعاملات است.” این اهداف دو برابر است: تسریع در فرایندی که اغلب ممکن است سالها به طول انجامد ، به حداقل رساندن فشار روانی و آسیب دیدگی برای قربانی ، و محکومیت بیشتر.

بروس کودکی هاوس (مایکل بدر / کودکی)

Childhood Haus به گونه ای طراحی شده است که به کودکان بدسرپرست اجازه می دهد فقط یک بار و در یک محیط امن شهادت دهند

کودکانی که از آزار جنسی یا جسمی رنج برده اند ، معمولاً پس از شناخته شدن آزار و اذیت های گیج کننده ای تجربه می شوند ، همانطور که هلینگ-باکی ، متخصص اطفال که موارد زیادی از این قبیل را درمان کرده است ، به خوبی می داند. وی گفت: “آنها نگران هستند ، مرعوب می شوند ، بزرگسالان مختلف هستند که بارها و بارها با آنها صحبت می کنند” ، “آنها نمی فهمند که چرا یک نفر از آنها یک چیز می پرسد ، و شخص دیگری در اتاق دیگر دقیقاً همان را می پرسد. آنها احساس می کنند که سوtood تفاهم شده اند ، یا اینکه نمی دانند چگونه به سیستم پاسخ دهند.”

پزشکان و مددکاران اجتماعی اغلب متوجه شده اند که سیستم آلمان چقدر سخت و کند است. سیبیل وینتر ، متخصص گفت: “گاهی اوقات دو یا سه سال طول می کشد تا کودک در دادگاه شهادت دهد و شما می توانید تصور کنید که یک کودک هفت ساله نمی تواند به شکلی دقیق و جزئی گزارش کند تا محکومیت خود را اعلام کند.” در آسیب های روانی کودک که به عنوان معاون کلینیک روانپزشکی و روان درمانی کودکان بیمارستان Charite برلین در حال کار با این پروژه است.

ادامه مطلب: وحشتهای Bergisch-Gladbach

یک چالش حرفه ای

این یک رویکرد فریبنده و آشکار برای درمان کودک آزاری است ، الگویی که از دهه ها قبل در ایالات متحده (به عنوان مراکز حمایت از کودکان) و در کشورهای اسکاندیناوی (به عنوان Barnahus) وجود داشته است. اما این یک چالش برای بوروکراسی آلمان است.

همانطور که پیش از سال 2016 ، کمیسر مستقل دولت آلمان در مورد سو child استفاده جنسی از کودکان خاطرنشان کرده بود ، “حمایت از کودک هدف اصلی روند کیفری نیست”. کمیسیون در مقاله موضع خود نوشت: “برتری فرض برائت و ضرورت ناشی از آن برای اثبات اعمال فردی توسط مرتکب خاص ، مشخص کرده است که شهادت کودکان در رویه کیفری چگونه جمع می شود”.

بروس کودکی هاوس (مایکل بدر / کودکی)

این خانه شامل گوشه های بازی و امکانات پزشکی است

در حقیقت ، کل سیستم برای مقابله با چنین جرمی حساس به طور کلی مجهز نیست ، تا حدی به این دلیل که افسران پلیس ، قضات ، پزشکان ، مددکاران اجتماعی الزاماً موظف به برقراری ارتباط با یکدیگر در مورد موارد خاص نیستند. در حالی که در برخی از کشورهای اسکاندیناوی ، یک درمانگر یا مددکار اجتماعی باید سو suspected استفاده مشکوک را به پلیس گزارش دهد ، “در آلمان هیچ گونه تعهدی برای درگیر کردن سیستم قضایی هنگام برخورد با کودک آزاری جنسی وجود ندارد – البته این یک جرم است ، “گفت هلینگ-باکی.

هلینگ-باکی گفت: در ایالات متحده ، همه کودک آزاری ها نه تنها باید گزارش شوند بلکه تحت پیگرد قانونی قرار گیرند بلکه “در آلمان ، رسم عدم پیگرد قانونی وجود دارد.” “در عوض تأکید بر حمایت است. در آلمان ، هیچ کس نمی خواهد تحت پیگرد قانونی قرار گیرد. من فکر می کنم یکی نباید دیگری را کنار بگذارد.”

قوانین حفاظت از داده های آلمان نیز می تواند مانع ایجاد شود. افسران پلیس و مددکاران اجتماعی خدمات جوانان در کشورهای اسکاندیناوی همیشه می توانند به گزارش های پزشکی در بیمارستان ها دسترسی پیدا کنند ، اما در آلمان اینگونه نیست.

نه فقط میان رشته ای ، بلکه فرارشته ای

سیبیل وینتر به DW گفت: فراتر از تدارکات ، راه حل Childhood-Haus برای حرفه ای ها نیز یک چالش است: “این فقط میان رشته ای نیست ، بلکه بین رشته ای است.” متخصصان چهار م separateسسه جداگانه – بیمارستان ، دفتر خدمات اجتماعی جوانان ، دادگاه و ایستگاه پلیس – باید از کار یکدیگر مطلع باشند و به طور م effectivelyثر کراوات کنند. وینتر گفت: “این پیچیده است.”

وینتر مثالی از چگونگی بهبود این همکاری را در بهبود شرایط توصیف کرد: به عنوان مثال ، اگر یک پزشک متوجه شد که پدری آزار دهنده تحت تأثیر الکل بوده است ، راهی برای آگاهی پزشک از دادگاه وجود ندارد. با ادغام سیستم از طریق Childhood-Haus ، ممکن است دادگاه به طور خودکار گفته شود و اقدامات مناسبی را انجام دهد. به عنوان مثال ، وینتر با دستور دادن پدر برای ورود به برنامه بازتوانی ، پیشنهاد كرد.

همانطور که هست ، Childhood-Haus Berlin فقط یک کارمند را برای هماهنگی بین نهادهای مختلف و فقط فضای محدود استخدام می کند. اما برنامه هایی برای گسترش پرسنل و اتاق وجود دارد زیرا ظرفیت بالقوه مورد بسیار زیاد است. وینتر می گوید: “من همیشه می گویم كه ما واقعاً به یك ساختمان ده طبقه احتیاج داریم.”

میزان واقعی کودک آزاری در آلمان هنوز ناشناخته مانده است ، اما ارقام شناخته شده به اندازه کافی تکان دهنده است و موارد اخیر مانند موردی که در برگیس گلادباخ پیدا شد ، جایی که شبکه ای از هزاران مظنون به سوusاستفاده کنندگان کشف شد ، نشان می دهد که عمق این مسئله تا چه حد عمیق است.

فقط در برلین ، هر هفته حدود 15 مورد سو abuse استفاده جنسی علیه کودکان کشف می شود و در کل آلمان ، جایی که 13 میلیون کودک در آن زندگی می کنند ، سازمان بهداشت جهانی تخمین زده است که حدود یک میلیون کودک دچار آزار شده اند – به عبارت دیگر ، یک یا در هر کلاس مدرسه دو نفر. طبق مطالعه انجام شده توسط گروه تحقیقاتی میان رشته ای MiKADO ، از هر ده مورد ، 9 مورد کشف نشده باقی مانده است.

در همین حال ، پروژه Childhood-Haus در برلین هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارد و قصد دارد در تاریخ 1 ژانویه 2021 به طور کامل به بهره برداری برسد ، اما در حال حاضر برنامه هایی برای گسترش شبکه در این شهر وجود دارد ، لایپزیگ ، در آلمان شرقی و هایدلبرگ ، جنوب آلمان.

هزینه این پروژه توسط بنیاد جهانی كودكی ، سازمانی كه توسط ملكه سیلویا از سوئد راه اندازی شد ، پرداخت می شود و دارای چهار شعبه است: سوئد ، آلمان ، برزیل و ایالات متحده.

Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو