بانک اروپایی توسعه و بازسازی، سومین دفتر خود را در ازبکستان باز می‌کند

بانک اروپایی توسعه و بازسازی، سومین دفتر خود را در ازبکستان باز می‌کند

[ad_1]

به گزارش روز شنبه اوآنا نیوز به نقل از بخش مطبوعاتی ریاست جمهوری ازبکستان، این موضوع در کنفرانس ویدئویی روز ۱۱ ژوئن (پنجشنبه ۲۲ خرداد) شوکت میرضیایف رئیس جمهوری ازبکستان و “سوما چاکرابارتی” رئیس بانک اروپایی بازسازی و توسعه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در بیانیه مطبوعات ریاست جمهوری ازبکستان آمده است: با توجه به اجرای مشترک راهبرد کشوری این بانک برای ازبکستان ، بانک اروپایی بازسازی و توسعه امروز یکی از شریکان کلیدی در ارتقای برنامه‌ها و پروژه‌های اولویت‌دار با هدف تضمین توسعه پایدار اجتماعی – اقتصادی در کشور ازبکستان است.

بانک اروپایی بازسازی و توسعه پیش از این دو دفتر نمایندگی در شهرهای تاشکند و اندیجان ازبکستان باز کرده است .

طبق  این گزارش؛ در کنفرانس ویدئویی رئیس جمهوری ازبکستان و رئیس بانک اروپایی همچنین موضوع مشارکت این بانک در تحول شرکت‌های دولتی و خصوصی‌سازی بانک‌های دولتی در ازبکستان و همچنین اصلاحات در بخش انرژی و صنعت نفت وگاز این کشور آسیای میانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

علاوه براین دو طرف درخصوص ادامه تماس‌ها و تبادل نظرات از جمله آماده‌سازی مشترک برای نشست آینده “شورای سرمایه‌گذاران خارجی” در شهر تاشکند و نشست هیات مدیره بانک اروپایی بازسازی و توسعه در شهر سمرقند در سال ۲۰۲۳ توافق کردند.

[ad_2]
Source link