ایران میزبان هفدهمین یادواره خالق مولودنامه شد

رییس حوزه هنری کردستان روز پنجشنبه در این رابطه اظهار داشت: یادواره خالق مولودنامه مرحوم سید بهاءالدین شمس قریشی محوری‌ترین برنامه هفته وحدت در استان کردستان است که از سال ۸۴ تاکنون هرسال‌ توسط حوزه هنری در ایام هفته وحدت برگزار می‌شود.

امین‌ مرادی کردستان را مهد عرفان ومردم کردستان را از عاشقان و اردتمندان پیامبر اعظم اسلام (ص) و اهل بیت (ع) اعلام کرد و افزود: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا و در جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی این مراسم عرفانی بدون با حضور گروه‌های برجسته مولودی خوانی استان برگزار و با هماهنگی انجام شده با صدا وسیمای مرکز کردستان، به صورت مستقیم از شبکه استانی، شبکه شما و نسیم و همچنین شبکه های مجازی پخش می‌شود.

وی یادآور شد: این برنامه‌ در راستای تقویت وحدت و همگرایی است و باتوجه به شیطنت‌های کشورهای استکباری به رهبری ریبس جمهور فرانسه امانوئل مکرون در قالب آزادی بیان و توهین به ساحت مقدس پیامبر عظیم الشأن اسلام به منظور به تصویر در آوردن عمق ارادت مردم مسلمان کردستان به حضرت ختمی مرتبت محمد المصطفی (ص) برگزار می‌شود.

مرحوم سید بهاء الدین شمس قریشی از عارفان نامی کُرد است که در۱۲۹۳ هجری قمری مصادف با ۱۲۵۰ هجری شمسی  در روستای «سه ردی»شهرستان پاوه متولد شد.

 وی از همان کودکی با حضور در مکتب اساتید در پاوه، بیاره و سنندج تلمذ کرده و سپس در سنندج به عنوان امام جماعت مسجد «هه ژاره» به امر آموزش و تربیت طلاب علوم دینی مشغول بوده است.

وی در سال ۱۳۶۵ هجری قمری مصادف با ۱۳۲۲ هجری شمسی درسن ۷۲ سالگی در سنندج به لقاء ا… پیوسته و در آرامستان‌آن زمان سنندج « تایله » به خاک سپرده می‌شود.

 آرامگاه آن مرحوم در محوطه سالن ورزشی شهید کاظمی سنندج واقع در خیابان طالقانی (فیض آباد) واقع شده است‌.Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو