اورشلیم، اسرائیل ویولن تمام آهنگ های زهی شماست

[ad_1]

آیا واقعاً چیزی در مورد اورشلیم تغییر زیادی کرده است؟

اورشلیم پایتخت قوم یهود و فقط مردم یهود است. این باید بیانیه استاندارد همه دولت های اسرائیل باشد. این نیز ویولن تمام سیم های شماست.

اورشلیم اکنون پایتخت سومین جامعه یهودی، کشور مدرن اسرائیل است.

“وقتی یک یهودی برای اولین بار از اورشلیم بازدید می کند، بازگشت به خانه است.” ~ الی ویزل

این شهر در کوه های یهود، بین دریای مدیترانه و انتهای شمالی دریای مرده واقع شده است.

اورشلیم شهری مقدس برای سه دین اصلی توحیدی-ابراهیمی: یهودیت، مسیحیت و اسلام است.

پادشاه داوود بن ایشای (970-1040 قبل از میلاد)، دومین پادشاه قوم اسرائیل، اورشلیم را به عنوان پایتخت پادشاهی متحده اسرائیل در 1000 قبل از میلاد تأسیس کرد و پسرش، پادشاه سلیمان، ساخت اولین را به عهده گرفت. معبد در شهر تابوت مقدس و ده فرمان در آنجا قرار داده شد.

قلعه پادشاه دیوید – دروازه یافا – اعتبار عکس نوریت گرینگر

پس از مرگ عیسی

پس از مرگ عیسی که آخرین روزهای خود را در اورشلیم گذراند و ظهور مسیحیت، اورشلیم برای مسیحیت مقدس شد. در سال‌های بعد، پس از فتح مسلمانان در سال ۶۳۷ یا ۶۳۸ میلادی، این شهر تا حدودی مرکز اسلام شد.

محاصره اسلامی اورشلیم (636-637) بخشی از فتح شام توسط مسلمانان و نتیجه تلاش های نظامی خلیفه راشدون علیه امپراتوری بیزانس مسیحی در سال های 636-637 / 38 پس از میلاد بود. زمانی آغاز شد که لشکر راشدین به فرماندهی ابوعبیده بیت المقدس را محاصره کردند و از نوامبر 636 میلادی آغاز شد. شش ماه بعد، پاتریارک سوفرونیوس پذیرفت که تسلیم شود، مشروط بر اینکه فقط از خلیفه اطاعت کند. طبق روایات، در سال 637 یا 638 خلیفه عمر شخصاً به بیت المقدس سفر کرد تا از این شهر تبعیت کند. بدین ترتیب پدرسالار تسلیم او شد.

اورشلیم هرگز پایتخت هیچ کشور دیگری نبوده است. این شهر همیشه پایتخت قوم یهود بوده است، در حالی که یهودیان 2000 سال است که در تبعید به سر می برند.

اورشلیم از تفرجگاه کاخ کمیسر - اعتبار عکس نوریت گرینگر
اورشلیم از تفرجگاه کاخ کمیسر – اعتبار عکس نوریت گرینگر

رومیان اورشلیم را ویران کردند

در سال 70، در زمان تیتوس، رومیان اورشلیم را ویران کردند و معبد یهودیان را به آتش کشیدند، و قاطعانه به شورش بزرگ یهودیان علیه حکومت روم، که چهار سال قبل از آن آغاز شده بود، پایان دادند.

اولین جنگ یهود و روم (66-73 پس از میلاد)، که گاهی قیام بزرگ یهودیان یا جنگ یهودیان نامیده می شود، اولین قیام بزرگ یهودیان علیه امپراتوری روم در یهودیه تحت کنترل روم بود که منجر به نابودی یهودیان شد. شهرها، اسکان مجدد مردم و تصاحب زمین برای اهداف نظامی روم، و تخریب معبد و حکومت یهودیان.

روم و اورشلیم در جنگ – تخریب معبد یهودی.

https://www.youtube.com/watch?v=aC3nUrJutsM

دیوار مقدس غربی – دیوار ناله – بخشی از آن چیزی است که از آتش زدن مجموعه معبد پادشاه هیرودیس، آخرین مردی که بر پادشاهی یهودا حکومت کرد، جان سالم به در برد.

پس از ظهور اسلام، خلفا یکی پس از دیگری در شهر حضور یافتند و مسجد الاقصی را بر ویرانه‌های معبد ویران شده یهودیان به صورت مرحله‌ای بنا کردند.

اگرچه رومیان 2 را ویران کردندnd معبد و یهودیان را از سرزمین خود بیرون کردند، با این حال برخی از یهودیان در شهر مقدس خود زندگی کردند. در واقع تاریخ نشان داده است که یهودیان همواره در اورشلیم ساکن بوده اند و این شهر هرگز از حضور یهودیان بی بهره نبوده است.

اورشلیم تنها شهر مقدس یهودیان نیست. این نه تنها پایتخت همه پادشاهی ها و جوامع یهودی قبلی است، از زمان پادشاه داوود تا امروز، بلکه اکنون پایتخت دولت مدرن اسرائیل است. اورشلیم همچنین قلب قوم یهود است.

با این حال، در سال 1949، زمانی که یهودیان در جنگ استقلال خود با اعراب جنگیدند، نتوانستند از “شهر قدیمی” دفاع کنند و آن را نگه دارند، جایی که اکنون به عنوان “اورشلیم شرقی” شناخته می شود، جایی که پناهگاه، تپه معبد و دیوار غربی آنها قرار دارد. واقع شده.

برای نوزده سال اشک آلود، “شهر قدیمی” اورشلیم به طور غیرقانونی توسط اردن اشغال شد، به دست مسلمانان عرب تسخیر شد و یهودیان اجازه نداشتند در آنجا نماز بخوانند.

قلب قوم یهود نصف شد. یک اتاق برای جریان خون یهودیان مسدود شده بود. در اتاق دیگر، خون یهودیان به سرعت در جریان بود. یهودیان اسرائیلی در حال ساختن پایتخت خود هستند و آن را فراتر از دیوار باستانی گسترش می دهند. بخش جدید شهر مملو از حضور یهودیان – از جمله تمام نهادهای دولتی دولت اسرائیل – است و به پایتخت رسمی دولت اسرائیل، خانه رسمی دولت اسرائیل و همه شاخه‌های آن تبدیل شده است. .

تالار دیگر شهر، شهر قدیم، در آن سوی خطوط آتش بس، برای یهودیان ممنوع بود و خون یهودی در آن جریان نداشت. این قسمت از قلب یهود نیاز به اصلاح سیاسی و معنوی داشت.

این اصلاح بیشتر در جنگ شش روزه 1967 غافلگیرکننده بود. در پایان جنگ، یهودیان بر روی دیوار غربی نماز خواندند. داستان ساخته شد. قلب یهود بالاخره ترمیم شد. اورشلیم تحت حاکمیت حاکمیت دولت اسرائیل متحد شد.

اعراب در جنگ شکست خوردند، اما واقعیت ها برای آنها مهم نیست

اعراب که به مدت نوزده سال به طور غیرقانونی شهر قدیم اورشلیم را اشغال کرده بودند، اکنون می خواهند آنچه را که اورشلیم “شرق” می نامند را پایتخت خود قرار دهند. این به معنای شکستن دوباره قلب یهود است. بسیاری از جامعه بین المللی از این ایده حمایت می کنند و عمداً عمق فاجعه معنوی و سیاسی را که باعث ایجاد چنین تقسیم بندی می شود نادیده می گیرند.

اما اعراب می دانند که چنین تقسیم بندی چه خواهد کرد. تقسیم اورشلیم بخشی از طرح کنونی آنهاست تا تلاش کنند روح ملت یهود را در مسیر درست قرار دهند و در نتیجه به نابودی سرزمین خود، کشور اسرائیل نزدیکتر شوند.

سیاست مخرب بایدن-بلینکن

به نظر می رسد که این هدف فعلی آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه بایدن نیز باشد. یک سرکنسولگری ایالات متحده در بخش جدید اورشلیم ایجاد کنید که مستقیماً به وزارت امور خارجه گزارش دهد و نه به سفارت ایالات متحده در اورشلیم. این عملاً بیت المقدس «شرق» را به عنوان پایتخت «فلسطین» ناموجود معرفی کرد. این عملاً اولین گام برای به رسمیت شناختن “فلسطین” توسط ایالات متحده است، بدون اینکه اعراب هیچ یک از شروط تعیین شده توسط دولت های متوالی ایالات متحده را برای داشتن “فلسطین” خود انجام دهند.

اورشلیم طلایی

نومی شمر، ترانه سرای فقید اسرائیلی، در آهنگ تاریخی خود «اورشلیم طلایی»، تمام احساساتی را که یهودیان نسبت به پایتخت مقدس خود، بیت المقدس دارند، به تصویر می کشد: «ای اورشلیم از طلا، نور و برنز، من عود تمام آوازهای تو هستم.

شمر آهنگ اصلی را برای جشنواره موسیقی اسرائیل در 15 می 1967 نوشت، چند هفته قبل از شروع جنگ شش روزه. او جشن نوزدهمین روز استقلال اسرائیل را جشن گرفت. در آن زمان، «شهر قدیم» هنوز تحت اشغال غیرقانونی اعراب-اردن بود، جایی که یهودیان از ورود به آنجا منع شدند و بسیاری از اماکن مقدس یهودیان به مدت دو دهه مورد هتک حرمت قرار گرفتند و به زور رها شدند.

سه هفته پس از انتشار این آهنگ، جنگ شش روزه آغاز شد. غافل از آنچه در انتظار آنها بود، این آهنگ به یک فریاد جنگی تبدیل شد و روحیه سربازان اسرائیلی را که برای جنگیدن با یک جنگ با نتیجه نامعلوم آماده می شدند، تقویت کرد. شمر حتی قبل از شروع جنگ و قبل از اینکه رسماً در جشنواره خوانده شود، آن را برای سربازان خواند و ارتش اسرائیل را جزو اولین نفراتی در جهان کرد که سخنان طلایی او را شنید.

شولی ناتان

شولی ناتان اولین و خواننده اصلی آهنگ – “Yeroushalayim shel zahav” – ירושלים של זהב

https://www.youtube.com/watch?v=kJytV7s-aUU

اورشلیم طلا – Yerushalayim shel Zahav -Ofra Haza- با متون انگلیسی

https://www.youtube.com/watch?v=JH8gtdDA5x0

در 7 ژوئن، زمانی که چتربازان نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) بخش شرقی اورشلیم، شهر قدیمی، را از اردن تصرف کردند، شمر شنید که چتربازان اسرائیلی آواز او را می خوانند. اورشلیم طلایی روی دیوار غربی سپس آخرین آیه را اضافه کرد و عبارات شکایت را معکوس کرد. «شهر قدیمی» به صاحبش بازگردانده شد و دیگر نیازی به اشتیاق و گریه نداشتی (متن).

دیوار غربی - اعتبار عکس نوریت گرینگر
دیوار غربی – اعتبار عکس نوریت گرینگر

شمر بعداً به یاد آورد:

همان شب «اورشلیم طلایی» را نوشتم. ایده ای که من با آن شروع کردم، افسانه تلمودی بود که از دوران مدرسه ام حکیم خاخام آکیوا به یاد آوردم که در فقر زندگی می کرد و با همسر محبوبش راع یونجه می دوخت.باel که توسط پدرش تکذیب شد. در حالی که یونجه را از موهایش می‌کند، به او قول می‌دهد که روزی ثروتمند شود و اورشلیم طلایی برایش بخرد. [an item of jewelry]. معلمان ما شوشانا و امیناداو افسانه های مشابه زیادی را به ما آموختند. جمله «اورشلیم طلایی» ناگهان در ذهنم جرقه زد، انگار می خواست بگویم «اینجا هستم» و می دانستم که این سنگ بنای آهنگ من خواهد بود.

در واقع اورشلیم طلا سنگ بنای قوم یهود است.

از سال 1967، دولت اسرائیل کار قابل ستایشی را انجام داده است تا کل شهر اورشلیم را ایمن و به روی همه نمازگزاران باز نگه دارد.

بیایید اورشلیم از طلا و برنز و نور بخوانیم، اینک من ویولون تمام آوازهای تو هستم.

اورشلیم قلب قوم یهود است. نباید تجزیه شود، به این معنی که شهر نمی تواند در بلوک بایدن-بلینکن شرم آور و عمدا از آنها جدا شود.

همانطور که قلب هیچ کس نباید تقسیم شود – یا شکسته شود – اورشلیم نیز پایتخت دو ملت نخواهد بود. این پایتخت تجزیه ناپذیر ملت یهود فقط برای بی نهایت است. این داستان ادامه داستان من از 23 می 2011 است.

اجازه دهید این مقاله به میز آنتونی بلینکن راه پیدا کند. اورشلیم طلایی سرود غیر رسمی کشور اسرائیل است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort mobil ödeme nakitGorabetRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesAlbibetSpaceman Oynavozol 2200Vizyon ITbuy stripe accountMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Bozdurmapoultry processingLevitraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma beylikdüzü evden eve nakliyathipercasino