[ad_1]

وزیر امور خارجه هایکو مااس به آینه روزانه یکشنبه روزنامه ای که پس از انتخابات ایالات متحده برلین تلاش می کند روابط بین آتلانتیک را که در دوران ریاست جمهوری چهار ساله دونالد ترامپ جمهوریخواه از بین رفته بود ، دوباره تنظیم کند.

مااس با بیان اینکه برلین بدون توجه به اینکه چهار سال آینده را در کاخ سفید بگذراند ، گفت: “ما بلافاصله پس از انتخابات با پیشنهادهایی به واشنگتن نزدیک خواهیم شد – و” معامله جدید “فرا آتلانتیک را پیشنهاد خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: اخراج ترامپ روابط ایالات متحده را التیام نمی بخشد ، Maas آلمان می گوید

شخصی پرچم ایالات متحده را مقابل دروازه براندنبورگ در برلین به اهتزاز درآورد (جان مکدوگل / خبرگزاری فرانسه)

مااس گفت که آلمان آماده برخورد با هر کسی که در انتخابات ایالات متحده برنده شود خواهد بود

مااس افزود از نظر دیپلماتیک “اگر من بخواهم به عنوان وزیر امور خارجه خواسته های شخصی خود را برای نتایج انتخابات در سایر کشورها تنظیم کنم ، خطرناک خواهد بود”.

مائس گفت: “این یک تصمیم آلمان نیست ، بلکه انتخابات دموکراتیک آمریکایی ها است.” سپس ما باید با نتیجه انتخابات کنار بیاییم.

“این باید به پایان برسد”

وی در اشاره های غیرمستقیم اشاره به تمایل به سمت نامزد حزب دموکراتیک ایالات متحده داشت: “جو بایدن در سنتی ایستاده است که همکاری چند جانبه را نقطه قوت آمریکا می داند.

مااس گفت: “ما باید گوش دهیم که ترامپ در یک نفس چین ، روسیه و اتحادیه اروپا را به عنوان بزرگترین دشمن ایالات متحده توصیف می کند. این باید به پایان برسد.”

Maas گفت ، درک مشترک “قوانین بازی” جهانی برای رسیدگی به مسائل جهانی مانند تجارت ، حفاظت از آب و هوا ، بیماری همه گیر ویروس کرونا و دیجیتالی شدن لازم است.

دیپلمات ارشد آلمان گفت: “آینده جهان ناخوشایند به نظر می رسد اگر ما به س bigالات بزرگ هم زمان خود نپردازیم.”

مااس با اشاره به روابط سنتی پس از جنگ جهانی دوم بین ایالات متحده و اروپا ، از جمله نیروهای بزرگ آمریکایی در آلمان ، گفت: و از یکدیگر بیاموزند. “

همزمان با نزدیک شدن به مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا ، ترامپ روز شنبه ادعا کرد که ملت های مختلف ، از جمله آلمان امیدوارند که او در انتخابات روز سه شنبه شکست بخورد.

ترامپ به طرفداران خود گفت: “چین من را می خواهد بیرون. ایران من را می خواهد. آلمان من را بیرون می خواهد.”

همچنین در مسیر مبارزات انتخاباتی ، کمپین در فلینت ، میشیگان ، بایدن گفت ، “ما با هرج و مرج ، توییت ها ، عصبانیت ، شکست ، امتناع از پذیرش هرگونه مسئولیت کار خود را تمام کردیم.”

یک نظرسنجی در اوایل این هفته نشان داد که اکثریت اروپایی ها در صورت داشتن حق شرکت در انتخابات آمریکا به بایدن رأی می دهند.

ipj / sms (AFP ، dpa)[ad_2]

Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو