امام جمعه شهرکرد: کمک مومنانه باید تداوم داشته باشد

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام روز سه‌شنبه در جلسه قرارگاه سردار شهید قاسم سلیمانی با اشاره به آغاز فعالیت قرارگاه کمک مومنانه در سطح استان و کشور به عنوان یک ظرفیت برای کمک به آسیب‌دیدگان و نیازمندان، افزود: استفاده از ظرفیت و توان بسیج و سپاه در این قرارگاه یک امر ضروری است.

وی اظهار داشت: بسیج، یک نهاد و مجموعه مردمی است و همه مردم با همه توان خود در این نهاد مردمی فعالیت دارند.

امام جمعه شهرکرد با تاکید بر اینکه بسیج ظرفیت فعالیت در همه عرصه‌ها را دارد، گفت: باید از ظرفیت بسیج برای فعالیت‌های مختلف به خصوص محرومیت‌زدایی و کمک به آسیب‌دیدگان استفاده کرد.

وی اظهار داشت: بسیج اصل انقلاب و خواسته از متن انقلاب است.

نکونام افزود: قرارگاه‌های مواسات و همدلی و سایر قرارگاه‌ها باید با یک انسجام و هماهنگی بیشتر فعالیت کنند تا بتوان در این شرایط بحرانی به افراد آسیب‌دیده کمک کرد.

وی به آغاز محدودیت‌های کرونایی از اول آذرماه اشاره کرد و گفت: موفقیت در اجرای محدودیت‌ها همکاری مردم، دستگاه‌ها، نهادها و ارگان‌های  مختلف را می‌طلبد.

فرمانده سپاه قمر بنی‌هاشم‌(ع) چهارمحال و بختیاری نیز گفت: از ابتدای اجرای طرح مواسات و همدلی ۶۷۰ میلیارد ریال کمک مردمی جمع‌آوری بین آسیب‌دیدگان و نیازمندان استان توزیع شده است.

سردار علی محمد اکبری افزود: همزمان با هفته بسیج نیز اجرای طرح مواسات و کمک مومنانه اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به آغاز طرح عملیاتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در استان همزمان با سراسر کشور افزود: تفاهم‌نامه سه جانبه بین سپاه، دانشگاه علوم پزشکی و استانداری منعقد شده است.

وی اظهار داشت:با اجرای این قرارداد از تردد افرادی که دچار بیماری شده‌اند در سطح جامعه جلوگیری خواهد شد.

اکبری گفت:برای اجرای این طرح تیم ۱۵ نفره تشکیل شده است که چهار نفر به عنوان پرستار و بهورز و یک پزشک و ۱۰ نفر نیروی خدماتی در این طرح شرکت می‌کنند و پس از شناسایی فرد مبتلا خدمات مشاوره و درمانی به وی ارائه می‌شود و در صورتی که بهبودی حاصل نشد، فرد به بیمارستان منتقل می‌شود.

وی به اجرای طرح کنترل افراد مبتلا به ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: برای اجرای این طرح همراهی شرکت مخابرات را می‌طلبد.

به گفته وی،‌۲۰ تا ۳۰ درصد افرادی که باید در خانه قرنطینه باشند به این امر توجه نمی‌کنند و در اجتماع حضور پیدا می‌کنند که این امر زمینه بروز و شیوع بیماری را افزایش می‌دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری نیز در ادامه با اشاره به آسیب‌دیدن قشر زیادی از مردم در زمان شیوع کرونا افزود: تامین معیشت مردم در زمان اجرای محدودیت‌های کرونایی الزامی است.

حجت‌الاسلام مهدی طاهری افزود:برای موفقیت در محدودیت‌های کرونایی باید حمایت‌های حاکمیتی از افراد در معرض آسیب و آسیب‌دیده انجام شود.

وی بر اجرای رعایت پروتکل بهداشتی در تمام مراکز درمانی، مطلب پزشکان و داروخانه‌ها به عنوان یک مطالبه عمومی تاکید کرد و گفت: فرهنگ‌سازی در خصوص رعایت اصول بهداشتی باید از این مکان‌ها آغاز شود.

طاهری، به تامین و اجرای فضای ملاقات مجازی  برای بیماران تاکید کرد و گفت: با اجرای این طرح می‌توان حس اعتماد و امید را در بین بیماران و همچنین خانواده آنها تامین کرد.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.Source link

خرید کتاب زبان اصلی

آموزش سئو