امام جمعه آستارا ساماندهی فضای مجازی را خواستار شد

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام کاظم حافظ نیا روز چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی در دفتر امام جمعه آستارا افزود: در راستای تحقق هدف های انقلاب نه تنها از فضای مجازی استفاده مناسب نمی شود بلکه برخی افراد با انگیزه ‌های مختلف برای تضعیف ارزش‌ های دینی و انقلابی از آن بهره می برند.

 وی بیان کرد: باید کار در فضای مجازی و تشکیل کانال و گروه،  قانونمند و در راستای هدف های نظام و مقررات اسلامی باشد و در صورت مشاهده و بروز مشکل، امکان پیگیری و بررسی فراهم شود.

وی ادامه داد: برخی کاربران فضای مجازی تفرقه افکنی و به راحتی به شخصیت ها توهین می کنند و نیروی انتظامی و دستگاه قضا در برخورد با این افراد به هیچ عنوان تساهل نکنند.

امام جمعه آستارا گفت: ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی نامگذاری شده است و مصوبات شورای فرهنگ عمومی به مانند مجلس شورای اسلامی ضمانت اجرایی دارد و دستگاه های اجرایی نباید در اجرای آنها کوتاهی کنند.

حافظ نیا افزود: برگزاری مراسم عروسی در تالار باغ های فاقد مجوز غیرقانونی است و نیروی انتظامی به تعطیلی آنها اقدام کند و نظارت بر رستوران هایی که موسیقی زنده پخش می کنند، تشدید شود.

عباس صابر فرماندار آستارا هم گفت: تالارها  قبل از برگزاری هر مراسمی باید از نیروی انتظامی مجوز بگیرند و برگزاری مراسم‌ در رستوران‌ها به صورت مختلط و همراه با موسیقی قابل قبول نیست و با عوامل آن برخورد خواهد شد.

عباس جاذب دادستان عمومی و انقلاب آستارا هم اظهار کرد: ضرب و جرح عمدی، توهین به اشخاص و تهدید به ترتیب بیشترین فراوانی جرائم در این شهرستان به شمار می روند و افزایش خشونت در جامعه، خطرناک و رفع آن نیازمند کار فرهنگی است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

[ad_2]

Source link